På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 06:00 - Jag är Klimpen, motherfucker!

    Jag är Klimpen, motherfucker! Svensk dokumentär från 2020.
  • Klockan 07:00 - Morgonstudion

  • Klockan 10:00 - Sommargympa med Sofia

    Sommargympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - Fotobonden - ett liv i naturen

    Fotobonden - ett liv i naturen. Norsk dokumentärserie från 2020. Säsong 1.
  • Klockan 11:00 - Sportspegeln

    Sportspegeln
  • Klockan 11:30 - Oski - en olympisk skateboardsaga

    Fotograf: LuckyDay Pictures AB - Oski - en olympisk skateboardsaga
  • Klockan 11:55 - Allsång på Skansen

    Sanna Nielsen, programledare för Allsång på Skansen.
  • Klockan 12:55 - Så ska det låta firar 25 år

    Peter Harryson har valt ut två avsnitt som han tycker lite extra om. Foto: Carl-Johan Söder/SVT - Så ska det låta firar 25 år
  • Klockan 13:55 - Hård rock på export

    Tobias Forge,  Ghost. - Hård rock på export
  • Klockan 14:55 - Diagnoskampen

    Live, Ronny och Silje i Diagnoskampen
  • Klockan 15:35 - Första divisionen

    Första divisionen. Svensk långfilm från 1941.
  • Klockan 17:05 - Minns du det landet?

    Barbro Lill-Babs Svensson och Bengan Jansson. - Minns du det landet?
  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:15 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:19 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:25 - Sju sorters kakor

    Sju sorters kakor
  • Klockan 18:30 - Fråga doktorn hälsa

    Fråga doktorn hälsa
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Kamprads miljoner

    Ingvar Kamprad - Kamprads miljoner
  • Klockan 21:00 - Skrik från förr

    David Lagercrantz - Skrik från förr
  • Klockan 21:50 - Lokala nyheter

  • Klockan 21:55 - Blackport

    Blackport
  • Klockan 22:40 - Eagles

    Eagles säsong 4
  • Klockan 23:05 - Rapport

  • Klockan 23:15 - The Miseducation of Cameron Post

    The Miseducation of Cameron Post. Amerikansk långfilm från 2018.
  • Klockan 00:45 - Hård rock på export

    Tobias Forge,  Ghost. - Hård rock på export
  • Klockan 01:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - Ella, Oscar och Hoo

    Ella, Oscar och Hoo
  • Klockan 05:10 - Rita och Krokodil

    Rita och Krokodil
  • Klockan 05:15 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:20 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 05:35 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 05:55 - Monsterskolan

    Monsterskolan
  • Klockan 06:00 - Daniel Tigers kvarter

    Daniel Tigers kvarter
  • Klockan 06:10 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:25 - Bing

    Bing
  • Klockan 06:30 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:35 - Simon

    Simon
  • Klockan 06:40 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:55 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 07:05 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 07:15 - Pysselskogen

    Pysselskogen
  • Klockan 07:25 - Monsterbarnvakterna

    Monsterbarnvakterna
  • Klockan 07:40 - Ax till max

    Ax till max
  • Klockan 07:50 - Småttingar

    Småttingar.
  • Klockan 07:55 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 08:00 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 08:05 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 08:20 - Bangarang

    Bangarang
  • Klockan 08:35 - Dinoranchen

    Dinoranchen
  • Klockan 08:45 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 09:00 - Sommarlov 2022

    Sommarlov
  • Klockan 09:05 - Småkryp

    Småkryp
  • Klockan 09:15 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 09:30 - Malory Towers

    Malory Towers
  • Klockan 10:00 - Lilla Aktuellt

    Lilla Aktuellt
  • Klockan 10:05 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 10:25 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 10:45 - Skattsökarna

    Skattsökarna
  • Klockan 11:00 - Elle och farfars sommar

    Elle och farfars sommar
  • Klockan 11:10 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 11:20 - Nina Patalo

    Nina Patalo
  • Klockan 11:25 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 11:50 - Grizzy och lämlarna

    Grizzy och lämlarna
  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:05 - Grejen med demokrati - finska

  • Klockan 12:10 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 12:35 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 13:05 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 13:30 - Petran poppoo

    Petran poppoo.
  • Klockan 13:45 - Luo Bao Bei

    Luo Bao Bei
  • Klockan 13:55 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 14:05 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 14:30 - Jobbigt läge

    Jobbigt läge
  • Klockan 15:00 - M.I. High

    MI High
  • Klockan 15:25 - Annedroider

    Annedroider
  • Klockan 15:50 - Gortimers märkliga liv

    Gortimers märkliga liv
  • Klockan 16:15 - Penny på M.A.R.S

    Penny på M.A.R.S
  • Klockan 16:35 - Up4noise

    up4noise
  • Klockan 16:50 - Nina Patalo

    Nina Patalo
  • Klockan 16:55 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:05 - Mästerflygarna

    Mästerflygarna
  • Klockan 17:20 - Pablo

    Pablo
  • Klockan 17:30 - Mattemacken

  • Klockan 17:35 - Typiskt teknik

  • Klockan 17:45 - Välj en färg

  • Klockan 17:55 - Pulslek

  • Klockan 18:00 - Bolibompa

    Bolibompa: Drakens trädgård
  • Klockan 18:01 - Pussgalen

    Pussgalen
  • Klockan 18:15 - Molang

    Molang
  • Klockan 18:20 - Bing

    Bing
  • Klockan 18:30 - Sommarlov 2022

    Sommarlov
  • Klockan 18:35 - Småkryp

    Småkryp
  • Klockan 18:45 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 19:00 - Malory Towers

    Malory Towers
  • Klockan 19:30 - Mitt livs värsta år igen

    Mitt livs värsta år igen
  • Klockan 19:55 - Larva

    Larva
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:40 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:50 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Hundskolan

    Sju nya hundar som beter sig busar och återigen en samling hundägare som älskar sina odågor, men som inte får vardagen med hund att fungera - Hundskolan
  • Klockan 20:40 - Övergivna rum

    Jan Elhøj och Morten Kirckhoff, programledare för Övergivna rum.
  • Klockan 21:00 - Skrik från förr - syntolkat

    David Lagercrantz - Skrik från förr
  • Klockan 21:50 - Egenland - Finland är fantastiskt

    Programledarna Nicke Aldén och Hannamari Hoikkala. - Egenland
  • Klockan 22:00 - Den stora rovdjursfejden - syntolkat

    Frågan om hur många rovdjur det ska få finnas i Sverige, och var de ska leva, är en av de svåraste konflikterna i vårt samhälle idag. Stad ställs mot land, tonläget höjs, och en del tar till och med lagen i egna händer. - Den stora rovdjursfejden
  • Klockan 22:30 - Egenland - Finland är fantastiskt

    Programledarna Nicke Aldén och Hannamari Hoikkala. - Egenland
  • Klockan 22:40 - Eagles - syntolkat

    Eagles säsong 4
  • Klockan 23:05 - Sportspegeln - teckenspråkstolkat

    Sportspegeln
  • Klockan 23:35 - Lögnen

    Lögnen
  • Klockan 00:05 - Skräckfilmens legender

    Skräckfilmens legender
  • Klockan 00:50 - Retrobutiken

    I en gammal bensinmack i Tusby några mil norr om Helsingfors driver Mike och Tomppa en retrobutik, full av pop-antikviteter, som de själva kallar dem. I butiken hittar man också allt som oftast medarbetaren Ulrika. - Retrobutiken
  • Klockan 01:20 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll