På SVT just nu
Karl, den pyttelilla riddaren
Dold hjälte
Även den som är väldigt liten kan utföra stordåd!
Tv-tablå
SVT 1
Tablå för SVT 1
Klockan 05:15 - Go'kväll
Klockan 06:00 - Fårbonden i Lofoten
Klockan 06:40 - Tre kärlekar
Klockan 07:35 - Cyklopernas land
Klockan 08:05 - Herr Talman
Klockan 08:20 - Rostiga roadtrips
Klockan 08:50 - Trädgårdstider
Klockan 09:50 - Muren
Klockan 10:50 - Fotbollens historia
Klockan 11:20 - Fotbollens historia
Klockan 11:50 - Innebandy-SM: final
Klockan 14:30 - Bernts berättelser
Klockan 14:35 - Herr Talman
Klockan 14:50 - Proffsliv med stomipåse
Klockan 15:00 - Innebandy-SM: final
Klockan 17:50 - Helgmålsringning
Klockan 17:55 - Sportnytt
Klockan 18:00 - Rapport
Klockan 18:15 - Go'kväll
Klockan 19:00 - Sverige!
Klockan 19:30 - Rapport
Klockan 19:45 - Sportnytt
Klockan 20:00 - Komiker utan gränser
Klockan 20:45 - Standup sketch show
Klockan 21:00 - Tack för musiken
Klockan 22:00 - Dödens triangel
Klockan 22:45 - Rapport
Klockan 22:50 - 3:10 to Yuma
Klockan 00:50 - While We're Young
Klockan 02:25 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT 2
Tablå för SVT 2
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 07:55 - 15 minuter på teckenspråk
Klockan 08:10 - Möte med (teckenspråk)
Klockan 08:40 - Terno Sporto
Klockan 09:10 - Rädda mig! - en hundhistoria
Klockan 09:40 - Ekonomibyrån
Klockan 10:10 - Utrikesbyrån
Klockan 10:40 - Politikbyrån
Klockan 11:10 - Idébyrån
Klockan 11:40 - Skattjägarna
Klockan 12:10 - Skattjägarna
Klockan 12:40 - Skattjägarna
Klockan 13:10 - Kungligt på film
Klockan 14:00 - Curling: VM mixeddubbel
Klockan 16:00 - Rapport
Klockan 16:05 - 15 minuter från Sápmi
Klockan 16:20 - Gymnastik-EM
Klockan 19:00 - Kulturstudion
Klockan 19:05 - Hammaren under kavajen - en film om Olle Adolphson
Klockan 20:05 - Kulturstudion
Klockan 20:10 - En liten stund med Moonica Mac
Klockan 21:08 - Kulturstudion
Klockan 21:10 - Nader och Simin - en separation
Klockan 23:10 - Dox: Ingenting är för evigt
Klockan 00:35 - Utrikesbyrån
Klockan 01:05 - Terno Sporto
Klockan 01:35 - Sportnytt
Klockan 01:50 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT Barn
Tablå för SVT Barn
Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård
Klockan 05:25 - Lilla prinsessan
Klockan 05:40 - Modiga kaniner
Klockan 05:45 - Sara och Anka
Klockan 05:55 - Hej Jycke
Klockan 06:00 - Greta Gris
Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 06:15 - Charlie och Lola
Klockan 06:30 - Paddingtons äventyr
Klockan 06:40 - Octonauterna
Klockan 06:50 - Karl, den pyttelilla riddaren
Klockan 07:05 - Lilla prinsessan
Klockan 07:15 - Greta Gris
Klockan 07:20 - Familjen Robertsson
Klockan 07:30 - Safirdrakens krafter
Klockan 07:40 - Fåret Shaun
Klockan 07:45 - Daniel Tigers kvarter
Klockan 08:00 - Edmond och Lucy
Klockan 08:10 - Pyjamashjältarna
Klockan 08:25 - Hemma hos Elliot
Klockan 08:30 - Linneas sommarland
Klockan 08:35 - Smurfarna
Klockan 08:45 - PAW Patrol
Klockan 09:00 - Labyrint
Klockan 09:30 - Det mest storslagna som finns
Klockan 09:55 - Lilla Aktuellt lördag
Klockan 10:15 - Ett fall för KLURO
Klockan 10:25 - Djupet
Klockan 10:45 - Vilse i Oz
Klockan 11:10 - Zorro - legenden föds
Klockan 11:30 - Space Nova
Klockan 11:55 - Ranchen
Klockan 12:15 - Super-duper-asgrymt!
Klockan 12:30 - Heidi
Klockan 12:50 - Octonauterna
Klockan 13:05 - Biet Maya
Klockan 13:20 - Lilla Aktuellt teckenspråk
Klockan 13:30 - Lilla ridskolan - romani arli
Klockan 13:35 - Lilla ridskolan - romani arli
Klockan 13:40 - Lilla ridskolan - romani arli
Klockan 13:45 - Coola experiment
Klockan 13:50 - Coola experiment
Klockan 13:55 - Coola experiment
Klockan 14:00 - Djuren på Djuris - teckenspråkstolkat
Klockan 14:10 - Vims i rymden - teckenspråkstolkat
Klockan 14:15 - Muy i trafiken - teckenspråkstolkat
Klockan 14:20 - Vem äter vad i naturen? - teckenspråkstolkat
Klockan 14:30 - Grejen med demokrati - teckenspråkstolkat
Klockan 14:35 - Sommaren före sexan - teckenspråkstolkat
Klockan 14:45 - Malory Towers
Klockan 15:05 - Backstage
Klockan 15:30 - Piratöarna
Klockan 15:50 - Big Top Academy
Klockan 16:15 - Den ostoppbara gula yetin
Klockan 16:30 - Bernies äventyr
Klockan 16:35 - Andys akvatiska äventyr
Klockan 16:50 - Ricky Zoom
Klockan 17:05 - Charlie och Lola
Klockan 17:15 - Greta Gris
Klockan 17:20 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 17:30 - Monsterbarnvakterna
Klockan 17:45 - Fåret Shaun
Klockan 17:50 - Mumfie
Klockan 18:00 - Emil i Enånger
Klockan 18:05 - Heja! Heja! Billy Bilsson
Klockan 18:10 - Fix och trix
Klockan 18:25 - Bluey
Klockan 18:35 - Smurfarna
Klockan 18:45 - Lilla brandstyrkan
Klockan 19:00 - Sommarskuggan nr 9
Klockan 19:10 - Agenterna
Klockan 19:40 - Fixarfesten
Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 04:00 - Bolibompafamiljen
Klockan 04:05 - Klassen
Klockan 04:15 - Klassen
Klockan 04:25 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Kunskapskanalen
Tablå för Kunskapskanalen
Klockan 06:00 - Den stora älgvandringen
Klockan 15:20 - Äventyrsguiderna
Klockan 16:10 - Veteranbilsverkstan
Klockan 16:55 - Hur byggdes Gizapyramiden
Klockan 17:40 - Studio 65
Klockan 18:10 - Hawaiis vulkanöar
Klockan 19:05 - Därför lever vi längre
Klockan 20:00 - Miriam Margolyes synar Australien
Klockan 21:00 - Havets knasigheter
Klockan 21:50 - Bilden av Hitler
Klockan 22:35 - Arkeologi och ny teknik
Klockan 23:30 - Stilla havet
Klockan 00:15 - Hummersoppa, gubbar och minnen
Klockan 01:15 - Den stora älgvandringen
SVT 24
Tablå för SVT 24
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 20:00 - Muren
Klockan 21:00 - Tack för musiken - syntolkat
Klockan 22:00 - Cyklopernas land
Klockan 22:30 - Fotbollens historia - teckenspråkstolkat
Klockan 23:00 - Fotbollens historia - teckenspråkstolkat
Klockan 23:30 - Trädgårdstider - syntolkat
Klockan 00:30 - Herr Talman
Klockan 00:45 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll