På SVT just nu

Tv-tablå

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:05 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 05:50 - Älvresan: Magiska Glomma

    Mariann Sæther, världsmästare i älvpaddling. - Älvresan: Magiska Glomma
  • Klockan 06:30 - Så ska det låta firar 25 år

    Programledare Sarah Dawn Finer med huspianisterna Emanuel Norrby och Marika Willstedt. Foto: Janne Danielsson/SVT - Så ska det låta firar 25 år
  • Klockan 07:30 - Hitlåtens historia

    Hitlåtens historia
  • Klockan 08:00 - Gina Dirawi lever och dör

    Gina Dirawi lever och dör. Dokumentärserie med Gina Dirawi, Fotograf: Daniel Stigefelt
  • Klockan 08:30 - Den bästa sommaren

    Miss Svanström (Cecilia Bergqvist), Yngve (Kjell Bergqvist), Annika (Rebecca Scheja) och Mårten (Anastasios Soulis). - Den bästa sommaren
  • Klockan 10:00 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 11:05 - Sportspegeln

  • Klockan 11:35 - Uppdrag: Håll Sverige vid liv

    Under ett dygn följer 40 kamerateam de som ger och får vård runtom i Sverige. - Uppdrag: Håll Sverige vid liv
  • Klockan 12:35 - Ellas resa: I romarnas spår

    Ella Kanninen, programledare - Ellas resa: I romarnas spår
  • Klockan 13:05 - En annan sida av historien

  • Klockan 13:20 - Anslagstavlan

    Anslagstavlan
  • Klockan 13:25 - Hundskolan

    Programledare: Maren Teien Rørvik. - Hundskolan
  • Klockan 14:05 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 15:05 - Trevlig helg

    Trevlig helg.
  • Klockan 15:20 - The Stig-Helmer Story

    Stig-Helmer (Lasse Åberg) och Ole (Jon Skolmen). - The Stig-Helmer Story
  • Klockan 16:55 - Nalen

    1967 stängde det legendariska jazzpalatset på Gata Regerings 74 i Stockholm. Efter en tid med hot om rivning fick Nalen en ny ägare som öppnade lokalerna igen 1998 i sin gamla glans.
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Sverige!

    Sverige!
  • Klockan 18:45 - Fråga doktorn

    Fråga doktorn
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Nationaldagen 2022

    Nationaldagen 2022
  • Klockan 21:50 - Blackport

    Blackport
  • Klockan 22:40 - Eagles

    Eagles säsong 4
  • Klockan 23:00 - Rapport

  • Klockan 23:15 - Den bästa sommaren

    Miss Svanström (Cecilia Bergqvist), Yngve (Kjell Bergqvist), Annika (Rebecca Scheja) och Mårten (Anastasios Soulis). - Den bästa sommaren
  • Klockan 00:45 - Undergångssektens barn

    Famijen Ruinerwold med 8 barn. - Undergångssektens barn
  • Klockan 01:30 - Gina Dirawi lever och dör

    Gina Dirawi lever och dör. Dokumentärserie med Gina Dirawi, Fotograf: Daniel Stigefelt
  • Klockan 02:00 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 03:00 - Ishockey: Junior-VM

    Ishockey: Junior-VM damer

Tablå för SVT 2

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - Ti fyller år - en minimusikal med Ti & Mo

    Ti och Mo
  • Klockan 05:10 - Pingu

    Pingu
  • Klockan 05:15 - Rita och Krokodil

    Rita och Krokodil
  • Klockan 05:20 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:30 - Lilla björn

    Lilla björn
  • Klockan 05:35 - Ella, Oscar och Hoo

    Ella, Oscar och Hoo
  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 05:55 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 06:00 - Louie & Yoko bygger

    Louie & Yoko bygger
  • Klockan 06:05 - Abel och Fant

    Abel och Fant
  • Klockan 06:15 - Claude

    Claude
  • Klockan 06:25 - Maja Sprall

    Maja Sprall
  • Klockan 06:30 - Simon

    Simon
  • Klockan 06:35 - Dinoranchen

    Dinoranchen
  • Klockan 06:50 - Bing

    Bing
  • Klockan 06:55 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 07:05 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 07:15 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:25 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 07:30 - Familjen Rävling

    Familjen Rävling
  • Klockan 07:45 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 07:55 - Andys safariäventyr

    Andys safariäventyr
  • Klockan 08:10 - Tilde

    Tilde~
  • Klockan 08:20 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 08:30 - Mästerflygarna

    Mästerflygarna
  • Klockan 08:45 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 09:00 - Baka med farfar

    Baka med farfar
  • Klockan 09:15 - Ax till max

    Ax till max
  • Klockan 09:25 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 09:35 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 10:00 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 10:20 - Zorro - legenden föds

    Zorro - legenden föds
  • Klockan 10:40 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 10:50 - Super-duper-asgrymt!

    Super-duper-asgrymt!
  • Klockan 11:05 - Skattsökarna

    Skattsökarna
  • Klockan 11:15 - Nina Patalo

    Nina Patalo
  • Klockan 11:25 - Bangarang

    Bangarang
  • Klockan 11:35 - Andys dinosaurie-äventyr

    Andys dinosaurieäventyr
  • Klockan 11:55 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:10 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 12:35 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 12:50 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 13:15 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 13:30 - Robbi robot - finska

    Robbi robot
  • Klockan 13:40 - Första gången - meänkieli

    Första gången - meänkieli
  • Klockan 13:45 - Agenterna

    Agenterna
  • Klockan 14:15 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 14:25 - Blue water high

    Blue water high
  • Klockan 14:50 - MI High

    MI High
  • Klockan 15:20 - Pyjamasklubben

    Pyjamasklubben
  • Klockan 15:45 - Backstage

    Backstage
  • Klockan 16:05 - Tidlös prinsessa

    Tidlös prinsessa
  • Klockan 16:35 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO - flygande fixpatrullen

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:20 - Pablo

    Pablo
  • Klockan 17:30 - Mattemacken

  • Klockan 17:35 - Typiskt teknik

  • Klockan 17:45 - Min hobby

  • Klockan 17:55 - Pulslek

  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

    Bolibompaklubben
  • Klockan 18:01 - Bolibompa: Prinsessorna och Pruttas hämnd

    Bolibompa: Draken och Prinsessorna
  • Klockan 18:10 - Simon

    Simon
  • Klockan 18:20 - Bing

    Bing
  • Klockan 18:30 - Ett fall för KLURO - flygande fixpatrullen

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 18:45 - Legendarerna

    Legendarerna
  • Klockan 19:10 - Pelle Päras pruttiga värld

    Pelle Päras pruttiga värld
  • Klockan 19:20 - Almost never

    Almost never
  • Klockan 19:45 - Grizzy och lämlarna

    Grizzy och lämlarna
  • Klockan 19:55 - Pipas & Douglas

    Pipas & Douglas
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:40 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:50 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Nationaldagen 2022 - syntolkat

    Nationaldagen 2022
  • Klockan 21:50 - Agenda - teckenspråkstolkat

    Agenda
  • Klockan 22:35 - Ögonblick från Svalbard

    Ögonblick från Svalbard.
  • Klockan 22:40 - Eagles - syntolkat

    Eagles säsong 4
  • Klockan 23:00 - Mästaren

    Mästaren
  • Klockan 23:30 - Lögnen

    Lögnen
  • Klockan 00:00 - Möte med (Finska)

    Programledare Anu Tolonen. - Möte med ...
  • Klockan 00:20 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll