På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:25 - Mästarnas mästare

    Mästarnas mästare
  • Klockan 06:25 - Strömsö

    Elin Skagersten-Ström och Nicke Aldén i Strömsö.
  • Klockan 06:55 - Ellas resa: I romarnas spår

    Ella Kanninen, programledare - Ellas resa: I romarnas spår
  • Klockan 07:25 - Älvresan: Magiska Glomma

    Mariann Sæther, världsmästare i älvpaddling. - Älvresan: Magiska Glomma
  • Klockan 08:05 - Bäst i test Norge

    Bäst i test Norge
  • Klockan 08:50 - Hundskolan

    Programledare: Maren Teien Rørvik. - Hundskolan
  • Klockan 09:30 - Motorsport: Rally-VM

    Motorsport: Rally-VM
  • Klockan 10:30 - Sverige!

    Sverige!
  • Klockan 11:00 - Vem mördade skolan?

    Vad hände med världens bästa skola? Jesper Rönndahl bestämmer sig för att gå till botten med sjunkande resultat och ökande ojämlikhet. - Vem mördade skolan?
  • Klockan 11:30 - Sverige och Finland - på väg mot Nato

    Vad betyder ett medlemskap i Nato? Samsändning mellan SVT och Svenska Yle. - Sverige och Finland - på väg mot Nato
  • Klockan 12:30 - Antikmagasinet

    Anne Lundberg, programledare för Antikmagasinet.
  • Klockan 13:00 - Motorsport: Rally-VM

    Motorsport: Rally-VM
  • Klockan 14:30 - Arkitekturens pärlor

    Arkitekturens pärlor
  • Klockan 14:40 - Gift vid första ögonkastet

    Fotograf: Janne Danielsson - Gift vid första ögonkastet
  • Klockan 15:30 - Gift vid första ögonkastet - Kärleksrådet

    Programledare Helle Schunnesson, psykoterapeut Maria Farm, psykolog Fredric Bohm och sexolog Kalle Norwald i Gift vid första ögonkastet - Kärleksrådet
  • Klockan 15:40 - Bröllopsfotograferna

    Fotografen Maria Broström reser till Båstad för ett sagobröllop som fått ställas in tre gånger. Vi följer några av Sveriges bröllopsfotografer på uppdrag bland förälskade brudpar, konfettiregn och känslofyllda ögonblick. - Bröllopsfotograferna
  • Klockan 16:10 - First ladies

    First ladies
  • Klockan 16:55 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 19:00 - Sportspegeln

    Sportspegeln
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Så ska det låta firar 25 år

    Programledare Kalle Moraeus med huspianisterna Marika Willstedt och Karin Westerberg. Fotograf: Janne Danielsson - Så ska det låta firar 25 år
  • Klockan 21:00 - Barnmorskan i East End

    Barnmorskan i East end säsong 10 - Barnmorskan i East End
  • Klockan 22:00 - Gina Dirawi lever och dör

    Gina Dirawi lever och dör. Dokumentärserie med Gina Dirawi
  • Klockan 22:30 - Stand up till mannen

    Bianca Kronlöf i Ta det som en man
  • Klockan 23:00 - Streams

    Streams
  • Klockan 23:15 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 23:25 - Suits

    Suits säsong 9
  • Klockan 00:10 - Shetland

    Shetland
  • Klockan 01:10 - Unge kommissarie Morse

    Unge kommissarie Morse säsong 8
  • Klockan 02:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - Pablo

    Pablo
  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - svenska ord

    Timmy Lamm - svenska ord
  • Klockan 05:15 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:20 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:25 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:30 - Kiri & Lou

    Kiri & Lou
  • Klockan 05:35 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:45 - Punky

    Punky
  • Klockan 05:55 - Kojsagor

    Kojsagor
  • Klockan 06:00 - Pingu

    Pingu
  • Klockan 06:05 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 06:15 - Louie & Yoko bygger

    Louie & Yoko bygger
  • Klockan 06:20 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 06:25 - Ho-ho, kör!

    Ho-ho, kör!
  • Klockan 06:35 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:40 - Ax till max

    Ax till max
  • Klockan 06:50 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 07:00 - Dinoranchen

    Dinoranchen
  • Klockan 07:15 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 07:25 - Brandman Sam

    Brandman Sam
  • Klockan 07:35 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 07:40 - Regnbågsfamiljen

    Regnbågsfamiljen
  • Klockan 07:50 - Nattens hjältar

    Nattens hjältar
  • Klockan 08:00 - Sofia den första

    Sofia den första
  • Klockan 08:25 - Simon

    Simon
  • Klockan 08:30 - Grizzy och lämlarna

    Grizzy och lämlarna
  • Klockan 08:40 - Karl, den pyttelilla riddaren

    Karl, den pyttelilla riddaren
  • Klockan 08:50 - PAW Patrol

    PAW Patrol
  • Klockan 09:00 - Disneydags

    Disneydags
  • Klockan 10:00 - Fixa rummet

    Fixa rummet
  • Klockan 10:30 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 10:50 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 11:15 - Zorro - legenden föds

    Zorro - legenden föds
  • Klockan 11:35 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 11:55 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 12:20 - Legendarerna

    Legendarerna
  • Klockan 12:40 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 13:00 - Mästerflygarna

    Mästerflygarna
  • Klockan 13:30 - Första gången - meänkieli

    Första gången - meänkieli
  • Klockan 13:35 - Första gången - meänkieli

    Första gången - meänkieli
  • Klockan 13:40 - Robbi robot - romani lovari

    Robbi robot
  • Klockan 13:50 - Robbi robot - finska

    Robbi robot
  • Klockan 14:00 - Uppfinnar-Johanna - syntolkat

  • Klockan 14:10 - Grejen med demokrati - syntolkat

  • Klockan 14:15 - Eli och Roffe i puberteten - syntolkat

  • Klockan 14:25 - Dröm om demokrati - syntolkat

  • Klockan 14:40 - Piratöarna

    Piratöarna
  • Klockan 15:05 - Pyjamasklubben

    Pyjamasklubben
  • Klockan 15:25 - Det vilda fotbollsgänget

    Det vilda fotbollsgänget
  • Klockan 15:50 - Tidlös prinsessa

    Tidlös prinsessa
  • Klockan 16:20 - Team Dronix

    Team Dronix
  • Klockan 16:45 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 16:55 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:10 - Mästerflygarna

    Mästerflygarna
  • Klockan 17:20 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 17:30 - Familjen Rävling

    Familjen Rävling
  • Klockan 17:45 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 17:50 - Bing

    Bing
  • Klockan 18:00 - Mammavecka/pappavecka

    Mammavecka/ pappavecka
  • Klockan 18:05 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 18:10 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 18:20 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 18:30 - Mamma Mu

    Mamma Mu
  • Klockan 18:40 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 19:00 - Agenterna

    Agenterna
  • Klockan 19:30 - Holly Hobbie

    Holly Hobbie
  • Klockan 19:50 - Småkryp

    Småkryp
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24