På SVT just nu
Tv-tablå
SVT 1
Tablå för SVT 1
Klockan 05:10 - Go'kväll
Klockan 05:55 - Strömsö
Klockan 06:25 - Ett enklare liv
Klockan 07:10 - Ett enklare liv
Klockan 07:55 - Tre kärlekar
Klockan 08:50 - Barnmorskan i East End
Klockan 09:50 - Hårds historier
Klockan 09:55 - Längdskidor: Ski classics
Klockan 12:55 - Proffsliv med stomipåse
Klockan 13:05 - Mästarnas mästare
Klockan 14:05 - Herr Talman
Klockan 14:20 - Rostiga roadtrips
Klockan 14:50 - Muren
Klockan 15:45 - Sju sorters kakor
Klockan 15:50 - Trädgårdstider
Klockan 16:50 - Husdrömmar
Klockan 17:50 - Helgmålsringning
Klockan 17:55 - Sportnytt
Klockan 18:00 - Rapport
Klockan 18:15 - Go'kväll
Klockan 19:00 - Sverige!
Klockan 19:30 - Rapport
Klockan 19:45 - Sportnytt
Klockan 20:00 - En fest för ABBA
Klockan 22:00 - Rapport
Klockan 22:05 - Andra akten
Klockan 23:55 - Lantisar
Klockan 01:20 - Cyklopernas land
Klockan 01:50 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 04:50 - Go'kväll
SVT 2
Tablå för SVT 2
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 08:15 - 15 minuter på teckenspråk
Klockan 08:30 - Möte med (teckenspråk)
Klockan 09:00 - Skattjägarna
Klockan 09:30 - Skattjägarna
Klockan 10:00 - Kulturnyheterna special: Prata svenska!
Klockan 10:30 - Politikbyrån
Klockan 11:00 - Klimathoppet
Klockan 11:30 - Babel
Klockan 12:30 - Svanmön
Klockan 12:45 - Städa!
Klockan 13:00 - Dagens smarta uppfinningar med Hannah Fry
Klockan 13:50 - Världens historia: Bröderna Nobel
Klockan 14:40 - Vetenskapens värld: Påsköns mystiska stenansikten
Klockan 15:40 - 15 minuter från Sápmi
Klockan 15:55 - Rapport
Klockan 16:00 - Curling-VM
Klockan 18:45 - Herr Talman
Klockan 19:00 - Kulturstudion
Klockan 19:01 - I djupet av mitt hjärta
Klockan 20:00 - Kulturstudion
Klockan 20:10 - Marcos Moraus Törnrosa
Klockan 21:35 - Kulturstudion
Klockan 21:40 - Smärta och ära
Klockan 23:30 - Splittrad
Klockan 23:55 - Hormoner!
Klockan 00:45 - Kulturnyheterna special: Prata svenska!
Klockan 01:15 - Sportnytt
Klockan 01:30 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT Barn
Tablå för SVT Barn
Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård
Klockan 05:25 - Lilla prinsessan
Klockan 05:40 - Modiga kaniner
Klockan 05:45 - Sara och Anka
Klockan 05:55 - Hej Jycke
Klockan 06:00 - Greta Gris
Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 06:15 - Charlie och Lola
Klockan 06:30 - Paddingtons äventyr
Klockan 06:40 - Octonauterna
Klockan 06:50 - Karl, den pyttelilla riddaren
Klockan 07:05 - Lilla prinsessan
Klockan 07:15 - Greta Gris
Klockan 07:20 - Familjen Robertsson
Klockan 07:30 - Safirdrakens krafter
Klockan 07:40 - Fåret Shaun
Klockan 07:50 - Daniel Tigers kvarter
Klockan 08:00 - Edmond och Lucy
Klockan 08:10 - Pyjamashjältarna
Klockan 08:25 - Hemma hos Elliot
Klockan 08:30 - Linneas sommarland
Klockan 08:35 - Smurfarna
Klockan 08:50 - PAW Patrol
Klockan 09:00 - Labyrint
Klockan 09:35 - Ett fall för KLURO
Klockan 09:45 - Super-duper-asgrymt!
Klockan 09:55 - Lilla Aktuellt lördag
Klockan 10:15 - Djupet
Klockan 10:35 - Vilse i Oz
Klockan 11:00 - Zorro - legenden föds
Klockan 11:20 - Space Nova
Klockan 11:45 - Ranchen
Klockan 12:05 - Heidi
Klockan 12:30 - Octonauterna
Klockan 12:40 - Paddingtons äventyr
Klockan 12:50 - Gruffalon
Klockan 13:20 - Lilla Aktuellt teckenspråk
Klockan 13:30 - Storyn bakom - meänkieli
Klockan 13:33 - Storyn bakom - meänkieli
Klockan 13:36 - Storyn bakom - meänkieli
Klockan 13:39 - Storyn bakom - meänkieli
Klockan 13:42 - Storyn bakom - meänkieli
Klockan 13:45 - Röret - samiska
Klockan 13:50 - Röret - samiska
Klockan 13:55 - Röret - samiska
Klockan 14:00 - Djuren på Djuris - teckenspråkstolkat
Klockan 14:10 - Geografens testamente - Norden - teckenspråkstolkat
Klockan 14:30 - Retorikbussen - teckenspråkstolkat
Klockan 14:45 - Pyjamasklubben
Klockan 15:10 - Backstage
Klockan 15:30 - Elefantprinsessan
Klockan 15:55 - Tracy Beaker kommer tillbaka
Klockan 16:25 - Den ostoppbara gula yetin
Klockan 16:40 - Andys akvatiska äventyr
Klockan 16:55 - Ricky Zoom
Klockan 17:05 - Charlie och Lola
Klockan 17:15 - Greta Gris
Klockan 17:20 - Regnbågsstadens hjälte
Klockan 17:35 - Monsterbarnvakterna
Klockan 17:45 - Fåret Shaun
Klockan 17:50 - Mumfie
Klockan 18:00 - Emil i Enånger
Klockan 18:05 - Heja! Heja! Billy Bilsson
Klockan 18:15 - Thomas och vännerna
Klockan 18:25 - Bluey
Klockan 18:35 - Smurfarna
Klockan 18:45 - Onneli och Anneli
Klockan 19:00 - Sommarskuggan nr 9
Klockan 19:10 - Agenterna
Klockan 19:40 - Fixarfesten
Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Kunskapskanalen
Tablå för Kunskapskanalen
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 15:00 - Gift
Klockan 15:25 - Äventyrsguiderna
Klockan 16:15 - Veteranbilsverkstan
Klockan 17:00 - Studio 65
Klockan 17:30 - Historiska drottningar
Klockan 18:15 - Skogens hemligheter
Klockan 19:05 - Hälsorevolutionen med Michael Mosley
Klockan 20:00 - Pilgrimsvandring i Portugal
Klockan 21:00 - Savannens djurliv
Klockan 21:45 - Paradisöarnas mörka historia
Klockan 22:35 - Bergarter som format planeten
Klockan 23:30 - Colosseums historia
Klockan 00:15 - Cher och den ensamma elefanten
Klockan 01:05 - Den glömda ön
Klockan 01:40 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
SVT 24
Tablå för SVT 24
Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll
Klockan 20:00 - En fest för ABBA - syntolkat
Klockan 22:00 - Muren
Klockan 22:55 - Svenska scoop - teckenspråkstolkat
Klockan 23:25 - Gift vid första ögonkastet - den stora återträffen syntolkat
Klockan 00:15 - Trädgårdstider - syntolkat
Klockan 01:15 - Mästarnas mästare - syntolkat
Klockan 02:15 - Sändningsuppehåll
Sändningsuppehåll