På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 06:00 - Öluff i Karibien

    Øystein och Rune - reskamraterna i Team Bachstad - ska ut på en ny resa tillsammans. Denna gång till Karibiens öar, för att utforska dansk-norsk kolonialhistoria. - Öluff i Karibien
  • Klockan 06:40 - Sverige!

    Sverige!
  • Klockan 07:10 - Doobidoo

    Lasse Kronér i Doobidoo
  • Klockan 08:10 - Hårt väder

    David Batra i Hårt väder
  • Klockan 09:10 - På spåret

    Programledare Kristian Luuk och domare Fredrik Lindström. - På spåret
  • Klockan 10:10 - Radiohjälpen i Ukraina - Barnen

    Radiohjälpen - Radiohjälpen i Ukraina
  • Klockan 10:15 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 10:45 - Skidor: Bruksvallarna

    Jonna Sundling, Piteå Elit SK, Ebba Andersson, Piteå Elit SK, Ingrid Hallquist, Åsarna IK, och Alicia Persson, Stockviks SF. - Längdskidor: Bruksvallarna
  • Klockan 12:15 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 12:25 - Skidor: Bruksvallarna

    Jonna Sundling, Piteå Elit SK, Ebba Andersson, Piteå Elit SK, Ingrid Hallquist, Åsarna IK, och Alicia Persson, Stockviks SF. - Längdskidor: Bruksvallarna
  • Klockan 13:40 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 14:00 - Curling-EM

    Curling: EM
  • Klockan 17:00 - Hockeyns historia - den gyllene generationen

    Mats Sundin och Peter Forsberg. - Hockeyns historia - den gyllene generationen
  • Klockan 17:50 - Radiohjälpen i Ukraina - Sjukhuset

    Radiohjälpen - Radiohjälpen i Ukraina
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 19:00 - Sportspegeln

    Sportspegeln
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Genjägarna

    Genjägarna
  • Klockan 20:45 - Genjägarna lär dig mer

    Genjägarna lär dig mer, med DNA-släktforskaren Peter Sjölund.
  • Klockan 21:00 - Tre pappor

    Linus Lundkvist, Jon Oskarsson och Jonas Mandelstam. - Tre pappor
  • Klockan 21:30 - Hotell Europa

    Hotell Europa
  • Klockan 23:00 - Rapport

  • Klockan 23:05 - Ditlev Tamm - professor i högklackat

    Ditlev Tamm - professor i högklackat. Dansk dokumentärserie från 2022.
  • Klockan 23:35 - The Split

    The Split. Säsong 3.
  • Klockan 00:35 - Tyst vittne

    Tyst vittne. Brittisk kriminalserie från 2020. Säsong 23.
  • Klockan 01:35 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:15 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:30 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 06:40 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 06:50 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 07:05 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 07:15 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 07:25 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 07:30 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 07:40 - Zouk, den lilla häxan

    Zouk, den lilla häxan
  • Klockan 07:50 - Simon

    Simon
  • Klockan 07:55 - Sofia den första

    Sofia den första
  • Klockan 08:20 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 08:30 - Milo

    Milo.
  • Klockan 08:40 - Mamma Mu

    Mamma Mu
  • Klockan 08:50 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 09:00 - Disneydags

    Disneydags
  • Klockan 10:00 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 10:20 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 10:45 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 11:05 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 11:30 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 11:50 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 12:15 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 12:30 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 12:40 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 12:50 - Fåret Shaun: Lama-drama

    Fåret Shaun långfilm
  • Klockan 13:20 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 13:30 - Superhjältejul - romani

    Superhjältejul
  • Klockan 13:45 - Superhjältejul - finska

    Superhjältejul
  • Klockan 14:00 - Djuren på Djuris börjar skolan - syntolkat

  • Klockan 14:10 - Pulslek - syntolkat

  • Klockan 14:15 - Uppdrag framtid - syntolkat

  • Klockan 14:30 - Djur som förändrar världen - syntolkat

  • Klockan 14:40 - Malory Towers

    Malory Towers
  • Klockan 15:00 - Det hemsökta huset

    Det hemsökta huset
  • Klockan 15:25 - 100 saker att göra före high school

    100 saker att göra innan high school
  • Klockan 15:45 - Kompisar på nätet

    Kompisar på nätet
  • Klockan 16:10 - Roboten och valen

    Roboten och valen
  • Klockan 16:15 - Snigeln och valen

    Snigeln och valen
  • Klockan 16:45 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 17:00 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 17:10 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:20 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:25 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:40 - Monsterbarnvakterna

    Monsterbarnvakterna
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 18:00 - Draken följer med

    Draken följer med
  • Klockan 18:05 - Oda

    Oda
  • Klockan 18:10 - Max och Maja

    Max & Maja
  • Klockan 18:20 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 18:30 - Bajsfilmen - Dolores och Gunellens värld

    Bajsfilmen Dolores och Gunellens värld
  • Klockan 18:35 - Supermasken

    Supermasken
  • Klockan 19:05 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 19:15 - Svansen i kläm

    Svansen i kläm
  • Klockan 19:30 - Om

    Om
  • Klockan 19:45 - Furiki rullar

    Furiki rullar
  • Klockan 19:55 - Pipas & Douglas

    Pipas & Douglas
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:00 - Superhjältejul - romani

    Superhjältejul
  • Klockan 04:15 - Superhjältejul - finska

    Superhjältejul
  • Klockan 04:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Genjägarna - syntolkat

    Genjägarna
  • Klockan 20:45 - Genjägarna lär dig mer - syntolkat

    Genjägarna lär dig mer, med DNA-släktforskaren Peter Sjölund.
  • Klockan 21:00 - Gift vid första ögonkastet USA

    Ett brudpar står på en bröllopstårta i Gift vid första ögonkastet USA
  • Klockan 21:40 - Öluff i Karibien

    Øystein och Rune - reskamraterna i Team Bachstad - ska ut på en ny resa tillsammans. Denna gång till Karibiens öar, för att utforska dansk-norsk kolonialhistoria. - Öluff i Karibien
  • Klockan 22:20 - Sverige!

    Sverige!
  • Klockan 22:50 - St Aidans sjukhus

    St Aidans sjukhus
  • Klockan 23:35 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 00:05 - Cyklopernas land

    Cyklopernas land
  • Klockan 00:35 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll