På SVT just nu

  • Klockan 05:00 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 05:45 - Fråga doktorn

  • Klockan 06:30 - Fråga doktorn hälsa

  • Klockan 07:30 - Uppdrag granskning

  • Klockan 08:30 - Svenska nyheter

    Programledaren Kristoffer Appelquist leder satirprogrammet Svenska nyheter.
  • Klockan 09:00 - På spåret

    Fredrik Lindström och Kristian Luuk i På spåret.
  • Klockan 10:00 - Hem till byn

    Hem till byn.
  • Klockan 11:00 - Vinterstudion

  • Klockan 11:30 - Alpint: Världscupen

  • Klockan 12:40 - Vinterstudion

  • Klockan 12:50 - Skidor: Världscupen

  • Klockan 14:20 - Vinterstudion

  • Klockan 15:00 - Curling: SM

    Curling.
  • Klockan 16:45 - Motor: SM i skotercross

    Skoter.
  • Klockan 17:45 - 7-årig hundspannsförare

    En norsk flagga.
  • Klockan 17:50 - Helgmålsringning

    Se Helgmålsringning i SVT Play.
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:15 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 19:00 - Sverige!

  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:45 - Sportnytt

  • Klockan 20:00 - Melodifestivalen 2021: Deltävling 1

  • Klockan 21:30 - Leif och Billy

    Leif och Billy.
  • Klockan 22:00 - En mördare bland oss

    Jess (Cush Jumbo) och Tom (David Tennant).
  • Klockan 22:45 - Rapport

  • Klockan 22:50 - Tyskungen

    Erica Falck (Claudia Galli).
  • Klockan 00:30 - Helvete - historien om norsk Black Metal

    Helvete - historien om norsk Black Metal
  • Klockan 01:15 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 08:35 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 09:05 - När livet vänder

    Anja Kontor i När livet vänder
  • Klockan 09:35 - Modern och dottern

    Gonul Aslan (Vahide Perçin), Melek Akcay (Beren Gokyildiz) och Zeynep Günes (Cansu Dere) i serien Modern och dottern.
  • Klockan 10:05 - Modern och dottern

    Gonul Aslan (Vahide Perçin), Melek Akcay (Beren Gokyildiz) och Zeynep Günes (Cansu Dere) i serien Modern och dottern.
  • Klockan 10:35 - Modern och dottern

    Gonul Aslan (Vahide Perçin), Melek Akcay (Beren Gokyildiz) och Zeynep Günes (Cansu Dere) i serien Modern och dottern.
  • Klockan 11:05 - Modern och dottern

    Gonul Aslan (Vahide Perçin), Melek Akcay (Beren Gokyildiz) och Zeynep Günes (Cansu Dere) i serien Modern och dottern.
  • Klockan 11:35 - Modern och dottern

    Gonul Aslan (Vahide Perçin), Melek Akcay (Beren Gokyildiz) och Zeynep Günes (Cansu Dere) i serien Modern och dottern.
  • Klockan 12:05 - Cirkus familj

    Ett program om hur man blir föräldrar utan att leva ihop.
  • Klockan 12:35 - Finland från ovan

  • Klockan 13:05 - Universitetets djursjukhus

    En serie om vardagen på Finlands enda universitetsdjursjukhus, där man tar emot patienter 24 timmar om dygnet, året runt.
  • Klockan 13:35 - Utrikesbyrån

    Programledaren Johan Ripås med gäster djupdyker i veckans mest fascinerande världshändelse i Utrikesbyrån.
  • Klockan 14:05 - Kulturveckan

    Malin Jacobson och Kristofer Lundström
  • Klockan 14:35 - Ekonomibyrån

  • Klockan 15:05 - Mysteriet vid Djatlovpasset

    Mysteriet vid Djatlovpasset
  • Klockan 16:00 - Rapport

  • Klockan 16:05 - Vetenskapens värld

    Programledare Victoria Dyring.
  • Klockan 17:05 - Svenska tv-historier: Stina Dabrowski

    Svenska tv-historier
  • Klockan 17:20 - Små mer eller mindre kända museer

  • Klockan 17:30 - Samiska nationaldagen

    Carina Sarri, programledare Anna-Karin Niia och Maxida Märak.
  • Klockan 18:00 - Churchill vid staffliet

  • Klockan 19:00 - Kulturstudion

  • Klockan 19:05 - Mirella Freni - ett liv i operans tjänst

    Mirella Freni
  • Klockan 20:05 - Kulturstudion

  • Klockan 20:10 - La Bohème med Freni och Pavarotti

  • Klockan 22:04 - Kulturstudion

  • Klockan 22:05 - Utredningen

    Utredningen
  • Klockan 22:50 - Världens historia: Förintelsens sista berättelser

    Världens historia: Förintelsens sista berättelser. Auschwitz.
  • Klockan 23:40 - Min sanning: Nadim Ghazale

    Anna Hedenmo
  • Klockan 00:40 - Under klubban

    Ole Steen Christensen från auktionshuset Hørsholm.
  • Klockan 01:10 - Egenland - Finland är fantastiskt

    Programledarna Nicke Aldén och Hannamari Hoikkala.
  • Klockan 01:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 01:45 - Sportnytt

  • Klockan 02:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Två snubbar

  • Klockan 05:05 - Sov gott Babblarna

  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - svenska ord

  • Klockan 05:15 - Babblarna

  • Klockan 05:20 - Babblarna

  • Klockan 05:25 - Ballonggården

  • Klockan 05:30 - Henry och...

  • Klockan 05:35 - Gaspard och Lisa

  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

  • Klockan 05:55 - Ti och Mo

  • Klockan 06:00 - Bing

  • Klockan 06:05 - Sara och Anka

  • Klockan 06:15 - Listigt Alfons Åberg

  • Klockan 06:25 - Draken Digby

    Draken Digby
  • Klockan 06:35 - Tilde

  • Klockan 06:45 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 07:00 - Hej Jycke

  • Klockan 07:05 - Pirata & Piloto

  • Klockan 07:15 - Kiri & Lou

  • Klockan 07:20 - Mästerflygarna

  • Klockan 07:35 - Octonauterna

  • Klockan 07:45 - Molang

  • Klockan 07:50 - Safirdrakens krafter

  • Klockan 08:00 - Gigantosaurus

  • Klockan 08:10 - Sommarlägret

  • Klockan 08:25 - Fixarna

  • Klockan 08:30 - På riktigt!?

  • Klockan 08:40 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 09:05 - Fixa rummet

  • Klockan 09:45 - Kosmoo

  • Klockan 10:10 - Lilla Aktuellt lördag

  • Klockan 10:25 - Skattsökarna

  • Klockan 10:40 - Ranchen

  • Klockan 11:00 - Djupet

  • Klockan 11:20 - Legendarerna

  • Klockan 11:45 - Zorro - legenden föds

  • Klockan 12:05 - Vilse i Oz

  • Klockan 12:25 - Alisa klarar sig alltid!

  • Klockan 12:50 - Min riddare och jag

  • Klockan 13:05 - Furiki rullar

  • Klockan 13:15 - Lilla Aktuellt teckenspråk

  • Klockan 13:30 - Gården

  • Klockan 14:00 - NO-tv - teckenspråkstolkat

  • Klockan 14:15 - Livet i Mattelandet - teckenspråkstolkat

  • Klockan 14:30 - Berätta för mig

  • Klockan 14:40 - Blue water high

  • Klockan 15:05 - Leonardo

    Leonardo
  • Klockan 15:30 - Familjen Valentin

  • Klockan 15:55 - Backstage

  • Klockan 16:20 - Arthur & Excalibur

  • Klockan 16:30 - Pelle Päras pruttiga värld

    Pelle Päras pruttiga värld
  • Klockan 16:40 - Andys dinosaurie-äventyr

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:10 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 17:25 - Biet Maya

  • Klockan 17:35 - Ax till max

  • Klockan 17:45 - Daniel Tigers kvarter

  • Klockan 18:00 - Bolibompa

  • Klockan 18:10 - Hej Jycke

  • Klockan 18:20 - Stopp!

  • Klockan 18:30 - Paddingtons äventyr

  • Klockan 18:45 - Biciklo

  • Klockan 18:55 - Ronja Rövardotter

    Ronja Rövardotter
  • Klockan 19:45 - Gronkarna

  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll