SVT Play logotyp

Laddar...

Gå direkt till samlingssidan SyntolkatGå direkt till innehålletGå direkt till sök

På SVT just nu

Tv-tablå

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:10 - Gift vid första ögonkastet

    GIFT VID FÖRSTA ÖGONKASTET 2024 - Gift vid första ögonkastet
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Morgonstudion
  • Klockan 10:00 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - Fråga doktorn

    Fråga doktorn - Jens Persson, specialist i allmänmedicin, och Sofia Rågenklint, programledare.
  • Klockan 11:05 - Välkommen till vuxenlivet

  • Klockan 11:20 - Nästan normal

  • Klockan 11:40 - Livet i Fagervik

    Livet i Fagervik
  • Klockan 12:25 - The Island

    The Island. Brittisk dokumentärserie från 2014. Säsong 1.
  • Klockan 13:15 - Lerins sommarö

    Lars Lerin och Junior i programmet Lerins sommarö.
  • Klockan 14:15 - Drömslottet

    Dick och Angel Strawbridge - Drömslottet
  • Klockan 15:05 - Engelska Antikrundan

    Engelska Antikrundan
  • Klockan 16:05 - Maudie

    Maudie. Kanadensisk långfilm från 2016.
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 18:17 - Kulturnyheterna

    Ika Johannesson, Kristofer Lundström, Hannes Fossbo och Rebecca Haim. - Kulturnyheterna
  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Där ingen skulle tro att någon kunde bo

    Där ingen skulle tro att någon kunde bo, norsk programserie.
  • Klockan 19:25 - Norge från luften

    En hisnande och storslagen tur med bilder från Norges mångskiftande landskap och naturtyper – sett från luften. - Norge från luften
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Dokument inifrån: Vi ska ha barn

    Dokument inifrån: Vi ska ha barn.  Undersökande serie från 2024. Ett par som närmar sig 70 år bestämmer sig för att skaffa barn. De anlitar en svensk surrogatagentur - som mot betalning hjälper dem få tvillingar i USA. Men väl hemma i Sverige börjar problemen direkt.
  • Klockan 21:00 - Friidrotts-EM

    Direktsändningar från friidrotts-EM på Olympiastadion i Rom. - Friidrotts-EM
  • Klockan 23:40 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 23:45 - Främlingar

    Skådespelare: Elsa Öhrn (Hannah) - Främlingar
  • Klockan 00:00 - Välkommen till vuxenlivet

  • Klockan 00:15 - Nästan normal

  • Klockan 00:35 - Allt om porr

  • Klockan 00:50 - Gift vid första ögonkastet

    GIFT VID FÖRSTA ÖGONKASTET 2024 - Gift vid första ögonkastet
  • Klockan 01:40 - Gift vid första ögonkastet – Eftersnacket

    Gift vid första ögonkastet – Eftersnacket
  • Klockan 01:50 - Herr Talman

    Herr Talman. Svensk humorserie. Säsong 3.
  • Klockan 02:05 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 12:03 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 16:05 - EU-val 2024: Agenda special

    Programledare Anna Hedenmo och Camilla Kvartoft. - Agenda
  • Klockan 17:05 - Loppistipsen

    Du får tips på hur du ska pruta på loppis och Sofia Rågenklint får ett uppdrag av antikexperten Maria Granström. - Loppistipsen
  • Klockan 17:15 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 17:30 - Oddasat

    Oddasat logga
  • Klockan 17:45 - Uutiset

    Uutiset
  • Klockan 17:55 - Sju sorters kakor

    Sju sorters kakor
  • Klockan 18:00 - Ellas resa: I romarnas spår

    Ellas resa: I romarnas spår
  • Klockan 18:30 - Van life

    Van life - Finsk dokumentärserie från 2023.
  • Klockan 18:50 - Livet - berättelser från Svenskfinland

    Livet - berättelser från Svenskfinland, Lilly och Yvonne Flygar
  • Klockan 19:00 - Utrikesbyrån

    Programledare Prescilia Haddad med gäster djupdyker i veckans mest fascinerande världshändelse. - Utrikesbyrån
  • Klockan 19:30 - Studio 65

    Studio 65 - Säsong 3
  • Klockan 20:00 - Friidrotts-EM

    Direktsändningar från friidrotts-EM på Olympiastadion i Rom. - Friidrotts-EM
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

    Jon Nilsson, Nike Nylander, Cecilia Gralde och Katia Elliott. - Aktuellt
  • Klockan 21:38 - Kulturnyheterna

    Ika Johannesson, Kristofer Lundström, Hannes Fossbo och Rebecca Haim. - Kulturnyheterna
  • Klockan 21:46 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 22:00 - Politikbyrån

    Programledare är Karolina Skoglund. - Politikbyrån
  • Klockan 22:30 - Bakom varje man

    Bakom varje man. Dansk dramakomediserie från 2023.
  • Klockan 22:55 - Flickan som blev Marilyn Monroe

    Porträtt av den amerikanska skådespelerskan och modellen Marilyn Monroe (född Norma Jeane Mortenson, 1926 - 1962) i en röd tröja och rutiga byxor, när hon poserar vid Zuma Beach's Paradise Cove, Kalifornien, 1945. - Flickan som blev Marilyn Monroe
  • Klockan 23:50 - Världens natur: Sandätande hajar

    Sandätande hajar
  • Klockan 00:45 - Ekonomibyrån

    Programledare Carolina Neurath samtalar med ekonomiska experter och grillar näringslivsprofiler. - Ekonomibyrån
  • Klockan 01:15 - Utrikesbyrån

    Programledare Prescilia Haddad med gäster djupdyker i veckans mest fascinerande världshändelse. - Utrikesbyrån
  • Klockan 01:45 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 02:00 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Kojsagor

    Kojsagor
  • Klockan 05:45 - Min lillebror

    Min lillebror
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris.
  • Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:15 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:30 - Heja! Heja! Billy Bilsson

    Heja! Heja! Billy Bilsson
  • Klockan 06:35 - Mumfie

    Mumfie
  • Klockan 06:45 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 06:55 - Greta Gris

    Greta Gris.
  • Klockan 07:00 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun.
  • Klockan 07:10 - Vegetasaurier

    Vegetasaurier.
  • Klockan 07:15 - PAW Patrol

    PAW Patrol.
  • Klockan 07:25 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 07:40 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:45 - Tilde

    Tilde~
  • Klockan 07:55 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 08:10 - Max och Maja

    Max & Maja
  • Klockan 08:15 - Fix och trix - dags att bygga det

    Fix och trix - dags att bygga det
  • Klockan 08:20 - Karl, den pyttelilla riddaren

    Karl, den pyttelilla riddaren
  • Klockan 08:30 - Bernies äventyr

    Bernies Äventyr. - Bernies äventyr
  • Klockan 08:35 - Astronella

    Astronella.
  • Klockan 08:45 - Smurfarna

    Smurfarna.
  • Klockan 09:00 - Sommarlov

    Sommarlov med Malin Olsson, Alexander Hermansson, Adrian Alebo Andersson, Angelika Prick och Sommarskuggan.
  • Klockan 09:05 - Kokobäng: Musik 2024

    Kokobäng Musik. - Kokobäng: Musik
  • Klockan 09:15 - Superhjälteskolan

    Superhjälteskolan.
  • Klockan 09:30 - Cleo löser fallet

    Cleo löser fallet.
  • Klockan 10:00 - Lilla Aktuellt

    Lilla Aktuellt
  • Klockan 10:05 - Spidey och hans fantastiska vänner

    Spidey och hans fantastiska vänner
  • Klockan 10:25 - Zorro - legenden föds

    Zorro - legenden föds
  • Klockan 10:45 - Space Nova

    Space Nova
  • Klockan 11:10 - Djupet

    Djupet.
  • Klockan 11:35 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 12:00 - Jieliemasse naestiej luvhtie - sydsamiska

  • Klockan 12:15 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 12:25 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 12:35 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump och Lilla Gubben.
  • Klockan 13:00 - Andys förhistoriska äventyr

    Andys förhistoriska äventyr
  • Klockan 13:15 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 13:30 - Alicia testar

    Alicia testar med Alicia och Stig-Ove.
  • Klockan 13:40 - Lilla ridskolan - samiska

    Lilla ridskolan.
  • Klockan 13:45 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 14:05 - Grizzy och lämlarna

    Grizzy och lämlarna.
  • Klockan 14:15 - Femlingarna

    Femlingarna.
  • Klockan 14:20 - Penny på M.A.R.S

    Penny på M.A.R.S
  • Klockan 14:40 - Mitt livs värsta år igen

    Mitt livs värsta år igen
  • Klockan 15:05 - Det hemsökta huset

    Det hemsökta huset
  • Klockan 15:25 - Blue water high

    Blue water high
  • Klockan 15:50 - En andra chans

    En andra chans
  • Klockan 16:15 - Pinsamheter

    Pinsamheter
  • Klockan 16:40 - Den ostoppbara gula yetin

    Den ostoppbara gula yetin.
  • Klockan 16:55 - Bernies äventyr

    Bernies Äventyr. - Bernies äventyr
  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:10 - Petronix

    Petronix.
  • Klockan 17:20 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:35 - Greta Gris

    Greta Gris.
  • Klockan 17:40 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun.
  • Klockan 18:00 - Emil i Enånger och maskinerna

    Emil i Enånger och maskinerna.
  • Klockan 18:05 - Sjungelungarna

    Sjungelungarna.
  • Klockan 18:10 - Biet Maya

    Biet Maya.
  • Klockan 18:20 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 18:30 - Sommarlov

    Sommarlov med Malin Olsson, Alexander Hermansson, Adrian Alebo Andersson, Angelika Prick och Sommarskuggan.
  • Klockan 18:35 - Kokobäng: Musik 2024

    Kokobäng Musik. - Kokobäng: Musik
  • Klockan 18:45 - Superhjälteskolan

    Superhjälteskolan.
  • Klockan 19:00 - Cleo löser fallet

    Cleo löser fallet.
  • Klockan 19:30 - Pyjamasklubben

    Pyjamasklubben
  • Klockan 19:55 - Bernies äventyr

    Bernies Äventyr. - Bernies äventyr
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:00 - Labyrint

    Tävlingar: Labyrinttävlingar
  • Klockan 04:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 15:00 - NPF-forum 2024

  • Klockan 15:20 - Vetenskapsfestivalen 2024

  • Klockan 16:10 - Vetenskapsfestivalen 2024

  • Klockan 17:00 - Svenskfinland runt

    Svenskfinland runt
  • Klockan 17:10 - Världens historia: Sfinxens hemligheter

    Historiedokumentär om den legendariska sfinxen i Giza - vilka hemligheter bär den kolossala skulpturen på? - Sfinxens hemligheter
  • Klockan 17:55 - Postbåten i Franska Polynesien

  • Klockan 18:40 - Övergivna byggnader

  • Klockan 19:25 - Alaskas vilda årstider

    Älg - Alaskas vilda årstider
  • Klockan 20:10 - Känslornas värld

  • Klockan 21:00 - Midsommar i Norge

  • Klockan 21:55 - Pyramidernas tid

    Pepi II - Pyramidernas tid
  • Klockan 22:40 - Indiens vackra natur

    En gång levde de över stora delar av västra Asien, ända fram till Medelhavet. Idag återstår en liten isolerad stam i den indiska nationalparken Gir. Ändå ser det ljusare ut för de asiatiska lejonen. - Indiens vackra natur
  • Klockan 23:25 - Pilgrimsvandring mot Skottland

  • Klockan 00:25 - Ny i flocken

  • Klockan 00:55 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Flickan som blev Marilyn Monroe

    Porträtt av den amerikanska skådespelerskan och modellen Marilyn Monroe (född Norma Jeane Mortenson, 1926 - 1962) i en röd tröja och rutiga byxor, när hon poserar vid Zuma Beach's Paradise Cove, Kalifornien, 1945. - Flickan som blev Marilyn Monroe
  • Klockan 20:55 - Tareq Taylors matresa

    Tareq Taylors matresa
  • Klockan 21:25 - Livet i Fagervik- syntolkat

    Livet i Fagervik
  • Klockan 22:10 - Drömslottet

    Dick och Angel Strawbridge - Drömslottet
  • Klockan 23:00 - Anslagstavlan

    Anslagstavlan
  • Klockan 23:05 - Främlingar - syntolkat

  • Klockan 23:20 - Välkommen till vuxenlivet - syntolkat

  • Klockan 23:35 - Begåvningens baksida

    Begåvningens baksida - Mika och Anton.
  • Klockan 23:50 - Allt om porr - syntolkat

  • Klockan 00:05 - Lerins sommarö - syntolkat

    Lars Lerin och Junior i programmet Lerins sommarö.
  • Klockan 01:05 - EU-val 2024: Agenda special - teckenspråkstolkat

    Programledare Anna Hedenmo och Camilla Kvartoft. - Agenda
  • Klockan 02:05 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll