På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 05:45 - Rederiet

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 06:30 - Rederiet

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 07:15 - Rederiet

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 08:00 - Morgonstudion special

  • Klockan 10:00 - Val 2022: Sverige röstar

    Sverige går till val, och vi följer slutspurten inför kvällens spännande resultat. - Val 2022: Sverige röstar
  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Val 2022: Valvakan

    Programledare: Fouad Youcefi, Camilla Kvartoft och Anders Holmberg. - Val 2022: Valvakan
  • Klockan 19:25 - Lokala nyheter

  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:45 - Val 2022: Valvakan

    Programledare: Fouad Youcefi, Camilla Kvartoft och Anders Holmberg. - Val 2022: Valvakan
  • Klockan 01:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:15 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:30 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 06:40 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 06:50 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 07:05 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 07:15 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 07:25 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 07:30 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 07:40 - Zouk, den lilla häxan

    Zouk, den lilla häxan
  • Klockan 07:50 - Hemma hos Elliot

    Hemma hos Elliot
  • Klockan 07:55 - Sofia den första

    Sofia den första
  • Klockan 08:20 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 08:25 - Milo

    Milo.
  • Klockan 08:35 - Pettson & Findus

    Pettson och Findus
  • Klockan 08:45 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 09:00 - Disneydags

    Disneydags
  • Klockan 10:00 - Snigeln och valen

    Snigeln och valen
  • Klockan 10:25 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 10:50 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 11:10 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 11:35 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 11:55 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 12:20 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 12:40 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 12:50 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 13:05 - Funnen och vunnen

    Funnen och vunnen.
  • Klockan 13:30 - Pyssligt

    PYSSLIGT
  • Klockan 13:45 - Pyssligt - Askartelua

    PYSSLIGT
  • Klockan 14:00 - Djuren på Djuris börjar skolan - syntolkat

  • Klockan 14:10 - Hur vet du det? - syntolkat

  • Klockan 14:20 - Mattemacken - syntolkat

  • Klockan 14:25 - Vår enda jord - syntolkat

  • Klockan 14:40 - Jobbigt läge

    Jobbigt läge
  • Klockan 15:05 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

    Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • Klockan 15:30 - Spartikelmysteriet

    Spartikel mysteriet - Spartikelmysteriet
  • Klockan 16:00 - Jamie Johnson

    Jamie Johnson
  • Klockan 16:30 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 16:45 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 17:00 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 17:10 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:20 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:25 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:40 - Monsterbarnvakterna

    Monsterbarnvakterna
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 18:00 - Bolibompa: Draken och Tablettmysteriet

    Bolibompa: Drakens mysterier
  • Klockan 18:05 - Rita och Krokodil

    Rita och Krokodil
  • Klockan 18:10 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 18:20 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 18:30 - Bamse och tjuvstaden

    Bamse och tjuvstaden
  • Klockan 18:35 - Madicken

    Madicken
  • Klockan 19:00 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 19:15 - Kokobäng

    Kokobäng
  • Klockan 19:30 - Grizzy och lämlarna

    Grizzy och lämlarna
  • Klockan 19:40 - Småkryp

    Småkryp
  • Klockan 19:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:00 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:10 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:20 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:30 - Madicken - syntolkat

    Madicken
  • Klockan 04:55 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 19:45 - Val 2022: Valvakan - teckenspråkstolkat

    Programledare: Fouad Youcefi, Camilla Kvartoft och Anders Holmberg. - Val 2022: Valvakan
  • Klockan 01:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll