På SVT just nu
Nyhetstecken
Nyheter på teckenspråk.
Tv-tablå
SVT 1
Tablå för SVT 1
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 05:15 - Go'kväll
Klockan 06:00 - Arvinge okänd - Danmark
Klockan 07:00 - Ett enklare liv
Klockan 07:45 - Ett enklare liv
Klockan 08:30 - Fråga doktorn
Klockan 09:15 - Sverige!
Klockan 09:45 - Go'kväll
Klockan 10:30 - Trädgårdstider
Klockan 11:30 - Barnmorskan i East End
Klockan 12:30 - I vår herres hage
Klockan 13:15 - Sju sorters kakor
Klockan 13:20 - Herr Talman
Klockan 13:35 - Komiker utan gränser
Klockan 14:20 - Rostiga roadtrips
Klockan 14:50 - Kriminalarkivet: Polismorden i Malexander
Klockan 15:10 - Muren
Klockan 16:10 - Sagan om ABBA
Klockan 16:55 - Tack för musiken
Klockan 17:55 - Sportnytt
Klockan 18:00 - Rapport
Klockan 18:10 - Lokala nyheter
Klockan 18:15 - Landet runt
Klockan 19:00 - Sportspegeln
Klockan 19:30 - Rapport
Klockan 19:55 - Lokala nyheter
Klockan 20:00 - Detektiverna
Klockan 21:00 - Smärtpunkten
Klockan 22:00 - Invandrare för svenskar
Klockan 22:30 - Frostbiten
Klockan 23:15 - Rapport
Klockan 23:20 - Standup sketch show
Klockan 23:35 - Bäst i test England
Klockan 00:20 - Vigil - hotet från ovan
Klockan 01:20 - Dödens triangel
Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT 2
Tablå för SVT 2
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 09:00 - Vetenskapens värld: Djurparkskriget
Klockan 09:55 - Älgvandringen: Tittarnas höjdpunkter
Klockan 10:00 - Gudstjänst
Klockan 10:45 - En midsommarnattsdröm
Klockan 13:20 - Bergman, Rossellini, Magnani
Klockan 14:15 - Lap-See Lam: konstnären och den sjungande kocken
Klockan 15:15 - Idébyrån
Klockan 15:45 - 15 minuter på teckenspråk
Klockan 16:00 - Rapport
Klockan 16:05 - 15 minuter från Uutiset
Klockan 16:20 - Rädda mig! - en hundhistoria
Klockan 16:50 - Klipp ur Strömsö
Klockan 17:00 - Alias Tornedalen
Klockan 17:21 - Kulturkvarten på meänkieli
Klockan 17:36 - Våra dikter på meänkieli
Klockan 17:40 - Det här är svenskt teckenspråk
Klockan 18:00 - Rally-VM
Klockan 19:00 - Världens natur: Planet Earth III
Klockan 19:50 - Egenland - Finland är fantastiskt
Klockan 20:00 - Babel
Klockan 21:00 - Aktuellt
Klockan 21:15 - Agenda
Klockan 22:00 - Herr Talman
Klockan 22:15 - Dokument utifrån: Det var en gång ett Nordirland
Klockan 23:15 - Gudstjänst
Klockan 00:00 - Kroppen, psyket och livet
Klockan 00:30 - Skolan på Island
Klockan 01:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT Barn
Tablå för SVT Barn
Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård
Klockan 05:25 - Lilla prinsessan
Klockan 05:40 - Modiga kaniner
Klockan 05:45 - Min lillebror
Klockan 05:55 - Hej Jycke
Klockan 06:00 - Greta Gris
Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 06:15 - Charlie och Lola
Klockan 06:30 - Paddingtons äventyr
Klockan 06:40 - Octonauterna
Klockan 06:50 - Karl, den pyttelilla riddaren
Klockan 07:05 - Lilla prinsessan
Klockan 07:15 - Greta Gris
Klockan 07:20 - Familjen Robertsson
Klockan 07:30 - Safirdrakens krafter
Klockan 07:40 - Petronix
Klockan 07:55 - Vegetasaurier
Klockan 08:00 - Heidi
Klockan 08:20 - Bluey
Klockan 08:30 - Heja! Heja! Billy Bilsson
Klockan 08:40 - Smurfarna
Klockan 08:50 - Pyjamashjältarna
Klockan 09:00 - Labyrint
Klockan 09:30 - Brandman Sam och Pontypandy Petes skatt
Klockan 09:50 - Ett fall för KLURO
Klockan 10:05 - Djupet
Klockan 10:25 - Vilse i Oz
Klockan 10:45 - Legendarerna
Klockan 11:10 - Space Nova
Klockan 11:30 - Ranchen
Klockan 11:55 - Super-duper-asgrymt!
Klockan 12:05 - Heidi
Klockan 12:30 - Biet Maya
Klockan 12:40 - Monsterbarnvakterna
Klockan 12:50 - Fåret Shaun: Lama-drama
Klockan 13:30 - Röret - finska
Klockan 13:35 - Röret - finska
Klockan 13:40 - Röret - finska
Klockan 13:45 - Lilla ridskolan - meänkieli
Klockan 13:50 - Lilla ridskolan - meänkieli
Klockan 13:55 - Lilla ridskolan - meänkieli
Klockan 14:00 - Vilda djur i Norden - syntolkat
Klockan 14:05 - Vilda djur i Norden - syntolkat
Klockan 14:10 - Doktor Samuel - syntolkat
Klockan 14:15 - Amanda längtar - syntolkat
Klockan 14:20 - Med all rätt - syntolkat
Klockan 14:30 - Sommaren före sexan - syntolkat
Klockan 14:40 - Som en gnista
Klockan 15:00 - Backstage
Klockan 15:25 - Elefantprinsessan
Klockan 15:50 - Big Top Academy
Klockan 16:10 - Glöd
Klockan 16:20 - Den ostoppbara gula yetin
Klockan 16:35 - Andys akvatiska äventyr
Klockan 16:50 - Ricky Zoom
Klockan 17:05 - Charlie och Lola
Klockan 17:15 - Greta Gris
Klockan 17:20 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 17:30 - Monsterbarnvakterna
Klockan 17:45 - Fåret Shaun
Klockan 17:50 - Mumfie
Klockan 18:00 - Första gången
Klockan 18:05 - PAW Patrol
Klockan 18:15 - Lu och småkrypsgänget
Klockan 18:25 - Pettson och Findus på nya äventyr
Klockan 18:35 - Vem är du, Mamma Mu?
Klockan 18:45 - Andys globala äventyr
Klockan 18:55 - Livet på botten
Klockan 19:00 - Min bror kollokungen
Klockan 19:30 - Teds topp 10
Klockan 19:55 - Bernies äventyr
Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 04:00 - Killar
Klockan 04:03 - Killar
Klockan 04:05 - Tjejer
Klockan 04:10 - Fixarfesten
Klockan 04:30 - Onneli och Anneli
Klockan 04:45 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Kunskapskanalen
Tablå för Kunskapskanalen
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 15:00 - Svenskfinland runt
Klockan 15:10 - Synestesi – leva med hopkopplade sinnen
Klockan 16:00 - Järnvägar och arkitektur
Klockan 16:45 - Miriam Margolyes synar Australien
Klockan 17:45 - Dox: Dyra duvor
Klockan 19:15 - Äventyrsguiderna
Klockan 20:10 - Stilla havet
Klockan 21:00 - Övergivna byggnader
Klockan 21:45 - Hawaiis vulkanöar
Klockan 22:40 - Martin Luther Kings kamp
Klockan 23:35 - Fiskestugan
Klockan 00:00 - Den stora älgvandringen
SVT 24
Tablå för SVT 24
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 20:00 - Detektiverna - syntolkat
Klockan 21:00 - Smärtpunkten - syntolkat
Klockan 22:00 - Tack för musiken
Klockan 23:00 - Komiker utan gränser
Klockan 23:45 - Tre kärlekar - syntolkat
Klockan 00:40 - Svenska scoop - teckenspråkstolkat
Klockan 01:10 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll