På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:10 - Go'kväll

    Pia Herrera - Go'kväll
  • Klockan 05:55 - Sverige!

    Sverige!
  • Klockan 06:25 - Hjälp, vi har köpt en bondgård!

    Brita Zackari och Kalle Zackari Wahlström - Hjälp, vi har köpt en bondgård!
  • Klockan 06:55 - Vägen ut med Lars Lerin

    Lars Lerin och Junior. - Vägen ut med Lars Lerin
  • Klockan 07:55 - På spåret

    Fredrik Lindström och Kristian Luuk i På spåret.
  • Klockan 08:55 - Allsvenskan - Här kommer Degen

    Allsvenskan - Här kommer Degen. Sportdokumentär från 2021. - Allsvenskan – Här kommer Degen
  • Klockan 09:45 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 10:15 - Alpint: Världscupen

    Alpint: Världscupen
  • Klockan 11:15 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 11:30 - Alpint: Världscupen

    Alpint: Världscupen
  • Klockan 12:40 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 12:45 - Skidskytte: Världscupen

    Skidskytte: Världscupen
  • Klockan 13:25 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 13:30 - Alpint: Världscupen

    Alpint: Världscupen
  • Klockan 14:30 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 14:45 - Skidskytte: Världscupen

    Skidskytte: Världscupen
  • Klockan 15:25 - Vinterstudion

    Yvette Hermundstad och André Pops | Vinterstudion 2021
  • Klockan 15:55 - Antikrundan

    Anne Lundberg i Antikrundan
  • Klockan 16:55 - Stjärnorna på slottet

    Stjärnorna på slottet 2021. David Lagercrantz, Marika Carlsson, Carola, Grynet Molvig och Per Andersson.
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

    Sportnytt
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 19:00 - Sportspegeln

    Sportspegeln
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Allt för Sverige

    Tre av deltagarna i Allt för Sverige.
  • Klockan 21:00 - Lyckolandet

    Lyckolandet säsong 2
  • Klockan 21:45 - The Victim

    The Victim. Brittisk miniserie från 2019.
  • Klockan 22:45 - The Good place

    The Good place. Amerikansk komediserie från 2018. Säsong 3. - The Good Place
  • Klockan 23:05 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 23:10 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 00:10 - Under kniven

    Under kniven. Svensk serie från 2022.
  • Klockan 00:40 - The North Water

    The North Water. Brittisk-amerikansk thrillerserie från 2021.
  • Klockan 01:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT 2

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - Pablo

    Pablo
  • Klockan 05:10 - Pingu

    Pingu
  • Klockan 05:15 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:20 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:25 - Sara och Anka

    Sara och Anka
  • Klockan 05:30 - Kiri & Lou

    Kiri & Lou
  • Klockan 05:35 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:45 - Punky

    Punky
  • Klockan 05:55 - Kojsagor

    Kojsagor
  • Klockan 06:00 - Snipp snapp snut

    Snipp, Snapp, Snut affischbild. - Snipp snapp snut
  • Klockan 06:05 - Nasse

    Nasse
  • Klockan 06:20 - Modiga kaniner

    Modiga kaniner
  • Klockan 06:25 - Ho-ho, kör!

    Ho-ho, kör!
  • Klockan 06:30 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 06:35 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 06:50 - Biet Maya

    Biet Maya
  • Klockan 07:00 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 07:10 - Pirata & Piloto

    Pirata & Piloto
  • Klockan 07:25 - Brandman Sam

    Brandman Sam
  • Klockan 07:35 - Lilla björn

    Lilla björn
  • Klockan 07:45 - Lilla brandstyrkan

    Lilla Brandstyrkan
  • Klockan 08:00 - Sofia den första

    Sofia den första
  • Klockan 08:25 - Simon

    Simon
  • Klockan 08:30 - Masha och björnen

    Masha och björnen
  • Klockan 08:40 - Dinoranchen

    Dinoranchen
  • Klockan 08:50 - PAW Patrol

    PAW Patrol
  • Klockan 09:00 - Disneydags

    Disneydags
  • Klockan 10:00 - Buskul

    Buskul
  • Klockan 10:10 - Vilse i Oz

    Vilse i Oz
  • Klockan 10:35 - Djupet

    Djupet
  • Klockan 10:55 - Zorro - legenden föds

    Zorro - legenden föds
  • Klockan 11:15 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 11:40 - Thunderbirds

    Thunderbirds
  • Klockan 12:00 - Legendarerna

    Legendarerna
  • Klockan 12:25 - Skattsökarna

    Skattsökarna
  • Klockan 12:35 - Pax jordiska äventyr

    Pax jordiska äventyr
  • Klockan 12:50 - Vi på Saltkråkan

    Tjorven, Stina och Båtsman i Vi på Saltkråkan.
  • Klockan 13:15 - Pirater i huset intill

    Pirater i huset intill
  • Klockan 13:30 - Bangarang

    Bangarang
  • Klockan 13:40 - Jassabarnen och gudarnas gåva - på sydsamiska

    Jassabarnen och gudarnas gåva
  • Klockan 13:45 - Petran poppoo

    Petran poppoo.
  • Klockan 14:00 - Galonisarna - syntolkat

  • Klockan 14:15 - Alfons Åberg - syntolkat

  • Klockan 14:30 - Berätta för mig - syntolkat

  • Klockan 14:40 - Jobbigt läge

    Jobbigt läge
  • Klockan 15:05 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

    Hank Zipzer - världens bästa underpresterare
  • Klockan 15:30 - Ridtur

    Ridtur
  • Klockan 15:55 - Soptippen - livet efter Tracy Beaker

    Soptippen - livet efter Tracy Beaker
  • Klockan 16:20 - Team Dronix

    Team Dronix
  • Klockan 16:45 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 16:55 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:10 - Mästerflygarna

    Mästerflygarna
  • Klockan 17:20 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 17:30 - Familjen Rävling

    Familjen Rävling
  • Klockan 17:45 - Ti och Mo

    Ti och Mo
  • Klockan 17:50 - Bing

    Bing
  • Klockan 18:00 - Bolibompa: Draken och Trudeluttmysteriet

    Bolibompa: Drakens mysterier
  • Klockan 18:05 - Rita och Krokodil

    Rita och Krokodil
  • Klockan 18:10 - Hej Jycke

    Hej Jycke
  • Klockan 18:20 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 18:30 - Bamse och häxans dotter

    Bamse och häxans dotter
  • Klockan 18:40 - Emil i Lönneberga

    Emil i Lönneberga
  • Klockan 19:05 - Zorro - legenden föds

    Zorro - legenden föds
  • Klockan 19:25 - Världens hemskaste sjukdomar

    Världens hemskaste sjukdomar
  • Klockan 19:45 - Furiki rullar

    Furiki rullar
  • Klockan 19:55 - Larva

    Larva
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24