På SVT just nu

Tablå för SVT 1

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Programledarna Ted Widgren, Karin Magnusson, Carolina Neurath och Pelle Nilsson. - Morgonstudion
  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Mitt vildmarksäventyr

    Mitt vildmarksäventyr. Norsk serie.
  • Klockan 10:10 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 10:55 - Anslagstavlan

    Anslagstavlan
  • Klockan 11:00 - Sveriges starkaste familj

    Sveriges starkaste familj
  • Klockan 12:00 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 12:45 - Svenska nyheter

    Svenska nyheter
  • Klockan 13:15 - Husdrömmar Sicilien

    Marie Olsson Nylander i Husdrömmar Sicilien
  • Klockan 13:45 - Går det att äta?

  • Klockan 14:15 - Bäst i köket

    Deltagarna har matkrig i Bäst i köket.
  • Klockan 15:15 - Är du helt hundra?

    Kristina Keyyo Petrushina, programledare för Är du helt hundra?
  • Klockan 15:45 - Bäst när det gäller

    Bäst när det gäller är en dokumentärserie om det svenska längdlandslagets VM-säsong 2020/21.
  • Klockan 16:45 - Fader Brown

    Fader Brown säsong 5
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

    Sverige idag
  • Klockan 18:00 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Cecilia Ingman - Sportnytt
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 19:30 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Doobidoo

    Lasse Kronér programledare för Doobidoo
  • Klockan 21:00 - Skavlan

    Fredrik Skavlan
  • Klockan 22:00 - Svenska nyheter

    Svenska nyheter
  • Klockan 22:30 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 22:35 - Drugdealer

    Drugdealer
  • Klockan 22:50 - Vendettan

    Gary Hyde (Matt Nable), Jackie Walters (Mandy McElhinney), Sonya Hyde (Zoe Ventoura) och Claudia Rossini (Deborra-Lee Furness). - Vendettan
  • Klockan 23:35 - Eagles

    Eagles säsong 3
  • Klockan 00:00 - Deg

    Malou Sanders (Helena af Sandeberg) och Liana Järvinen (Bianca Kronlöf). - Deg
  • Klockan 00:45 - Går det att äta?

    Stjärnkocken Henri Alén och forskaren Lauri Reuter reser jorden runt och experimenterar i jakt på framtidens miljövänliga och välsmakande mat. - Går det att äta?
  • Klockan 01:15 - Under nålen

    Ludvig, Joel, Michelle, Adrian, Sebastian och Andy i Under nålen.
  • Klockan 01:45 - Dreja - en kärlekshistoria

    Dreja – en kärlekshistoria
  • Klockan 02:15 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:50 - Sverige idag

    Sverige idag

Tablå för SVT 2

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 09:00 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 10:00 - Forum: Miljöpartiets kongress

    Forum
  • Klockan 12:00 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 12:03 - SVT Forum

    Forum
  • Klockan 16:00 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman - Rapport
  • Klockan 16:05 - Forum: Miljöpartiets kongress

  • Klockan 17:15 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 17:30 - Oddasat

    Oddasat logga
  • Klockan 17:45 - Uutiset

    Uutiset
  • Klockan 18:00 - Dröm AB

    Jussi Jalonen, Anna-Mari Lämsä och Toni Goltz i Dröm AB
  • Klockan 18:30 - Babel

    Babel
  • Klockan 19:30 - Själens röda rum

    Helen Weeks (MYANNA BURING) - Själens röda rum
  • Klockan 20:00 - White Riot - musik som krossar rasism

    White Riot - musik som krossar rasism
  • Klockan 21:00 - Aktuellt

    Aktuellts programledare.
  • Klockan 21:22 - Kulturnyheterna

    Kulturnyheterna
  • Klockan 21:30 - Sportnytt

    Cecilia Ingman - Sportnytt
  • Klockan 21:45 - Den okända flickan

    Jenny (Adèle Haenel) - Den okända flickan
  • Klockan 23:30 - Kvinnosmugglarna

    Kvinnosmugglarna
  • Klockan 00:20 - Tjejer gör lumpen

    Tjejer gör lumpen.
  • Klockan 00:50 - Ame Maladjuvas (Möte med)

    Programledare Dusan Marinkovic här med Katarina Memetovic. - Ame Maladjuvas (Möte med)
  • Klockan 01:05 - Ekonomibyrån

    Ekonomibyrån
  • Klockan 01:35 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 01:45 - Sportnytt

    Cecilia Ingman - Sportnytt
  • Klockan 02:00 - Nyhetstecken

    Nyhetstecken
  • Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

Tablå för SVT Barn

  • Klockan 05:00 - Pablo

    Pablo
  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - engelska ord

    Timmy Lamm - engelska ord
  • Klockan 05:15 - Babblarna

    Babblarna
  • Klockan 05:25 - Min lillebror

    Min lillebror
  • Klockan 05:30 - Ho-ho, kör!

    Ho-ho, kör!
  • Klockan 05:35 - Lilla prinsessan

    Lilla prinsessan
  • Klockan 05:45 - Punky

    Punky
  • Klockan 05:55 - Kojsagor

    Kojsagor
  • Klockan 06:00 - Daniel Tigers kvarter

    Daniel Tigers kvarter
  • Klockan 06:10 - Claude

    Claude
  • Klockan 06:25 - Kiri & Lou

    Kiri & Lou
  • Klockan 06:30 - Simon

    Simon
  • Klockan 06:35 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 06:45 - Masha och björnen

    Masha och björnen
  • Klockan 06:55 - Molang

    Molang
  • Klockan 07:00 - Fåret Shaun

    Fåret Shaun
  • Klockan 07:05 - Fix och trix - dags att bygga det

    Fix och trix - dags att bygga det
  • Klockan 07:10 - Bluey

    Bluey
  • Klockan 07:20 - Maja Sprall

    Maja Sprall
  • Klockan 07:25 - Monsterbarnvakterna

    Monsterbarnvakterna
  • Klockan 07:35 - Gigantosaurus

    Gigantosaurus
  • Klockan 07:50 - Octonauterna

    Octonauterna
  • Klockan 08:00 - Tilde

    Tilde~
  • Klockan 08:10 - Pirata & Piloto

    Pirata & Piloto
  • Klockan 08:20 - Ax till max

    Ax till max
  • Klockan 08:35 - Pyjamashjältarna

    Pyjamashjältarna
  • Klockan 08:45 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 08:55 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 09:10 - Katten i hatten vet allt om ditten och datten

    Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • Klockan 09:20 - Luo Bao Bei

    Luo Bao Bei
  • Klockan 09:30 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 09:55 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

    Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
  • Klockan 10:15 - Ranchen

    Ranchen
  • Klockan 10:40 - Arthur & Excalibur

    Arthur & Excalibur
  • Klockan 10:50 - Bagel & Beckys show

    Bagel & Beckys show
  • Klockan 11:00 - Skattsökarna

    Skattsökarna
  • Klockan 11:15 - Nina Patalo

    Nina Patalo
  • Klockan 11:20 - Bangarang

    Bangarang
  • Klockan 11:35 - Andys safariäventyr

    Andys safariäventyr
  • Klockan 11:50 - Monsterskolan

    Monsterskolan
  • Klockan 11:55 - Greta Gris

    Greta Gris
  • Klockan 12:00 - Bara vanligt vatten - lulesamiska

  • Klockan 12:05 - Bara vanligt vatten - lulesamiska

  • Klockan 12:10 - Uppfinnar-Johanna - arabiska

  • Klockan 12:20 - I drömmarnas trädgård

    I drömmarnas trädgård
  • Klockan 12:45 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 13:15 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 13:30 - Saibo

    Saibo
  • Klockan 13:50 - Legendarerna

    Legendarerna
  • Klockan 14:10 - Gumballs fantastiska värld

    Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 14:25 - Lilla Aktuellt skola

    Lilla Aktuellt skola
  • Klockan 14:45 - Lilla Aktuellt teckenspråk

    Lilla Aktuellt teckenspråk
  • Klockan 15:00 - MI High

    MI High
  • Klockan 15:25 - Fotbollsdrömmen

    Fotbollsdrömmen
  • Klockan 15:50 - Backstage

    Backstage
  • Klockan 16:15 - Tidlös prinsessa

    Tidlös prinsessa
  • Klockan 16:40 - Djungelpuls

    Djungelpuls
  • Klockan 16:45 - På riktigt!?

    På riktigt!?
  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:10 - Pirater i huset intill

    Pirater i huset intill
  • Klockan 17:20 - Fix och trix

    Fix och trix
  • Klockan 17:30 - Louie & Yoko bygger

    Louie & Yoko bygger
  • Klockan 17:40 - Bing

    Bing
  • Klockan 17:45 - Familjen Rävling

    Familjen Rävling
  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

    Bolibompaklubben
  • Klockan 18:01 - Pappa på förskolan

    Pappa på förskolan
  • Klockan 18:10 - Kiri & Lou

    Kiri & Lou
  • Klockan 18:15 - Paddingtons äventyr

    Paddingtons äventyr
  • Klockan 18:30 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

    Robin Hoods rabalder och rackartyg
  • Klockan 18:40 - Ett fall för KLURO - flygande fixpatrullen

    Ett fall för KLURO
  • Klockan 18:55 - Fixarmästarna

    Fixarmästarna
  • Klockan 19:15 - Maxat fredag!

    Maxat fredag!
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:45 - Saibo

    Saibo

Tablå för Kunskapskanalen

Tablå för SVT 24

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Strömsö

    Elin Skagersten-Ström och Nicke Aldén i Strömsö.
  • Klockan 20:30 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 21:00 - Sveriges starkaste familj

    Sveriges starkaste familj
  • Klockan 22:00 - Själens röda rum

    Helen Weeks (MYANNA BURING) - Själens röda rum
  • Klockan 22:30 - Skrot eller konst?

    En norsk flagga. - Norge runt
  • Klockan 22:35 - Drugdealer - syntolkat

    Drugdealer
  • Klockan 22:50 - Deg - syntolkat

    Malou Sanders (Helena af Sandeberg) och Liana Järvinen (Bianca Kronlöf). - Deg
  • Klockan 23:35 - Eagles - syntolkat

    Eagles säsong 3
  • Klockan 00:00 - Fråga Lund - syntolkat

    Robin Paulsson, programledare för Fråga Lund.
  • Klockan 01:00 - Rederiet - syntolkat

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 01:45 - Politikbyrån

    Politikbyrån
  • Klockan 02:15 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll