SVT Play logotyp

Laddar...

Gå direkt till samlingssidan SyntolkatGå direkt till innehålletGå direkt till sök

På SVT just nu

Tv-tablå

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:15 - Landet runt

    Programledare är Henrik Kruusval. - Landet runt
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Morgonstudion
  • Klockan 10:00 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - Friidrotts-EM

    Direktsändningar från friidrotts-EM på Olympiastadion i Rom. - Friidrotts-EM
  • Klockan 13:45 - Landet runt

    Programledare är Henrik Kruusval. - Landet runt
  • Klockan 14:30 - Drömslottet

    Dick och Angel Strawbridge - Drömslottet
  • Klockan 15:20 - Hotell Portofino

    Hotell Portofino. Brittisk dramaserie från 2023. Säsong 2.
  • Klockan 16:15 - Barnmorskan i East End

    Barnmorskan i East End s12
  • Klockan 17:15 - Livet i Fagervik

    Livet i Fagervik
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 18:17 - Kulturnyheterna

    Ika Johannesson, Kristofer Lundström, Hannes Fossbo och Rebecca Haim. - Kulturnyheterna
  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Fråga doktorn

    Fråga doktorn - Jens Persson, specialist i allmänmedicin, och Sofia Rågenklint, programledare.
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Gift vid första ögonkastet

    GIFT VID FÖRSTA ÖGONKASTET 2024 - Gift vid första ögonkastet
  • Klockan 20:50 - Gift vid första ögonkastet – Eftersnacket

    Gift vid första ögonkastet – Eftersnacket
  • Klockan 21:00 - Friidrotts-EM

    Direktsändningar från friidrotts-EM på Olympiastadion i Rom. - Friidrotts-EM
  • Klockan 23:05 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 23:10 - The Island

    The Island. Brittisk dokumentärserie från 2014. Säsong 1.
  • Klockan 00:00 - The Happy Prince

    The Happy Prince
  • Klockan 01:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 08:00 - Kulturkvarten på romani

  • Klockan 08:15 - Våra dikter på romani

  • Klockan 08:18 - Min berättelse på finska

  • Klockan 08:30 - Epos på meänkieli

  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 12:03 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 16:05 - Svenska tv-historier: Ann-Britt Ryd Pettersson

    Svensson Svensson - Svenska tv-historier
  • Klockan 16:20 - Stickning

    Stickning
  • Klockan 16:30 - Gudstjänst

    Krucifix. - Gudstjänst
  • Klockan 17:15 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 17:30 - Oddasat

    Oddasat logga
  • Klockan 17:45 - Uutiset

    Uutiset
  • Klockan 17:55 - Sju sorters kakor

    Sju sorters kakor
  • Klockan 18:00 - Möte med – meänkieli

    Programledarna Rolf Digervall och Paulina Martikainen. - Möte med (Meänkieli)
  • Klockan 18:30 - Möte med (romani)

    Veljko Karamani och Samira Borg. - Möte med (romani)
  • Klockan 19:00 - Restyle på finska

    Restyle
  • Klockan 19:30 - Friidrotts-EM

    Direktsändningar från friidrotts-EM på Olympiastadion i Rom. - Friidrotts-EM
  • Klockan 20:00 - EU-val 2024: Agenda special

    Programledare Anna Hedenmo och Camilla Kvartoft. - Agenda
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

    Jon Nilsson, Nike Nylander, Cecilia Gralde och Katia Elliott. - Aktuellt
  • Klockan 21:43 - Kulturnyheterna

    Ika Johannesson, Kristofer Lundström, Hannes Fossbo och Rebecca Haim. - Kulturnyheterna
  • Klockan 21:51 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 22:05 - Ekonomibyrån

    Programledare Carolina Neurath samtalar med ekonomiska experter och grillar näringslivsprofiler. - Ekonomibyrån
  • Klockan 22:35 - Kroppen, psyket och livet

  • Klockan 23:05 - Mobilfri i sex dagar

  • Klockan 23:35 - Världens historia: Dagen D

    Världens historia: Dagen D
  • Klockan 00:35 - Världens historia: Dagen D

    Världens historia: Dagen D
  • Klockan 01:35 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 01:50 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 02:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Lilla björn

    Lilla björn
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris.
  • Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:15 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:30 - Heja! Heja! Billy Bilsson

    Heja! Heja! Billy Bilsson
  • Klockan 06:35 - Mumfie

    Mumfie
  • Klockan 06:45 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 06:55 - Greta Gris

    Greta Gris.
  • Klockan 07:00 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun.
  • Klockan 07:10 - Vegetasaurier

    Vegetasaurier.
  • Klockan 07:15 - PAW Patrol

    PAW Patrol.
  • Klockan 07:25 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 07:40 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:45 - Tilde

    Tilde~
  • Klockan 07:55 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 08:10 - Max och Maja

    Max & Maja
  • Klockan 08:15 - Fix och trix - dags att bygga det

    Fix och trix - dags att bygga det
  • Klockan 08:20 - Karl, den pyttelilla riddaren

    Karl, den pyttelilla riddaren
  • Klockan 08:30 - Bernies äventyr

    Bernies Äventyr. - Bernies äventyr
  • Klockan 08:35 - Astronella

    Astronella.
  • Klockan 08:45 - Smurfarna

    Smurfarna.
  • Klockan 09:00 - Sommarlov

    Sommarlov med Malin Olsson, Alexander Hermansson, Adrian Alebo Andersson, Angelika Prick och Sommarskuggan.
  • Klockan 09:05 - Pipas & Douglas

    Pipas & Douglas
  • Klockan 09:15 - Babylons stol

    Babylons stol.
  • Klockan 09:30 - Home sweet Rome

    Home Sweet Rome!
  • Klockan 10:00 - Lilla Aktuellt

    Lilla Aktuellt
  • Klockan 10:05 - Djupet

    Djupet.
  • Klockan 10:25 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 10:45 - Legendarerna

    Legendarerna
  • Klockan 11:10 - Space Nova

    Space Nova
  • Klockan 11:30 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg.
  • Klockan 11:45 - Elle och farfars sommar

    Elle och farfars sommar
  • Klockan 11:55 - Barnens skog

    Barnens skog
  • Klockan 12:00 - Så funkar Sverige - finska

  • Klockan 12:05 - Så funkar Sverige - finska

  • Klockan 12:10 - Molang

    Molang
  • Klockan 12:15 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 12:25 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 12:35 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump och Lilla Gubben.
  • Klockan 13:00 - Andys förhistoriska äventyr

    Andys förhistoriska äventyr
  • Klockan 13:15 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 13:30 - Affe experimenterar - meänkieli

    Affe (Rolf Digervall) och Meja i Affe experimenterar.
  • Klockan 13:35 - Affe experimenterar - meänkieli

    Affe (Rolf Digervall) och Meja i Affe experimenterar.
  • Klockan 13:40 - Affe experimenterar - meänkieli

    Affe (Rolf Digervall) och Meja i Affe experimenterar.
  • Klockan 13:45 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 14:05 - Rita med Will

    Rita med Will.
  • Klockan 14:15 - Malory Towers

    Malory Towers
  • Klockan 14:40 - Theodosia

    THEODOSIA
  • Klockan 15:05 - 100 saker att göra före high school

    100 saker att göra före high school
  • Klockan 15:25 - Blue water high

    Blue water high
  • Klockan 15:50 - En andra chans

    En andra chans
  • Klockan 16:15 - Pinsamheter

    Pinsamheter
  • Klockan 16:40 - Den ostoppbara gula yetin

    Den ostoppbara gula yetin.
  • Klockan 16:50 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:15 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:25 - Greta Gris

    Greta Gris.
  • Klockan 17:30 - Uppdrag framtid

  • Klockan 17:45 - Grejen med demokrati

  • Klockan 17:50 - Mitt liv som grej

  • Klockan 18:00 - Bolibompa: Prinsessorna och Superkraftsaften

    Bolibompa: Draken och Prinsessorna
  • Klockan 18:05 - Sofia den första

    Sofia den första.
  • Klockan 18:30 - Sommarlov

    Sommarlov med Malin Olsson, Alexander Hermansson, Adrian Alebo Andersson, Angelika Prick och Sommarskuggan.
  • Klockan 18:35 - Pipas & Douglas

    Pipas & Douglas
  • Klockan 18:45 - Babylons stol

    Babylons stol.
  • Klockan 19:00 - Home sweet Rome

    Home Sweet Rome!
  • Klockan 19:30 - Joy

    Joy
  • Klockan 19:45 - Svansen i kläm

    Svansen i kläm
  • Klockan 19:55 - Var är Chicky?

    Var är Chicky?
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:00 - Agenterna

    Agenterna. Säsong 5.  Bianca, Inez och Salvador.
  • Klockan 04:30 - Killar

    Seth, Julian, Ebbot och Bo i Killar.
  • Klockan 04:35 - Sommarskuggan nr 9

    Jakten på Sommarskuggan nr 9 med Era och Ville.
  • Klockan 04:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 15:00 - NMT-dagarna 2024

  • Klockan 15:35 - Vetenskapsfestivalen 2024

  • Klockan 16:15 - Vetenskapsfestivalen 2024

  • Klockan 17:00 - Svenskfinland runt

    Svenskfinland runt
  • Klockan 17:10 - Världens historia: Den första pyramiden

    För 4700 år sedan i Egypten, är en revolution på gång. Det mest ambitiösa byggprojektet på planeten sätter igång. - Den första pyramiden
  • Klockan 17:55 - Hud mot hud

  • Klockan 18:45 - Indiens vackra natur

    En gång levde de över stora delar av västra Asien, ända fram till Medelhavet. Idag återstår en liten isolerad stam i den indiska nationalparken Gir. Ändå ser det ljusare ut för de asiatiska lejonen. - Indiens vackra natur
  • Klockan 19:30 - Natursköna tågresor i världen

  • Klockan 20:15 - Resor längs vackra floder

  • Klockan 21:00 - Postbåten i Franska Polynesien

  • Klockan 21:45 - Midsommar i Norge

  • Klockan 22:40 - Muhammad Ali

    Den unge Cassius Clay gör sig snabbt ett namn inom Kentuckys amatörboxning och tar redan som 18-åring guld vid OS i Rom. Cassius Clay flyttar till Miami där han gör raketkarriär som professionell boxare. - Muhammad Ali
  • Klockan 23:35 - Irlands kust och landskap

  • Klockan 00:20 - Berlinmurens uppgång och fall

  • Klockan 01:05 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Friidrotts-EM

    Direktsändningar från friidrotts-EM på Olympiastadion i Rom. - Friidrotts-EM
  • Klockan 21:00 - Gift vid första ögonkastet - syntolkat

    GIFT VID FÖRSTA ÖGONKASTET 2024 - Gift vid första ögonkastet
  • Klockan 21:50 - Gift vid första ögonkastet – Eftersnacket - syntolkat

    Gift vid första ögonkastet – Eftersnacket
  • Klockan 22:00 - Livet i Fagervik- syntolkat

    Livet i Fagervik
  • Klockan 22:45 - Gift vid första ögonkastet USA

    Gift vid första ögonkastet USA
  • Klockan 00:00 - Sportspegeln - teckenspråkstolkat

    Programledarna Mats Nyström och Marie Lehman. - Sportspegeln
  • Klockan 00:30 - Hall of fame - syntolkat

    Hall of fame. Svensk sportdokumentärserie från 2024.
  • Klockan 01:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll