På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Morgonstudion
  • Klockan 10:00 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - SM-veckan

  • Klockan 17:30 - Sverige idag

    Helena Wink, Frida Wengberg och Julia Hedlund. - Sverige idag
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 18:17 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - På spåret

    Programledare Kristian Luuk och domare Fredrik Lindström. - På spåret
  • Klockan 21:00 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 22:00 - Svenska nyheter

    Svenska nyheter. Svenskt satirprogram från 2023. Säsong 11.
  • Klockan 22:30 - Cyklopernas land

    Cyklopernas land
  • Klockan 23:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 23:05 - Billions

    Mike Prince (Corey Stoll) och Chuck Rhoades (Paul Giamatti). - Billions
  • Klockan 23:55 - Dejtingsoffan

    Dejtingsoffan. Brittisk reality från 2021.
  • Klockan 00:20 - Hotell Romantik

    Hotell Romantik
  • Klockan 01:15 - Sherwood

    Sherwood. Brittisk kriminalthriller från 2022.
  • Klockan 02:15 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:45 - Sverige idag

    Helena Wink, Frida Wengberg och Julia Hedlund. - Sverige idag

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 12:03 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 16:05 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:15 - Livet på slätten

    Livet på slätten 2021 Bildtext: Pauli, Emma, Kristiina och Lauri vill inte lämna livet på landsbygden hemma i Österbotten. I åtta avsnitt följer vi deras vardag, strävanden och drömmar. Foto: Tommi Penttinen/YLE
  • Klockan 16:40 - Kreativa par

    Kreativa par 2021 Bildtext: Sami Yaffa & Meeri Koutaniemi. Foto: Anne Hämäläinen/YLE
  • Klockan 17:15 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 17:30 - Oddasat

    Oddasat logga
  • Klockan 17:45 - Uutiset

    Uutiset
  • Klockan 17:55 - Tennis: Davis Cup

    Elias Ymer - Tennis: Davis cup
  • Klockan 20:00 - Iraks förlorade skönhet

    Fotografen Latif Al Ani kallas den irakiska fotokonstens fader. I mitten av 1900-talet åkte han runt och dokumenterade ett samhälle kluvet mellan olika intressen. - Iraks förlorade skönhet
  • Klockan 20:55 - Hemmakultur

    Hemmakultur
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

    Jon Nilsson, Nike Nylander, Cecilia Gralde och Katia Elliott. - Aktuellt
  • Klockan 21:22 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 21:30 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 21:45 - Galveston

    Ett kriminaldrama om den dödligt sjuke lönnmördaren Roy (Ben Foster) som tvingas fly när hans chef sätter ett pris på hans huvud. På flykten får han med sig den tonåriga sexarbetaren Rocky (Elle Fanning) och tillsammans ger de sig ut på vägarna i jakten på hämnd. - Galveston
  • Klockan 23:15 - Dream team

    Basket har länge minskat i popularitet men en ny generation spelare som Magic Johnson och Michael Jordan förändrar allt under 1980-talet. - Dream team
  • Klockan 23:55 - Politikbyrån

    Programledare är Aida Pourshahidi. - Politikbyrån
  • Klockan 00:25 - Kreativa par

    Kreativa par 2021 Bildtext: Sami Yaffa & Meeri Koutaniemi. Foto: Anne Hämäläinen/YLE
  • Klockan 01:00 - Peltsis vildmark

    Mikko Peltsi Peltola. - Peltsis vildmark
  • Klockan 01:30 - Kuling 265 dagar om året

    En norsk fjord. - Glimt av Norge
  • Klockan 01:45 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 02:00 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:15 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:30 - Max och Maja

    Max & Maja
  • Klockan 06:35 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:45 - Thomas och vännerna

    Thomas och vännerna
  • Klockan 06:55 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 07:00 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 07:05 - Simon

    Simon
  • Klockan 07:15 - PAW Patrol

    PAW Patrol
  • Klockan 07:25 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 07:35 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:45 - Milo

    Milo.
  • Klockan 07:55 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 08:10 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 08:20 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 08:35 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 08:45 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 09:00 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 09:10 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 09:35 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 09:55 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 10:15 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 10:35 - Team Dronix

    Team Dronix
  • Klockan 11:00 - Space Nova

    Space Nova
  • Klockan 11:25 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 11:35 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 11:45 - Andys safariäventyr

    Andys safariäventyr
  • Klockan 12:00 - Uppfinnar-Johanna - ukrainska

  • Klockan 12:10 - Grejen med demokrati - arabiska

  • Klockan 12:15 - Grejen med demokrati - arabiska

  • Klockan 12:20 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 12:30 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 12:35 - Abel och Fant

    Abel och Fant
  • Klockan 12:45 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 13:10 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 13:25 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 13:35 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 13:50 - Tilde

    Tilde~
  • Klockan 14:00 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 14:10 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 14:25 - Lilla Aktuellt skola

    Lilla Aktuellt
  • Klockan 14:45 - Lilla Aktuellt teckenspråk

    Lilla Aktuellt teckenspråk.
  • Klockan 15:00 - MI High

    MI High
  • Klockan 15:30 - Penny på M.A.R.S

    Penny på M.A.R.S
  • Klockan 15:50 - Pyjamasklubben

    Pyjamasklubben
  • Klockan 16:15 - Tracy Beaker kommer tillbaka

    Tracy Beaker kommer tillbaka
  • Klockan 16:40 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 16:55 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:20 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:25 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:35 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 18:00 - Bolibompa: Draken och blomstermysteriet

    Bolibompa: Draken och blomstermysteriet - Bolibompa: Drakens mysterier
  • Klockan 18:05 - Vem?

    Vem - Vem?
  • Klockan 18:10 - Oda

    Oda
  • Klockan 18:15 - Edmond och Lucy

    Edmond och Lucy. - Edmond & Lucy
  • Klockan 18:30 - Space Nova

    Space Nova
  • Klockan 18:55 - Värsta bästa kompisarna

    Värsta bästa kompisarna med Alex Hermansson och Oskar Arleon.
  • Klockan 19:15 - Alla vi Karlssons

    Alla vi Karlssons
  • Klockan 19:25 - Värst när det gäller

    Värst när det gäller
  • Klockan 19:45 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:10 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:20 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Tennis: Davis Cup

    Elias Ymer - Tennis: Davis cup
  • Klockan 20:55 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 21:00 - Skidor: Junior-VM

    Junior-VM i längdskidor från Whistler i Kanada med herrarnas 30 km masstart klassiskt, juniorer. - Skidor: Junior-VM
  • Klockan 21:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 21:45 - Peltsis vildmark

    Mikko Peltsi Peltola. - Peltsis vildmark
  • Klockan 22:15 - På spåret - syntolkat

    Programledare Kristian Luuk och domare Fredrik Lindström. - På spåret
  • Klockan 23:15 - Vår tid är nu - teckenspråkstolkat

    Vår tid är nu-  en familj, tusen konflikter.
  • Klockan 00:15 - Min sanning: Hannah Widell - teckenspråkstolkat

    Anna Hedenmo, programledare - Min sanning
  • Klockan 01:15 - Stockholms gängkrig - bakom rubrikerna - teckenspråkstolkat

    Stockholms gängkrig - bakom rubrikerna - Stockholms gängkrig – bakom rubrikerna
  • Klockan 01:45 - Rederiet - syntolkat

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 02:30 - Husdrömmar - syntolkat

    Husdrömmar 10
  • Klockan 03:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll