På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Pia Herrera - Go'kväll
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Antikrundan

    Anne Lundberg i Antikrundan
  • Klockan 10:30 - Go'kväll

    Pia Herrera - Go'kväll
  • Klockan 11:15 - Arkitekturens pärlor

    Arkitekturens pärlor
  • Klockan 11:25 - Allsvenskan - Här kommer Degen

    Allsvenskan - Här kommer Degen. Sportdokumentär från 2021. - Allsvenskan – Här kommer Degen
  • Klockan 12:15 - Inför Idrottsgalan

    Kristin Kaspersen, programledare för Idrottsgalan
  • Klockan 12:25 - Alpint: Världscupen

    Alpint: Världscupen
  • Klockan 14:00 - Körlärare sökes

    Sara i Luleå tar sig an uppgiften att lära Ikran från Somalia att köra bil. Snart har hon också hennes mamma Halima och resten av familjen med i bilen när de övningskör. - Körlärare sökes
  • Klockan 14:15 - Idrott är mer än bara idrott

    Radiohjälpens och Idrottsgalans insamling Idrott är mer än bara idrott stöttar projekt i Sverige som genom fysisk aktivitet motverkar och förebygger psykisk ohälsa. Möt Gatans Lag - en av de föreningar som fått stöd för sitt arbete.
  • Klockan 14:20 - Skidskytte: Världscupen

    Skidskytte: Världscupen
  • Klockan 15:55 - Hjälp, vi har köpt en bondgård!

    Brita Zackari och Kalle Zackari Wahlström - Hjälp, vi har köpt en bondgård!
  • Klockan 16:25 - Huset

    I Stockholm finns Sveriges största och äldsta kollektivhus med trehundra hyresgäster. De enda som får bo där är kvinnor. - Huset
  • Klockan 16:50 - Små mer eller mindre kända museer

    Små mer eller mindre kända museer
  • Klockan 17:00 - Stjärnorna på slottet

    Stjärnorna på slottet 2021. David Lagercrantz, Marika Carlsson, Carola, Grynet Molvig och Per Andersson.
  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna

  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Go'kväll

    Pia Herrera - Go'kväll
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - På spåret

    Fredrik Lindström och Kristian Luuk i På spåret.
  • Klockan 21:00 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 22:00 - The North Water

    The North Water. Brittisk-amerikansk thrillerserie från 2021.
  • Klockan 23:00 - Rapport

  • Klockan 23:05 - The Graham Norton show

    Graham Norton, programledare för brittiska talkshowen The Graham Norton Show. - The Graham Norton show
  • Klockan 23:55 - Antikrundan

    Anne Lundberg i Antikrundan
  • Klockan 00:55 - Skuggbarn

    Peter har varit dövblind sedan han föddes och hans familj har sett och hört åt honom hela livet. Han är 30 år och bor fortfarande hemma. - Skuggbarn
  • Klockan 01:35 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

  • Klockan 12:03 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

  • Klockan 16:05 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:15 - Där ingen längre kan bo

    En norsk fjord. - Glimt av Norge
  • Klockan 16:30 - Min sanning: Sara Skyttedal

    Min sanning
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

  • Klockan 17:30 - Oddasat

  • Klockan 17:45 - Uutiset

  • Klockan 17:55 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 18:00 - Vetenskapens värld

    Programledare Victoria Dyring. - Vetenskapens värld
  • Klockan 19:00 - Hundra procent bonde

    Frank med en gris i Hundra procent bonde
  • Klockan 19:30 - Själens röda rum

    Helen Weeks (MYANNA BURING) - Själens röda rum
  • Klockan 20:00 - The Girl in the Fountain – Anita Ekberg och Monica Bellucci

    Monica Bellucci i rollen som Anita Ekberg. - The Girl in the Fountain – Anita Ekberg och Monica Bellucci
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

  • Klockan 21:22 - Kulturnyheterna

  • Klockan 21:30 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 21:45 - The Kindergarten Teacher

    Lisa (Maggie Gyllenhaal) och Jimmy (Parker Sevak). - The Kindergarten Teacher
  • Klockan 23:20 - Extremisternas USA

    Extremisternas USA
  • Klockan 00:05 - Drömmen om Lappland

    Hunden Rolle, Petro, Minna, Naomi (bebis), Pernilla, Annamari, Grit och Annamari. - Drömmen om Lappland
  • Klockan 00:30 - Gullregn

    Indiana (Sigrun Edda) i Gullregn
  • Klockan 01:20 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 01:45 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 02:00 - Nyhetstecken

  • Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - Pablo

    Pablo
  • Klockan 05:10 - Pingu

    Pingu
  • Klockan 05:15 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:25 - Snipp snapp snut

    Snipp, Snapp, Snut affischbild. - Snipp snapp snut
  • Klockan 05:30 - Ho-ho, kör!

    Ho-ho, kör!
  • Klockan 05:35 - Ella, Oscar och Hoo

    Ella, Oscar och Hoo
  • Klockan 05:45 - Punky

    Punky
  • Klockan 05:55 - Ti och Mo

    Ti och Mo
  • Klockan 06:00 - Daniel Tigers kvarter

    Daniel Tigers kvarter
  • Klockan 06:10 - Claude

    Claude
  • Klockan 06:25 - Kiri & Lou

    Kiri & Lou
  • Klockan 06:30 - Simon

    Simon
  • Klockan 06:35 - Dinoranchen

    Dinoranchen
  • Klockan 06:45 - Masha och björnen

    Masha och björnen
  • Klockan 06:55 - Molang

    Molang
  • Klockan 07:00 - PAW Patrol

    PAW Patrol
  • Klockan 07:10 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:20 - Fixarna

    Fixarna
  • Klockan 07:25 - Familjen Rävling

    Familjen Rävling
  • Klockan 07:35 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 07:50 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 08:00 - Tilde

    Tilde~
  • Klockan 08:15 - Pirata & Piloto

    Pirata & Piloto
  • Klockan 08:25 - Mästerflygarna

    Mästerflygarna
  • Klockan 08:35 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 08:50 - Ax till max

    Ax till max
  • Klockan 09:00 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 09:10 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 09:20 - Luo Bao Bei

    Luo Bao Bei
  • Klockan 09:35 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 09:55 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

    Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
  • Klockan 10:20 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 10:40 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 10:50 - Super-duper-asgrymt!

    Super-duper-asgrymt!
  • Klockan 11:05 - Skattsökarna

    Skattsökarna
  • Klockan 11:15 - Nina Patalo

    Nina Patalo
  • Klockan 11:25 - Bangarang

    Bangarang
  • Klockan 11:35 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 11:45 - Monsterskolan

    Monsterskolan
  • Klockan 11:55 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - polska

  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - polska

  • Klockan 12:10 - Uppfinnar-Johanna - engelska

  • Klockan 12:20 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 12:45 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 13:15 - Kvastresan

    Kvastresan
  • Klockan 13:40 - Masha och björnen

    Masha och björnen
  • Klockan 13:50 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 14:00 - Abel och Fant

    Abel och Fant
  • Klockan 14:05 - Magiska fyran

    Magiska fyran
  • Klockan 14:25 - Legendarerna

    Legendarerna
  • Klockan 14:45 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 15:00 - MI High

    MI High
  • Klockan 15:25 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

    Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • Klockan 15:50 - Ridtur

    Ridtur
  • Klockan 16:15 - Soptippen - livet efter Tracy Beaker

    Soptippen - livet efter Tracy Beaker
  • Klockan 16:45 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 16:55 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:10 - Pirater i huset intill

    Pirater i huset intill
  • Klockan 17:20 - Monsterbarnvakterna

    Monsterbarnvakterna
  • Klockan 17:30 - Louie & Yoko bygger

    Louie & Yoko bygger
  • Klockan 17:40 - Bing

    Bing
  • Klockan 17:45 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

    Bolibompaklubben
  • Klockan 18:01 - Mini-Agenterna

    Magiker Max (Henrik Sjöman), Motor Gina (Sara Aydin), Agent Devin (Devin Mihalovic Ansari), Agent Elise (Elise Törnqvist), Agent Leo (Leo Dahl Elfver) och Luriga Leonidas (Robin Keller). - Mini-Agenterna
  • Klockan 18:15 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 18:30 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 18:40 - Ett fall för KLURO - flygande fixpatrullen

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 18:55 - Kokobäng

    Kokobäng
  • Klockan 19:10 - Allihop ihop

    Allihop ihop
  • Klockan 19:30 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 19:55 - Kylskåpsparty

    Kylskåpsparty
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24