Publikens önskemusik, gäster och artister.
Preliminära hålltider:
• 02.00: Nattkompis: Emil Persson
• 07.00: Morgonkompis: Pär Lernström samt videogäst Ylva Hällen
• 08.00: Melina Borglowe samt Fotbollsmorgon
• 10.00: ATRON samt Sanna Sundqvist
• 11.00: Temagäst: World Food Programme samt Carolina Klüft
• 12.00: Charlotte Perrelli samt Dante Zia
• 13.00: Frida Lund & Klara Doktorow
• 14.00: Dagkompis: Brita Zackari samt Jonatan Unge & Branne Pavlovic
• 15.00: Kerstin Ljungström samt Björn Carlberg
• 16.00: Temagäst: Unicef
• 17.00: Emil Henrohn samt videogäst: Kristian Luuk och P3 Dokumentär
• 18.00: E-type och Melinda Jacobs samt Nazuk och Maria Turdieva
• 19.00: Familjen samt Östers IF
• 20.00: Videogäst: Ronny & Ragge
• 21.00: Fröken Snusk samt temagäst Diakonia
• 22.00: SVT Edit
• 23.00: Nattkompis: Emil Henrohn
Publicerades: Tor 14 dec 2023 00:0014 dec 2023 • 24 tim
Publikens önskemusik, gäster och artister.
Preliminära hålltider:
• 02.00: Nattkompis: Emil Persson
• 07.00: Morgonkompis: Pär Lernström samt videogäst Ylva Hällen
• 08.00: Melina Borglowe samt Fotbollsmorgon
• 10.00: ATRON samt Sanna Sundqvist
• 11.00: Temagäst: World Food Programme samt Carolina Klüft
• 12.00: Charlotte Perrelli samt Dante Zia
• 13.00: Frida Lund & Klara Doktorow
• 14.00: Dagkompis: Brita Zackari samt Jonatan Unge & Branne Pavlovic
• 15.00: Kerstin Ljungström samt Björn Carlberg
• 16.00: Temagäst: Unicef
• 17.00: Emil Henrohn samt videogäst: Kristian Luuk och P3 Dokumentär
• 18.00: E-type och Melinda Jacobs samt Nazuk och Maria Turdieva
• 19.00: Familjen samt Östers IF
• 20.00: Videogäst: Ronny & Ragge
• 21.00: Fröken Snusk samt temagäst Diakonia
• 22.00: SVT Edit
• 23.00: Nattkompis: Emil HenrohnMer om programmet
Publikens önskemusik, gäster och artister.
Preliminära hålltider:
• 02.00: Nattkompis: Emil Persson
• 07.00: Morgonkompis: Pär Lernström samt videogäst Ylva Hällen
• 08.00: Melina Borglowe samt Fotbollsmorgon
• 10.00: ATRON samt Sanna Sundqvist
• 11.00: Temagäst: World Food Programme samt Carolina Klüft
• 12.00: Charlotte Perrelli samt Dante Zia
• 13.00: Frida Lund & Klara Doktorow
• 14.00: Dagkompis: Brita Zackari samt Jonatan Unge & Branne Pavlovic
• 15.00: Kerstin Ljungström samt Björn Carlberg
• 16.00: Temagäst: Unicef
• 17.00: Emil Henrohn samt videogäst: Kristian Luuk och P3 Dokumentär
• 18.00: E-type och Melinda Jacobs samt Nazuk och Maria Turdieva
• 19.00: Familjen samt Östers IF
• 20.00: Videogäst: Ronny & Ragge
• 21.00: Fröken Snusk samt temagäst Diakonia
• 22.00: SVT Edit
• 23.00: Nattkompis: Emil HenrohnMer om programmet
Publicerades: Ons 13 dec 2023 00:0013 dec 2023 • 24 tim
Publikens önskemusik, gäster och artister.
Preliminära hålltider:
• 02.30: Nattkompis: Lina Hedlund
• 06.00: Naturmorgon i P1
• 07.00: Morgonkompis: Kodjo Akolor
• 08.00: John Lundvik
• 09.00: Temagäst: Läkare utan gränser
• 10.00: Jackie Mere samt P4 Country och Paul Svensson
• 11.00: Vilhelm Nyhlen Nordvall & Julia Mäkitalo från SVT-serien Västra Gymnasiet
• 12.00: Smith & Tell
• 13.00: Videogäst: Josef Fares
• 14.00: Dagkompis: Roert Fux samt Sigge & Gustav
• 15.00: Albin Lee Meldau samt Växjö Lakers
• 16.00: Videogäst: Therese Lindgren samt temagäst SOS barnbyar
• 17.00: Hanna Ferm
• 18.00: Videogäst: Benjamin Ingrosso samt temagäst Adra
• 19.00: Danzbanderz
• 20.00: Josefin Johansson & Johar Bendjelloul
• 21.00: Eah Jé samt Pär Lernström
• 22.00: Hellström Streetart
• 23.00: Nattkompis: Robin BerglundMer om programmet
Publikens önskemusik, gäster och artister.
Preliminära hålltider:
• 02.30: Nattkompis: Lina Hedlund
• 06.00: Naturmorgon i P1
• 07.00: Morgonkompis: Kodjo Akolor
• 08.00: John Lundvik
• 09.00: Temagäst: Läkare utan gränser
• 10.00: Jackie Mere samt P4 Country och Paul Svensson
• 11.00: Vilhelm Nyhlen Nordvall & Julia Mäkitalo från SVT-serien Västra Gymnasiet
• 12.00: Smith & Tell
• 13.00: Videogäst: Josef Fares
• 14.00: Dagkompis: Roert Fux samt Sigge & Gustav
• 15.00: Albin Lee Meldau samt Växjö Lakers
• 16.00: Videogäst: Therese Lindgren samt temagäst SOS barnbyar
• 17.00: Hanna Ferm
• 18.00: Videogäst: Benjamin Ingrosso samt temagäst Adra
• 19.00: Danzbanderz
• 20.00: Josefin Johansson & Johar Bendjelloul
• 21.00: Eah Jé samt Pär Lernström
• 22.00: Hellström Streetart
• 23.00: Nattkompis: Robin BerglundMer om programmet
Publicerades: Tis 12 dec 2023 00:0012 dec 2023 • 24 tim
Publikens önskemusik, gäster och artister.
Preliminära hålltider:
• 00.00: Josefin Sonck
• 02.30: Nattkompis: Victor Linnér
• 07.00: Morgonkompis: Mark Levengood
• 08.00: Peg Parnevik samt temagäst: We Effect
• 09.00: Videogäst: Henrik von Eckermann
• 10.00: Terra samt Janne Schaffer
• 11.00: Temagäst: Erikshjälpen samt Valter Skarsgård & Hedda Stiernstedt
• 12.00: Alba August samt Torbjörn Averås Skorup
• 13.00: Niklas Ekstedt och Patrik Sandell
• 14.00: Dagkompis: Cecilia Düringer
• 15.00: Elliphant samt Thomas Ravelli och Tommy Svensson
• 16.00: Laila Högfeldt
• 17.00: Dagny samt P3 Klubben
• 18.00: Temagäst: ACT Svenska Kyrkan
• 19.00: Darin samt Pontus Lindman
• 20.00: Videogäst: Richard Söderberg samt Kalle Norwald
• 21.00: Tjuvjakt & BELL
• 22.00: Kodjo Akolor samt Yacine "Yacine" Laghmari
• 23.00: Nattkompis: Elaf AliMer om programmet
Publikens önskemusik, gäster och artister.
Preliminära hålltider:
• 00.00: Josefin Sonck
• 02.30: Nattkompis: Victor Linnér
• 07.00: Morgonkompis: Mark Levengood
• 08.00: Peg Parnevik samt temagäst: We Effect
• 09.00: Videogäst: Henrik von Eckermann
• 10.00: Terra samt Janne Schaffer
• 11.00: Temagäst: Erikshjälpen samt Valter Skarsgård & Hedda Stiernstedt
• 12.00: Alba August samt Torbjörn Averås Skorup
• 13.00: Niklas Ekstedt och Patrik Sandell
• 14.00: Dagkompis: Cecilia Düringer
• 15.00: Elliphant samt Thomas Ravelli och Tommy Svensson
• 16.00: Laila Högfeldt
• 17.00: Dagny samt P3 Klubben
• 18.00: Temagäst: ACT Svenska Kyrkan
• 19.00: Darin samt Pontus Lindman
• 20.00: Videogäst: Richard Söderberg samt Kalle Norwald
• 21.00: Tjuvjakt & BELL
• 22.00: Kodjo Akolor samt Yacine "Yacine" Laghmari
• 23.00: Nattkompis: Elaf AliMer om programmet
Publicerades: Mån 11 dec 2023 20:0011 dec 2023 • 4 tim
Vi öppnar årets Musikhjälpen och låser in tre programledare i en glasbur på Stortorget i Växjö. Under en 144 timmar lång maratonsändning ska de engagera hela Sverige för temat ”Ingen ska behöva dö av hunger”. Bland gästerna i programmet möter vi Sveriges största artister, influencers och ämnesexperter. Musikhjälpen är ett direktsänt insamlingsprogram i både tv och radio där din musik räddar liv.
Preliminära hålltider:
• 20.00: Inlåsningen, Hooja och temagäst från Radiohjälpen
• 21.00: Temagäst från Läkare utan gränser
• 21.30: Cornelia Jakobs
• 22.00: Mark Levengood
• 23.00: Nattkompis Margret AtladottirMer om programmet
Vi öppnar årets Musikhjälpen och låser in tre programledare i en glasbur på Stortorget i Växjö. Under en 144 timmar lång maratonsändning ska de engagera hela Sverige för temat ”Ingen ska behöva dö av hunger”. Bland gästerna i programmet möter vi Sveriges största artister, influencers och ämnesexperter. Musikhjälpen är ett direktsänt insamlingsprogram i både tv och radio där din musik räddar liv.
Preliminära hålltider:
• 20.00: Inlåsningen, Hooja och temagäst från Radiohjälpen
• 21.00: Temagäst från Läkare utan gränser
• 21.30: Cornelia Jakobs
• 22.00: Mark Levengood
• 23.00: Nattkompis Margret AtladottirMer om programmet