På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:35 - Cykel-VM

    Cykel-VM från Wollongong, Australien.
  • Klockan 09:10 - Cykel-VM

    Cykel-VM från Wollongong, Australien.
  • Klockan 11:15 - Ridsport: VM Fälttävlan

    Louise Romeike - Ridsport: VM Fälttävlan
  • Klockan 13:25 - Övergivna rum

    Jan Elhøj och Morten Kirckhoff, programledare för Övergivna rum.
  • Klockan 13:45 - Vårt undervattensäventyr

    Hanna och Henrikke får sitt livs närkontakt med haj, men först måste gänget vänja sig vid det trångbodda livet ombord. En liten segelbåt är deras hem, när fyra vänner under ett års tid seglar utmed Norges kust. - Vårt undervattensäventyr
  • Klockan 14:30 - Det svenska modet

    Det svenska modet
  • Klockan 15:00 - Tennis: Davis cup

    Elias Ymer - Tennis: Davis cup
  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 19:00 - Sportspegeln

    Sportspegeln
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Kenny Starfighter - Dr Deo slår tillbaka

    Kenny Starfighter - Kenny Starfighter – Dr Deo slår tillbaka
  • Klockan 20:30 - Komiker utan gränser

    Komiker utan gränser.
  • Klockan 21:00 - Tunna blå linjen

    Tunna blå linjen. Svensk dramaserie från 2022. Säsong 2.
  • Klockan 22:00 - IFS - invandrare för svenskar

    Invandrare för svenskar - IFS - invandrare för svenskar
  • Klockan 22:30 - Svenska nyheter

    Programledare: Kristoffer Ahonen Appelquist - Svenska nyheter
  • Klockan 23:00 - Rapport

  • Klockan 23:05 - Tyst vittne

    Tyst vittne. Brittisk kriminalserie från 2020. Säsong 23.
  • Klockan 00:05 - Vi eller aldrig

    Ett av paren i realityserien Vi eller aldrig.
  • Klockan 00:55 - Dödligt perspektiv

    Dödligt perspektiv - Filmregissören Errol Morris besatthet av fallet MacDonald resulterar i en bok, men svaret på vem som är den skyldige förblir okänt. Var det en välordnad familjefar eller ett gäng påtända hippies?
  • Klockan 01:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 05:25 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:40 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 05:45 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:55 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:00 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:05 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:15 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:30 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 06:40 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 06:50 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 07:05 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 07:15 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 07:25 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 07:30 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 07:40 - Zouk, den lilla häxan

    Zouk, den lilla häxan
  • Klockan 07:50 - Hemma hos Elliot

    Hemma hos Elliot
  • Klockan 07:55 - Sofia den första

    Sofia den första
  • Klockan 08:20 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 08:30 - Milo

    Milo.
  • Klockan 08:40 - Mamma Mu

    Mamma Mu
  • Klockan 08:50 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 09:00 - Disneydags

    Disneydags
  • Klockan 10:00 - Det mest storslagna som finns

    Det mest storslagna som finns
  • Klockan 10:20 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 10:40 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 11:05 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 11:25 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 11:45 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 12:10 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 12:30 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 12:45 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 12:50 - Zogg och de flygande doktorerna

    Zogg och de flygande doktorerna
  • Klockan 13:15 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 13:30 - Pyssligt

    PYSSLIGT
  • Klockan 13:45 - Pyssligt - Askartelua

    PYSSLIGT
  • Klockan 14:00 - Djuren på Djuris börjar skolan - syntolkat

  • Klockan 14:10 - Amanda längtar - syntolkat

  • Klockan 14:15 - Fel väder - syntolkat

  • Klockan 14:20 - Mattemacken - syntolkat

  • Klockan 14:25 - Vår enda jord - syntolkat

  • Klockan 14:40 - Jobbigt läge

    Jobbigt läge
  • Klockan 15:05 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

    Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • Klockan 15:30 - Spartikelmysteriet

    Spartikel mysteriet - Spartikelmysteriet
  • Klockan 16:00 - Elefantprinsessan

    Elefantprinsessan
  • Klockan 16:25 - Grizzy och lämlarna

    Grizzy och lämlarna
  • Klockan 16:30 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 16:45 - Andys akvatiska äventyr

    Andys akvatiska äventyr
  • Klockan 17:00 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 17:10 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:20 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:25 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 17:40 - Monsterbarnvakterna

    Monsterbarnvakterna
  • Klockan 17:50 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 18:00 - Bolibompa: Draken och Tablettmysteriet

    Bolibompa: Drakens mysterier
  • Klockan 18:05 - Rita och Krokodil

    Rita och Krokodil
  • Klockan 18:10 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 18:20 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 18:30 - Bamse och tjuvstaden

    Bamse och tjuvstaden
  • Klockan 18:35 - Madicken

    Madicken
  • Klockan 19:05 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 19:15 - Kokobäng

    Kokobäng
  • Klockan 19:30 - Pinsamheter

    Pinsamheter
  • Klockan 19:55 - Larva

    Larva
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:00 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:10 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:20 - Klassen

    Klassen
  • Klockan 04:30 - Madicken - syntolkat

    Madicken
  • Klockan 04:55 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Tennis: Davis cup

    Elias Ymer - Tennis: Davis cup
  • Klockan 21:35 - Tunna blå linjen - syntolkat

    Tunna blå linjen. Svensk dramaserie från 2022. Säsong 2.
  • Klockan 22:30 - Kenny Starfighter - syntolkat

    Kenny Starfighter - Kenny Starfighter – Dr Deo slår tillbaka
  • Klockan 23:00 - Sverige!

    Sverige!
  • Klockan 23:30 - Gift vid första ögonkastet USA

    Ett brudpar står på en bröllopstårta i Gift vid första ögonkastet USA
  • Klockan 00:50 - Bäst i test Norge

    Bäst i test Norge
  • Klockan 01:30 - St Aidans sjukhus

    Dr David Cheriton (JULIAN OVENDEN) och Syster Meryl Taylor (ZOIE KENNEDY). - St Aidans sjukhus
  • Klockan 02:20 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll