På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 06:00 - Fråga doktorn

    Karin Granberg, läkare och Sofia Rågenklint, programledare. - Fråga doktorn
  • Klockan 06:45 - Hårt väder

    David Batra i Hårt väder
  • Klockan 07:45 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 08:30 - Vem bor här?

    Malin Olsson, programledare - Vem bor här?
  • Klockan 09:30 - Uppdrag granskning

  • Klockan 10:30 - FIFA Fotbolls-VM 2022

  • Klockan 11:00 - FIFA Fotbolls-VM 2022: Tunisien-Australien

    FIFA Fotbolls-VM 2022
  • Klockan 13:00 - FIFA Fotbolls-VM 2022

  • Klockan 14:00 - FIFA Fotbolls-VM 2022: Polen-Saudiarabien

    FIFA Fotbolls-VM 2022
  • Klockan 16:00 - FIFA Fotbolls-VM 2022

  • Klockan 16:30 - Husdrömmar Sicilien

    Marie Olsson Nylander - Husdrömmar Sicilien
  • Klockan 17:00 - Den stora älgvandringen - höjdpunkter 2022

    Den stora älgvandringen.
  • Klockan 17:50 - Helgmålsringning

    Se Helgmålsringning i SVT Play.
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 18:15 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 19:00 - Sverige!

    Sverige!
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 19:45 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 20:00 - På spåret

    Programledare Kristian Luuk och domare Fredrik Lindström. - På spåret
  • Klockan 21:00 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 22:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 22:05 - The Split

    The Split. Säsong 3.
  • Klockan 23:05 - Escape from Pretoria

    Escape from Pretoria
  • Klockan 00:50 - Tyskungen

    Erica Falck (Claudia Galli). - Tyskungen
  • Klockan 02:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:40 - Sverige!

    Sverige!

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 09:00 - Curling-EM

    Curling: EM
  • Klockan 12:00 - Babel

    Babel
  • Klockan 13:00 - Curling-EM

    Curling: EM
  • Klockan 16:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 16:05 - 15 minuter från Sápmi

    Programledare är Ann Catrin Stenberg Partapuoli. - 15 minuter från Sápmi
  • Klockan 16:20 - Vetenskapens värld

    Programledare Victoria Dyring. - Vetenskapens värld
  • Klockan 17:20 - Norge från luften

    En hisnande och storslagen tur med bilder från Norges mångskiftande landskap och naturtyper – sett från luften. - Norge från luften
  • Klockan 17:30 - Cyklopernas land

    Cyklopernas land
  • Klockan 18:00 - Kulturstudion

  • Klockan 18:05 - Spelman på taket

    Spelman på taket. Amerikansk långfilm från 1971.
  • Klockan 21:00 - Kulturstudion

  • Klockan 21:05 - Destination Europa

    Destination Europa. Ungersk långfilm från 2017.
  • Klockan 23:10 - Women make film

    Safi Faye - Women make film
  • Klockan 01:10 - Helsingforssyndromet

    Helsingforssyndromet
  • Klockan 02:05 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 02:20 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:05 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:15 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:30 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 06:40 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 06:50 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 07:05 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 07:15 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 07:25 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 07:30 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 07:40 - Max och Maja

    Max & Maja
  • Klockan 07:45 - Thomas och vännerna

    Thomas och vännerna
  • Klockan 07:55 - Stora maskiner

    Stora maskiner
  • Klockan 08:00 - Abel och Fant

    Abel och Fant
  • Klockan 08:10 - Smurfarna

    Smurfarna
  • Klockan 08:20 - Spökpatrullen

    Spökpatrullen
  • Klockan 08:35 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 08:45 - PAW Patrol

    PAW Patrol
  • Klockan 09:00 - Disneydags

    Disneydags
  • Klockan 10:00 - Lilla Aktuellt lördag

  • Klockan 10:20 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 10:40 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 11:05 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 11:25 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 11:50 - Team Dronix

    Team Dronix
  • Klockan 12:10 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 12:25 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 12:45 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 12:55 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 13:15 - Lilla Aktuellt teckenspråk

    Lilla Aktuellt teckenspråk.
  • Klockan 13:30 - Villen verksta

    Villen verksta
  • Klockan 13:35 - Villen verksta

    Villen verksta
  • Klockan 13:40 - Villen verksta

    Villen verksta
  • Klockan 13:45 - Villen verksta

    Villen verksta
  • Klockan 13:50 - Villen verksta

    Villen verksta
  • Klockan 13:55 - Villen verksta

    Villen verksta
  • Klockan 14:00 - Djuren på Djuris börjar skolan - teckenspråkstolkat

  • Klockan 14:10 - Tripp, Trapp, Träd-sagor på teckenspråk

  • Klockan 14:15 - Tripp, Trapp, Träd-sagor på teckenspråk

  • Klockan 14:25 - Uppdrag framtid - teckenspråkstolkat

  • Klockan 14:40 - Malory Towers

    Malory Towers
  • Klockan 15:05 - Det hemsökta huset

    Det hemsökta huset
  • Klockan 15:25 - 100 saker att göra före high school

    100 saker att göra innan high school
  • Klockan 15:50 - Kompisar på nätet

    Kompisar på nätet
  • Klockan 16:15 - Super-duper-asgrymt!

    Super-duper-asgrymt!
  • Klockan 16:25 - Det mest storslagna som finns

    Det mest storslagna som finns
  • Klockan 16:45 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 17:00 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 17:10 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:25 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:30 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:40 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 18:00 - Pappa på förskolan

    Pappa på förskolan
  • Klockan 18:05 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 18:10 - Karl, den pyttelilla riddaren

    Karl, den pyttelilla riddaren
  • Klockan 18:25 - Pingu

    Pingu
  • Klockan 18:30 - Ronja Rövardotter

    Ronja Rövardotter
  • Klockan 19:15 - Spookys

    Spookys
  • Klockan 19:35 - Värsta bästa barnvakterna

    Värsta bästa barnvakterna
  • Klockan 19:55 - Var är Chicky?

    Var är Chicky?
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - På spåret - syntolkat

    Programledare Kristian Luuk och domare Fredrik Lindström. - På spåret
  • Klockan 21:00 - Vildmark runt hörnet

    En norsk fjord. - Glimt av Norge
  • Klockan 21:15 - Ridsport: Sweden international horse show

    Ridsport: Sweden international horse show - Ridsport: Sweden International Horse Show
  • Klockan 22:30 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 23:00 - Vem bor här? - teckenspråkstolkat

    Malin Olsson, programledare - Vem bor här?
  • Klockan 00:00 - Miisas samiska resa

    Journalisten och influeraren Miisa Nuorgam har sökt till Samiska högskolan i Kautokeino för att läsa nordsamiska i ett år. - Miisas samiska resa
  • Klockan 00:20 - På spåret - syntolkat

    Programledare Kristian Luuk och domare Fredrik Lindström. - På spåret
  • Klockan 01:20 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 02:05 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll