På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Morgonstudion
  • Klockan 10:00 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - Vinterliv

    Beppe Starbrink - Vinterliv
  • Klockan 10:25 - Skidskytte: EM

    Oskar Brandt - Skidskytte: EM
  • Klockan 11:50 - Para-VM: Skidskytte

    Para-VM i Östersund. - Para-VM: Vintersport
  • Klockan 13:05 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 13:15 - Truppgymnastik och VM-drömmar

    11-åriga Minttu tränar truppgymnastik sex pass och upp emot 20 timmar i veckan. Drömmen är att hennes lag en dag ska bli världsmästare, precis som Minttus tränare, Sini Niittylahti blev en gång. - Truppgymnastik och VM-drömmar
  • Klockan 13:25 - När jazzlegenderna kom till Sverige

    Dexter Gordon - När jazzlegenderna kom till Sverige
  • Klockan 13:55 - Skidskytte: EM

    Oskar Brandt - Skidskytte: EM
  • Klockan 15:20 - Från Strandvägen till Rigagatan

    Christer var tidigare fastighetsmäklare och restaurangägare. Han bodde på Strandvägen i 36 år för att sedan bli hemlös, och bor nu på Rigagatan, i ett boende som erbjuder hyresrätter till behövande äldre. - Från Strandvägen till Rigagatan
  • Klockan 15:30 - Svenska tv-historier: Träna med tv

    Svensson Svensson - Svenska tv-historier
  • Klockan 15:45 - Är du inte riktigt klok?

    Är du inte riktigt klok?. Svensk långfilm från 1964
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

    Helena Wink, Frida Wengberg och Julia Hedlund. - Sverige idag
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 18:17 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - På spåret

    Programledare Kristian Luuk och domare Fredrik Lindström. - På spåret
  • Klockan 21:00 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 22:00 - Svenska nyheter

    Svenska nyheter. Svenskt satirprogram från 2023. Säsong 11.
  • Klockan 22:30 - Cyklopernas land

    Cyklopernas land
  • Klockan 23:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 23:05 - Billions

    Mike Prince (Corey Stoll) och Chuck Rhoades (Paul Giamatti). - Billions
  • Klockan 23:55 - Dejtingsoffan

    Dejtingsoffan. Brittisk reality från 2021.
  • Klockan 00:20 - Guldbaggen

    Guldbaggen 2023 - Guldbaggegalan
  • Klockan 02:20 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:45 - Sverige idag

    Helena Wink, Frida Wengberg och Julia Hedlund. - Sverige idag

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 12:03 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 16:05 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:15 - Livet på slätten

    Livet på slätten 2021 Bildtext: Pauli, Emma, Kristiina och Lauri vill inte lämna livet på landsbygden hemma i Österbotten. I åtta avsnitt följer vi deras vardag, strävanden och drömmar. Foto: Tommi Penttinen/YLE
  • Klockan 16:40 - Kreativa par

    Kreativa par 2021 Bildtext: Sami Yaffa & Meeri Koutaniemi. Foto: Anne Hämäläinen/YLE
  • Klockan 17:15 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 17:30 - Oddasat

    Oddasat logga
  • Klockan 17:45 - Uutiset

    Uutiset
  • Klockan 17:55 - Anslagstavlan

  • Klockan 18:00 - Världens historia: Djävulens erkännande

    Världens historia - Djävulens erkännande - Världens historia: Djävulens erkännande
  • Klockan 18:55 - Raymonds udda fordon

    En norsk flagga. - Norge runt
  • Klockan 19:00 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 19:30 - Antikduellen

    Anne Katrine Okholm Skole, programledare för Antikduellen.
  • Klockan 20:00 - Alfons bit för bit – En film om Gunilla Bergström

    Alfons Åberg fyller 25 år. Här med sin skapare Gunilla Bergström. - Alfons bit för bit – En film om Gunilla Bergström
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

    Jon Nilsson, Nike Nylander, Cecilia Gralde och Katia Elliott. - Aktuellt
  • Klockan 21:22 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 21:30 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 21:45 - P3 Guldgalan 2023

    Programledare är P3:s Tina Mehrafzoon. - P3 Guldgalan 2023
  • Klockan 23:05 - Den största förbrytelsen

    Ett drama om den judiska familjen Braude som bor i Oslo när andra världskriget bryter ut. - Den största förbrytelsen
  • Klockan 01:10 - Antikduellen

    Anne Katrine Okholm Skole, programledare för Antikduellen.
  • Klockan 01:40 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 01:55 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 02:05 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:15 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:30 - Max och Maja

    Max & Maja
  • Klockan 06:35 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:45 - Thomas och vännerna

    Thomas och vännerna
  • Klockan 06:55 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 07:00 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 07:05 - Simon

    Simon
  • Klockan 07:15 - PAW Patrol

    PAW Patrol
  • Klockan 07:25 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 07:35 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:45 - Milo

    Milo.
  • Klockan 07:55 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 08:10 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 08:20 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 08:35 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 08:45 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 08:55 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 09:10 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 09:30 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 09:55 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 10:15 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 10:35 - Team Dronix

    Team Dronix
  • Klockan 11:00 - Space Nova

    Space Nova
  • Klockan 11:25 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 11:35 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 11:45 - Andys safariäventyr

    Andys safariäventyr
  • Klockan 12:00 - Uppfinnar-Johanna - ukrainska

  • Klockan 12:10 - Grejen med demokrati - arabiska

  • Klockan 12:15 - Grejen med demokrati - arabiska

  • Klockan 12:20 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 12:30 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 12:35 - Abel och Fant

    Abel och Fant
  • Klockan 12:45 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 13:10 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 13:20 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 13:35 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 13:50 - Tilde

    Tilde~
  • Klockan 14:00 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 14:10 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 14:25 - Lilla Aktuellt skola

    Lilla Aktuellt
  • Klockan 14:45 - Lilla Aktuellt teckenspråk

    Lilla Aktuellt teckenspråk.
  • Klockan 15:00 - MI High

    MI High
  • Klockan 15:25 - Blue water high

    Blue water high
  • Klockan 15:50 - Pyjamasklubben

    Pyjamasklubben
  • Klockan 16:15 - Tracy Beaker kommer tillbaka

    Tracy Beaker kommer tillbaka
  • Klockan 16:45 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 16:55 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:20 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:25 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:35 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 18:00 - Bolibompa: Draken och blomstermysteriet

    Bolibompa: Draken och blomstermysteriet - Bolibompa: Drakens mysterier
  • Klockan 18:05 - Vem?

    Vem - Vem?
  • Klockan 18:10 - Oda

    Oda
  • Klockan 18:15 - Edmond och Lucy

    Edmond och Lucy. - Edmond & Lucy
  • Klockan 18:30 - Space Nova

    Space Nova
  • Klockan 18:55 - Värsta bästa kompisarna

    Värsta bästa kompisarna med Alex Hermansson och Oskar Arleon.
  • Klockan 19:15 - Alla vi Karlssons

    Alla vi Karlssons
  • Klockan 19:25 - Värst när det gäller

    Värst när det gäller
  • Klockan 19:45 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 19:55 - Var är Chicky?

    Var är Chicky?
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:10 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:20 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:30 - Epaliv

    Jakob Persson, Max Nyhlén, Stella Lind, Linnea Tjernberg och Edwin Strid Carlsson i EPALIV.
  • Klockan 04:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24