På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:20 - Hundskolan

    Programledare: Maren Teien Rørvik. - Hundskolan
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

  • Klockan 10:00 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 10:20 - Strömsö

    Elin Skagersten-Ström och Nicke Aldén i Strömsö.
  • Klockan 10:50 - Älvresan: Magiska Glomma

    Mariann Sæther, världsmästare i älvpaddling. - Älvresan: Magiska Glomma
  • Klockan 11:30 - Hundskolan

    Programledare: Maren Teien Rørvik. - Hundskolan
  • Klockan 12:10 - Ellas resa: I romarnas spår

    Ella Kanninen, programledare - Ellas resa: I romarnas spår
  • Klockan 12:40 - Gina Dirawi lever och dör

    Gina Dirawi lever och dör. Dokumentärserie med Gina Dirawi, Fotograf: Daniel Stigefelt
  • Klockan 13:10 - Trevlig helg

    Trevlig helg.
  • Klockan 13:25 - Bäst i test Norge

    Bäst i test Norge
  • Klockan 14:10 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 15:10 - Arkitekturens pärlor

    Arkitekturens pärlor
  • Klockan 15:20 - Nalen

    1967 stängde det legendariska jazzpalatset på Gata Regerings 74 i Stockholm. Efter en tid med hot om rivning fick Nalen en ny ägare som öppnade lokalerna igen 1998 i sin gamla glans.
  • Klockan 16:20 - Uppdrag granskning

  • Klockan 17:20 - Älvresan: Magiska Glomma

    Mariann Sæther, världsmästare i älvpaddling. - Älvresan: Magiska Glomma
  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:19 - Kulturnyheterna

  • Klockan 18:28 - Sportnytt

  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Här är mitt museum

    Minna Joenniemi - Här är mitt museum
  • Klockan 19:00 - Antikmagasinet

    Anne Lundberg, programledare för Antikmagasinet.
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Auktionssommar

    Sofia Rågenklint, programledare för Auktionssommar.
  • Klockan 21:00 - Bröllopsfotograferna

    Fotografen Maria Broström reser till Båstad för ett sagobröllop som fått ställas in tre gånger. Vi följer några av Sveriges bröllopsfotografer på uppdrag bland förälskade brudpar, konfettiregn och känslofyllda ögonblick. - Bröllopsfotograferna
  • Klockan 21:30 - Kriminalarkivet: Norrmalmstorgsdramat

    Kriminalarkivet: Norrmalmstorgsdramat
  • Klockan 21:50 - Lokala nyheter

  • Klockan 22:00 - Undergångssektens barn

    Famijen Ruinerwold med 8 barn. - Undergångssektens barn
  • Klockan 22:45 - Allt som blir kvar

    Oscar Zia, Madeleine Ferraud och Erik Enge. - Allt som blir kvar
  • Klockan 23:10 - Rapport

  • Klockan 23:25 - Dokument inifrån: Fallet Carlos

    Dokument inifrån: Fallet Carlos
  • Klockan 00:25 - Uppdrag granskning

  • Klockan 01:25 - Speedway – med livet som insats

    Sporten är hänsynslös men för fansen, förarna och klubbseniorerna finns det ingen annan väg än speedway, livet ut. - Speedway – med livet som insats
  • Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 08:45 - 15 minuter från Sápmi

    Programledare är Ann Catrin Stenberg Partapuoli. - 15 minuter från Sápmi
  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

  • Klockan 12:05 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

  • Klockan 16:05 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:15 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 16:25 - Världens historia: Kungahusen och nazismen

    Kungahusen och nazismen.
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

  • Klockan 17:30 - Oddasat

  • Klockan 17:45 - Uutiset

  • Klockan 17:55 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 18:00 - Kampen om Åland

    År 1918 landsteg den svenska armén på Åland. Där pågick det finska inbördeskriget. Svenskarna kom som fredsbevarande trupp, men i själva verket ville Sverige ta över ön. - Kampen om Åland
  • Klockan 18:30 - Möte med (Finska)

    Programledare Anu Tolonen. - Möte med ...
  • Klockan 18:50 - Barbis mat och träning

    Barbis mat och träning, Fotograf: SVT
  • Klockan 19:00 - Det stora kärleksbaket

    Deltagarna i Det stora kärleksbaket.
  • Klockan 19:30 - Lögnen

    Lögnen
  • Klockan 20:00 - Concorde: Det överljudliga underverket

    Concorde – att bryta ljudvallen - Concorde: Det överljudliga underverket
  • Klockan 20:50 - Klipp ur Strömsö

    Elin Skagersten-Ström och Nicke Aldén i Strömsö.
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

  • Klockan 21:38 - Kulturnyheterna

  • Klockan 21:45 - Sportnytt

  • Klockan 22:00 - Au pair på Irland

    Au pair på Irland. Ada, Luna, Igi och Nea.
  • Klockan 22:30 - Möte med (Meänkieli)

    Programledarna Rolf Digervall och Paulina Martikainen. - Möte med (Meänkieli)
  • Klockan 23:00 - Ishockey: Junior-VM

    Ishockey: Junior-VM damer
  • Klockan 01:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 01:45 - Sportnytt

  • Klockan 02:00 - Nyhetstecken

  • Klockan 02:10 - Vetenskapens värld sommar

    Programledare Victoria Dyring. - Vetenskapens värld
  • Klockan 03:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - Sov gott Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:05 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - engelska ord

    Timmy Lamm - engelska ord
  • Klockan 05:15 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:20 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:25 - Lilla björn

    Lilla björn
  • Klockan 05:30 - Kiri & Lou

    Kiri & Lou
  • Klockan 05:35 - Ti och Mo

    Ti och Mo
  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 05:55 - Kojsagor

    Kojsagor
  • Klockan 06:00 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 06:10 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 06:20 - Maja Sprall

    Maja Sprall
  • Klockan 06:30 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:35 - Beccas gäng

    Beccas gäng
  • Klockan 06:45 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 06:55 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 07:10 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:15 - Peek Zoo

  • Klockan 07:20 - Vad händer med återvinningen?

  • Klockan 07:25 - Visste du?

  • Klockan 07:30 - Jecko och Jessie vet bäst

    Jecko och Jessie vet bäst
  • Klockan 07:45 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 07:50 - Ax till max

    Ax till max
  • Klockan 08:00 - Mästerflygarna

    Mästerflygarna
  • Klockan 08:15 - Safirdrakens krafter

    Safirdrakens krafter
  • Klockan 08:25 - Miss Moon

    Miss Moon
  • Klockan 08:35 - Regnbågsstadens hjälte

    Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 08:50 - Monsterbarnvakterna

    Monsterbarnvakterna
  • Klockan 09:00 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 09:10 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 09:25 - Claude

    Claude
  • Klockan 09:35 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 09:55 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 10:15 - Thunderbirds

  • Klockan 10:40 - Bangarang

    Bangarang
  • Klockan 10:50 - Pirater i huset intill

    Pirater i huset intill
  • Klockan 11:00 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 11:15 - Furiki rullar

    Furiki rullar
  • Klockan 11:25 - Pelle Päras pruttiga värld

    Pelle Päras pruttiga värld
  • Klockan 11:35 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 11:55 - Simon

    Simon
  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - romani chib/kale

  • Klockan 12:05 - På fest med Håkan och Berit - polsk romani

  • Klockan 12:10 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 12:35 - Daniel Tigers kvarter

    Daniel Tigers kvarter
  • Klockan 12:50 - Ellinor undrar så

    Ellinor undrar så
  • Klockan 13:15 - Våfflan

    Våfflan
  • Klockan 13:30 - Läskigt men roligt

    Läskigt men roligt
  • Klockan 13:35 - Läskigt men roligt

    Läskigt men roligt
  • Klockan 13:40 - Läskigt men roligt

    Läskigt men roligt
  • Klockan 13:45 - Bolibompafamiljen - syntolkat

    Bolibompafamiljen
  • Klockan 13:50 - Greta Gris och de gyllene stövlarna

    Greta Gris
  • Klockan 14:10 - Zorro - legenden föds

    Zorro - legenden föds
  • Klockan 14:30 - Blue water high

    Blue water high
  • Klockan 14:55 - MI High

    MI High
  • Klockan 15:25 - Pyjamasklubben

    Pyjamasklubben
  • Klockan 15:45 - Backstage

    Backstage
  • Klockan 16:10 - Tidlös prinsessa

    Tidlös prinsessa
  • Klockan 16:35 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 16:45 - Skattsökarna

    Skattsökarna
  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO - flygande fixpatrullen

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:10 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 17:20 - Bing

    Bing
  • Klockan 17:30 - Bolibompaklubben

    Bolibompaklubben
  • Klockan 17:31 - Första gången

    Första gången
  • Klockan 17:40 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 17:45 - Ella, Oscar och Hoo

    Ella, Oscar och Hoo
  • Klockan 18:00 - Lässugen

  • Klockan 18:15 - Sagor med TAKK

  • Klockan 18:20 - Rädda världen

  • Klockan 18:25 - Brillebjörn

  • Klockan 18:35 - Karl, den pyttelilla riddaren

    Karl, den pyttelilla riddaren
  • Klockan 18:45 - Djur som förändrar världen

  • Klockan 18:55 - The Grammar Company

  • Klockan 19:05 - Eli och Roffe i puberteten

  • Klockan 19:15 - Lilla Aktuellt

    Lilla Aktuellt
  • Klockan 19:25 - Almost never

    Almost never
  • Klockan 19:55 - Larva

    Larva
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24