Daily live - Öppet arkiv

Direktsänd rockkabaré från Daily News Café

Kan bara ses i Sverige

En serie direktsända rockkabaréer från Daily News Café i Stockholm. Programledare: Nancy (Lill-Marit Bugge) och Carina (Anna-Lena Bergelin).

Information om

Produktionsår
1987
Rättigheter
Kan bara ses i Sverige

Säsong 2

Avsnitt 1

Publicerades: Fre 1 apr 06:00

Del 1 av 8. Medverkande: Westworld, Peter LeMarc, Jonas Gardell, Bröderna Brothers och Michael Segerström.Mer om programmet

Del 1 av 8. Medverkande: Westworld, Peter LeMarc, Jonas Gardell, Bröderna Brothers och Michael Segerström.Mer om programmet

Avsnitt 2

Publicerades: Fre 1 apr 06:00

Del 2 av 8. Medverkande: Blue for Two, Freddie Wadling, Fläskkvartetten, Nilsson Pickets, Tommy Nilsson, Sharon Dyall, Jan Sigurd och Teater Sputnik.Mer om programmet

Del 2 av 8. Medverkande: Blue for Two, Freddie Wadling, Fläskkvartetten, Nilsson Pickets, Tommy Nilsson, Sharon Dyall, Jan Sigurd och Teater Sputnik.Mer om programmet

Avsnitt 3

Publicerades: Fre 1 apr 06:00

Del 3 av 8. Medverkande: Echo & the Bunnymen, deLillos, Karl Kanga, Claire Wikholm, Carmilla Floyd och Marita Lindqvist.Mer om programmet

Del 3 av 8. Medverkande: Echo & the Bunnymen, deLillos, Karl Kanga, Claire Wikholm, Carmilla Floyd och Marita Lindqvist.Mer om programmet

Avsnitt 4

Publicerades: Fre 1 apr 06:00

Del 4 av 8. Medverkande: Wet Wet Wet, Sky High, Louise Hoffsten, Clas Yngström, Michael Hedges, Samson, Ingvar Andersson och Peter Kleinwichs.Mer om programmet

Del 4 av 8. Medverkande: Wet Wet Wet, Sky High, Louise Hoffsten, Clas Yngström, Michael Hedges, Samson, Ingvar Andersson och Peter Kleinwichs.Mer om programmet

Avsnitt 6

Publicerades: Fre 1 apr 06:00

Del 6 av 8. Medverkande: L'amourder (Sielun Veljet), Nina letar UFO, Surf Turf, Fullhouse, Jacob Dahlin, Eva Rydberg, Michael Segerström, Leif Jergefelt och Arthur Sörensen.Mer om programmet

Del 6 av 8. Medverkande: L'amourder (Sielun Veljet), Nina letar UFO, Surf Turf, Fullhouse, Jacob Dahlin, Eva Rydberg, Michael Segerström, Leif Jergefelt och Arthur Sörensen.Mer om programmet

Avsnitt 7

Publicerades: Fre 1 apr 06:00

Del 7 av 8. Medverkande: All That Jazz, Martin Rössel, Treat, Sven Wollter, Jonas Gardell, Pontus Klänge, Gunnar Krantz, Ulf Evrén, Anette Zylberszac, Panopticon och Johan Söderberg.Mer om programmet

Del 7 av 8. Medverkande: All That Jazz, Martin Rössel, Treat, Sven Wollter, Jonas Gardell, Pontus Klänge, Gunnar Krantz, Ulf Evrén, Anette Zylberszac, Panopticon och Johan Söderberg.Mer om programmet

Avsnitt 8

Publicerades: Fre 1 apr 06:00

Del 8 av 8. Medverkande: Echo & the Bunnymen, Blue for Two, Peter LeMarc, Wet Wet Wet, Thomas Di Leva, Sky High, Bröderna Brothers, Fläskkvartetten, Nilsson Pickets, Tommy Nilsson, Sharon Dyall, Lasse Brandeby, Surf Turf, All That Jazz, Carina Rydberg, L'amourder (Sielun Veljet), Karl Kanga och Sven Wollter.Mer om programmet

Del 8 av 8. Medverkande: Echo & the Bunnymen, Blue for Two, Peter LeMarc, Wet Wet Wet, Thomas Di Leva, Sky High, Bröderna Brothers, Fläskkvartetten, Nilsson Pickets, Tommy Nilsson, Sharon Dyall, Lasse Brandeby, Surf Turf, All That Jazz, Carina Rydberg, L'amourder (Sielun Veljet), Karl Kanga och Sven Wollter.Mer om programmet

Upptäck mer

Visas som lista