På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Inger Ljung Olsson - Go'kväll
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Morgonstudion
  • Klockan 10:00 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - Vårt undervattensäventyr

    Hanna och Henrikke får sitt livs närkontakt med haj, men först måste gänget vänja sig vid det trångbodda livet ombord. En liten segelbåt är deras hem, när fyra vänner under ett års tid seglar utmed Norges kust. - Vårt undervattensäventyr
  • Klockan 11:05 - Sjukt

    Alice (Carla Sehn) - Sjukt
  • Klockan 11:25 - Basket: VM

    Gabby Williams från Frankrike. - Basket-VM: Damer
  • Klockan 13:30 - Basket: VM

    Gabby Williams från Frankrike. - Basket-VM: Damer
  • Klockan 15:35 - Sömngångaren

    Jenny Gustavsson - Sömngångaren
  • Klockan 15:40 - Min sanning: Johan Renck

    Kristian Luuk möter en spännande gäst. - Min sanning
  • Klockan 16:30 - Det sitter i väggarna

    Programledarna Erika Åberg och Rickard Thunér. - Det sitter i väggarna
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

    Sverige idag
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 18:18 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Världens Barn - startskottet

    Kodjo Akolor, Arantxa Alvarez, David Sundin och Pernilla Månsson i Tillsammans för Världens barn - Världens Barn
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - 1 mot Sverige

    1 mot Sverige. Säsong 2.
  • Klockan 21:00 - Tyst vittne

    Tyst vittne. Brittisk kriminalserie från 2020. Säsong 23.
  • Klockan 22:00 - Svenska nyheter

    Programledare: Kristoffer Ahonen Appelquist - Svenska nyheter
  • Klockan 22:30 - Bäst i test Norge

    Bäst i test Norge
  • Klockan 23:15 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 23:20 - Billions

    Amerikansk dramaserie från 2020. Säsong 5 - Billions
  • Klockan 00:10 - Tunna blå linjen

    Tunna blå linjen. Svensk dramaserie från 2022. Säsong 2.
  • Klockan 01:10 - Vi eller aldrig

    Ett av paren i realityserien Vi eller aldrig.
  • Klockan 02:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 03:00 - Motorsport: Rally-VM

    Motorsport: Rally-VM.
  • Klockan 04:00 - Anslagstavlan

    Anslagstavlan
  • Klockan 04:05 - Sjukt

    Alice (Carla Sehn) - Sjukt
  • Klockan 04:25 - Sverige idag

    Sverige idag
  • Klockan 04:55 - Basket: VM

    Gabby Williams från Frankrike. - Basket-VM: Damer

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 12:03 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

    Rapport
  • Klockan 16:05 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:15 - Anslagstavlan

    Anslagstavlan
  • Klockan 16:20 - Cyklopernas land

    Cyklopernas land
  • Klockan 16:50 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 17:30 - Oddasat

    Oddasat logga
  • Klockan 17:45 - Uutiset

    Uutiset
  • Klockan 17:55 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 18:00 - Min historia

    Min historia
  • Klockan 18:30 - Babel

    Babel
  • Klockan 19:30 - Agnetes samiska röst

    Sångerskan och artisten Agnete lärde sig samiska som barn, hennes bror gjorde det inte. Hur kan det komma sig att hon ändå känner sig mindre samisk än sin bror? Agnete beslutar sig för att återerövra både sitt samiska språk och sin samiska identitet. - Agnetes samiska röst
  • Klockan 19:55 - Ögonblick från Svalbard

    Ögonblick från Svalbard.
  • Klockan 20:00 - A-ha: The Movie

    Historien om det norska syntpopbandet A-ha som på 1980-talet tog världen med storm med låten Take on Me. - A-ha: The Movie
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

    Jon Nilsson, Nike Nylander, Cecilia Gralde och Katia Elliott. - Aktuellt
  • Klockan 21:32 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 21:40 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 21:55 - Historjá - Stygn för Sápmi

    Historjá - Stygn för Sápmi
  • Klockan 23:25 - Louis Theroux: Det förbjudna USA

    Picture shows_Louis Theroux with the city of Huntington in the background - Louis Theroux: Det förbjudna USA
  • Klockan 00:25 - The Grave

    The Grave. Israelisk thrillerserie från 2019.
  • Klockan 01:10 - Ekonomibyrån

    Ekonomibyrån
  • Klockan 01:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 01:45 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 02:00 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 02:10 - Den romska förintelsen

    Johann Trollmann - Den romska förintelsen
  • Klockan 02:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:15 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:30 - Bing

    Bing
  • Klockan 06:35 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:45 - Thomas och vännerna

    Thomas och vännerna
  • Klockan 06:55 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 07:00 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 07:05 - Simon

    Simon
  • Klockan 07:10 - PAW Patrol

    PAW Patrol
  • Klockan 07:25 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 07:35 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:45 - Milo

    Milo.
  • Klockan 07:55 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 08:05 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 08:20 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 08:30 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 08:40 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 08:55 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 09:05 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 09:25 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 09:50 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 10:10 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 10:35 - Team Dronix

    Team Dronix
  • Klockan 10:55 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 11:15 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 11:30 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 11:40 - Andys safariäventyr

    Andys safariäventyr
  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - ukrainska

  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - ukrainska

  • Klockan 12:10 - Djur som förändrar världen - ukrainska

  • Klockan 12:20 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 12:30 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 12:35 - Monsterskolan

  • Klockan 12:45 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 13:10 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 13:30 - Claude

    Claude
  • Klockan 13:40 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 13:55 - Grizzy och lämlarna

    Grizzy och lämlarna
  • Klockan 14:00 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 14:25 - Lilla Aktuellt skola

    Lilla Aktuellt skola
  • Klockan 14:45 - Lilla Aktuellt teckenspråk

    Lilla Aktuellt teckenspråk
  • Klockan 15:00 - MI High

    MI High
  • Klockan 15:25 - De magiska tingens byrå

    De magiska tingens byrå
  • Klockan 15:50 - Spartikelmysteriet

    Spartikel mysteriet - Spartikelmysteriet
  • Klockan 16:20 - Elefantprinsessan

    Elefantprinsessan
  • Klockan 16:45 - Pelle Päras pruttiga värld

    Pelle Päras pruttiga värld
  • Klockan 16:55 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 17:10 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:25 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:30 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:40 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

    Bolibompaklubben
  • Klockan 18:01 - Bolibompa: Draken och de sju prinsessorna

    Bolibompa: Draken och Prinsessorna
  • Klockan 18:10 - Småttingar

    Småttingar.
  • Klockan 18:15 - Dinoranchen

    Dinoranchen
  • Klockan 18:30 - Space Nova

    Space Nova
  • Klockan 18:55 - Ett fall för KLURO - flygande fixpatrullen

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 19:05 - Värsta bästa kompisarna

    Värsta bästa kompisarna
  • Klockan 19:25 - Dubbelliv

    Dubbelliv
  • Klockan 19:40 - Dubbelliv

    Dubbelliv
  • Klockan 19:50 - Abel och Fant

    Abel och Fant
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 04:55 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24