På SVT just nu
Pyjamashjältarna
Luftens beskyddare
På natten förvandlas Oscar, Amanda och Jens till de tre pyjamashjältarna Kattpojken, Ugglis och Gecko. Tillsammans skyddar de staden mot alla skurkar.
Tv-tablå
SVT 1
Tablå för SVT 1
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 05:55 - Trädgårdstider
Klockan 06:55 - Muren
Klockan 07:55 - Gift vid första ögonkastet
Klockan 08:45 - Gift vid första ögonkastet – Eftersnacket
Klockan 08:55 - Hemma hos Malin Persson Giolito – Drömmar om Europa
Klockan 09:45 - Sverige!
Klockan 10:15 - Hotell Portofino
Klockan 11:10 - I vår herres hage
Klockan 12:00 - Bernts berättelser
Klockan 12:10 - Orientering: Världscupen
Klockan 14:40 - Bernts berättelser
Klockan 14:50 - Sju sorters kakor
Klockan 14:55 - Tareq Taylors matresa
Klockan 15:25 - Volleyboll: Golden league
Klockan 17:05 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 17:30 - Bernts berättelser
Klockan 17:40 - Herr Talman
Klockan 17:55 - Sportnytt
Klockan 18:00 - Rapport
Klockan 18:10 - Lokala nyheter
Klockan 18:15 - Landet runt
Klockan 19:00 - Sportspegeln
Klockan 19:30 - Rapport
Klockan 19:55 - Lokala nyheter
Klockan 20:00 - Detektiverna
Klockan 21:00 - Bäst när det gäller
Klockan 22:00 - Standup sketch show
Klockan 22:15 - Rapport
Klockan 22:20 - McDonald & Dodds
Klockan 23:50 - Seriemördaren i Wales
Klockan 00:50 - Bäst i test England
Klockan 01:35 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT 2
Tablå för SVT 2
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 09:10 - Sophia Loren
Klockan 10:00 - Gudstjänst
Klockan 10:45 - Sveriges musikhistoria - på 90 minuter
Klockan 12:20 - Nordiska körer i mästarmöte
Klockan 12:45 - Bortglömda fiskar
Klockan 13:00 - Kan någon säga till mig att allt blir bra
Klockan 13:15 - Somliga går med trasiga skor
Klockan 14:10 - Min död är min
Klockan 15:00 - Vetenskapens värld: Föda hemma
Klockan 16:00 - Rapport
Klockan 16:05 - Ekonomibyrån
Klockan 16:35 - Fiskestugan
Klockan 17:00 - Kortfilmsklubben - engelska
Klockan 17:14 - Kortfilmsklubben - samiska
Klockan 17:27 - Kulturkvarten på jiddisch
Klockan 17:43 - Djupdyk
Klockan 17:51 - Djupdyk
Klockan 18:00 - Olaf och trappan
Klockan 18:35 - Här är mitt museum
Klockan 18:50 - SVT bakom kulisserna
Klockan 19:00 - Världens natur: Havens hemliga liv
Klockan 19:55 - Världens historia på tre minuter
Klockan 20:00 - EU-val 2024: Utfrågningen
Klockan 20:30 - I arkitektens fotspår
Klockan 21:00 - Aktuellt
Klockan 21:15 - Agenda
Klockan 22:00 - Herr Talman
Klockan 22:15 - Dokument utifrån: Putin och Ukrainas stulna barn
Klockan 23:15 - Gudstjänst
Klockan 00:00 - Kroppen, psyket och livet
Klockan 00:30 - Skolan på Island
Klockan 01:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT Barn
Tablå för SVT Barn
Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård
Klockan 05:25 - Lilla prinsessan
Klockan 05:40 - Modiga kaniner
Klockan 05:45 - Min lillebror
Klockan 05:55 - Hej Jycke
Klockan 06:00 - Greta Gris
Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 06:15 - Charlie och Lola
Klockan 06:30 - Max och Maja
Klockan 06:35 - Heja! Heja! Billy Bilsson: Chrissy bakom ratten
Klockan 06:40 - Octonauterna
Klockan 06:50 - Karl, den pyttelilla riddaren
Klockan 07:05 - Lilla prinsessan
Klockan 07:15 - Greta Gris
Klockan 07:20 - Thomas och vännerna
Klockan 07:30 - Safirdrakens krafter
Klockan 07:40 - Petronix
Klockan 07:55 - Vegetasaurier
Klockan 08:00 - Sofia den första
Klockan 08:20 - Bluey
Klockan 08:30 - Heja! Heja! Billy Bilsson
Klockan 08:40 - Smurfarna
Klockan 08:50 - Pyjamashjältarna
Klockan 09:00 - Cleo löser fallet
Klockan 09:25 - Labyrint
Klockan 09:55 - Ett fall för KLURO
Klockan 10:05 - Djupet
Klockan 10:25 - Vilse i Oz
Klockan 10:50 - Legendarerna
Klockan 11:10 - Space Nova
Klockan 11:35 - Ranchen
Klockan 11:55 - Den ostoppbara gula yetin
Klockan 12:10 - Super-duper-asgrymt!
Klockan 12:20 - Heidi
Klockan 12:40 - Biet Maya
Klockan 12:55 - Monsterbarnvakterna
Klockan 13:05 - Octonauterna och den stora pingvintävlingen
Klockan 13:30 - Lilla ridskolan - romani gurbeti
Klockan 13:35 - Lilla ridskolan - romani gurbeti
Klockan 13:40 - Lilla ridskolan - romani gurbeti
Klockan 13:45 - Affe experimenterar - meänkieli
Klockan 13:50 - Affe experimenterar - meänkieli
Klockan 13:55 - Affe experimenterar - meänkieli
Klockan 14:00 - Vilda djur i Norden - syntolkat
Klockan 14:05 - Vilda djur i Norden - syntolkat
Klockan 14:10 - Pinos dagbok - syntolkat
Klockan 14:15 - Muy i trafiken - syntolkat
Klockan 14:20 - The Gun - syntolkat
Klockan 14:30 - Sommaren före sexan - syntolkat
Klockan 14:40 - Malory Towers
Klockan 15:05 - 100 saker att göra före high school
Klockan 15:25 - Blue water high
Klockan 15:50 - Big Top Academy
Klockan 16:15 - Den ostoppbara gula yetin
Klockan 16:25 - Gigantosaurus
Klockan 16:35 - Andys akvatiska äventyr
Klockan 16:50 - Ricky Zoom
Klockan 17:05 - Charlie och Lola
Klockan 17:15 - Greta Gris
Klockan 17:20 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 17:30 - Monsterbarnvakterna
Klockan 17:45 - Fåret Shaun
Klockan 17:50 - Mumfie
Klockan 18:00 - Draken följer med
Klockan 18:05 - PAW Patrol
Klockan 18:15 - Lu och småkrypsgänget
Klockan 18:25 - Pettson och Findus på nya äventyr
Klockan 18:35 - Vem är du, Mamma Mu?
Klockan 18:45 - Andys globala äventyr
Klockan 19:00 - Livet på botten
Klockan 19:05 - Min bror kollokungen
Klockan 19:30 - Zoki Poki
Klockan 19:55 - Bernies äventyr
Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 04:00 - Killar
Klockan 04:05 - Killar
Klockan 04:10 - Bolibompafamiljen
Klockan 04:15 - Challenge Charlie
Klockan 04:30 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Kunskapskanalen
Tablå för Kunskapskanalen
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 15:00 - Övergivna rum
Klockan 15:20 - Livsviktiga vänskapsband
Klockan 16:05 - Järnvägar och arkitektur
Klockan 16:50 - Joanna Lumleys karibiska äventyr
Klockan 17:35 - 30 år med Chadia och hennes döttrar
Klockan 19:20 - Maratonkillen
Klockan 20:10 - Mallorcas vilda skärgård
Klockan 21:00 - Resa längs Irlands kust
Klockan 21:45 - Natursköna tågresor i världen
Klockan 22:30 - Röda arméns uppgång och fall
Klockan 23:30 - Resor längs vackra floder
Klockan 00:15 - Norge på längden
Klockan 00:50 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT 24
Tablå för SVT 24
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 20:00 - EU-val 2024: Utfrågningen - teckenspråkstolkat
Klockan 20:30 - Detektiverna - syntolkat
Klockan 21:30 - 30 dagar i fängelse - teckenspråkstolkat
Klockan 22:00 - Advokater - teckenspråkstolkat
Klockan 22:30 - Fotbollens historia - teckenspråkstolkat
Klockan 23:00 - Hall of fame - teckenspråkstolkat
Klockan 23:30 - Ivar Kreuger - syntolkat
Klockan 00:25 - EU-val 2024: Toppkandidaterna - teckenspråkstolkat
Klockan 01:25 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll