På SVT just nu

Sivandivan

K special

På toppen av sin karriär fick operastjärnan Siv Wennberg smaka på hur olika manliga och kvinnliga genier behandlas. Engagemangen sinade och hon försvann från scenen. 30 år senare är hon tillbaka, redo för revansch.

Från 9/4 i SVT2. Även i SVT2 13/4

Tv-tablå

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 06:00 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 07:00 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 08:00 - Gift vid första ögonkastet

    Streama Gift vid första ögonkastet på SVT Play.
  • Klockan 08:45 - Vinterstudion

  • Klockan 09:00 - Alpint: Världscupen

  • Klockan 09:50 - Vinterstudion

  • Klockan 10:30 - Alpint: Världscupen

  • Klockan 11:30 - Vinterstudion

  • Klockan 12:00 - Alpint: Världscupen

  • Klockan 13:00 - Vinterstudion

  • Klockan 13:45 - Alpint: Världscupen

  • Klockan 14:30 - Skicross: Veysonnaz

  • Klockan 15:30 - Skidskytte: Världscupen

  • Klockan 16:15 - Vinterstudion

  • Klockan 17:15 - Skidskytte: Världscupen

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 19:00 - Sportspegeln

  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Mästarnas mästare

    Deltagare tävlar i Mästarnas mästare.
  • Klockan 21:00 - Tunna blå linjen

    Leah (Gizem Erdogan)
  • Klockan 22:00 - Allra-affären

    Allra-affären
  • Klockan 22:30 - Rapport

  • Klockan 22:35 - Luther

    DCI John Luther (IDRIS ELBA)
  • Klockan 23:30 - Veckans brott

    Camilla Kvartoft
  • Klockan 00:00 - Arvinge okänd

    Kattis Ahlström och Niklas Källner i Arvinge okänd.
  • Klockan 01:00 - Husdrömmar

    Anne Lundberg och Gert Wingårdh i Husdrömmar.
  • Klockan 02:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Pablo

  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - engelska ord

  • Klockan 05:15 - Babblarna

  • Klockan 05:20 - Babblarna

  • Klockan 05:25 - Sara och Anka

  • Klockan 05:30 - Olobob-toppen

  • Klockan 05:35 - Lilla prinsessan

  • Klockan 05:45 - Punky

  • Klockan 05:55 - Kojsagor

  • Klockan 06:00 - Stella och Sam

  • Klockan 06:10 - Kalas, Alfons Åberg

  • Klockan 06:25 - Regnbågsstadens hjälte

  • Klockan 06:35 - Pirata & Piloto

  • Klockan 06:45 - Biet Maya

  • Klockan 07:00 - Hej Jycke

  • Klockan 07:05 - Mästerflygarna

  • Klockan 07:20 - Kiri & Lou

  • Klockan 07:25 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 07:35 - P King Älling

  • Klockan 07:45 - Alex hittar hobbyn

  • Klockan 08:00 - Doktor McStuffins

  • Klockan 08:25 - Simon

  • Klockan 08:30 - Ax till max

  • Klockan 08:40 - Heidi

  • Klockan 09:05 - Disneydags

  • Klockan 10:05 - Snö + 7

  • Klockan 10:25 - Kosmoo

  • Klockan 10:50 - Djupet

  • Klockan 11:10 - Legendarerna

  • Klockan 11:30 - Zorro - legenden föds

  • Klockan 11:50 - Ranchen

  • Klockan 12:15 - Geronimo Stilton

  • Klockan 12:40 - Arthur & Excalibur

  • Klockan 12:50 - Pirater i huset intill

  • Klockan 13:00 - Furiki rullar

  • Klockan 13:15 - Funnen och vunnen

    Funnen och vunnen
  • Klockan 13:35 - Pii ja Poju

  • Klockan 13:50 - Pii ja Poju

  • Klockan 14:00 - Djuren på Djuris - syntolkat

  • Klockan 14:10 - Fel väder - syntolkat

  • Klockan 14:15 - Livet i Mattelandet - syntolkat

  • Klockan 14:30 - Om evolution - syntolkat

  • Klockan 14:40 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

  • Klockan 15:05 - Spartikelmysteriet

    Spartikel mysteriet
  • Klockan 15:30 - Familjen Valentin

  • Klockan 15:55 - Tidlös prinsessa

  • Klockan 16:25 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

  • Klockan 16:45 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:10 - Ax till max

  • Klockan 17:20 - Monsterskolan

  • Klockan 17:30 - Bing

  • Klockan 17:35 - Greta Gris

  • Klockan 17:40 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:55 - Louie & Yoko bygger

  • Klockan 18:00 - Bolibompa

  • Klockan 18:05 - Lilla spöket Laban

    Lilla spöket Laban
  • Klockan 18:15 - Le Macaron

  • Klockan 18:20 - Första gången

  • Klockan 18:30 - Gordon & Paddy

  • Klockan 18:40 - Heidi

  • Klockan 19:00 - Det mest storslagna som finns

    Det mest storslagna som finns
  • Klockan 19:25 - Gumballs fantastiska värld

  • Klockan 19:45 - Pelle Päras pruttiga värld

    Pelle Päras pruttiga värld
  • Klockan 19:55 - Småkryp

  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Mästarnas mästare - syntolkat

    Deltagare tävlar i Mästarnas mästare.
  • Klockan 21:00 - Tunna blå linjen - syntolkat

    Leah (Gizem Erdogan)
  • Klockan 22:00 - Seniorsurfarna - syntolkat

  • Klockan 22:30 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 23:00 - Arvinge okänd - teckenspråkstolkat

    Kattis Ahlström och Niklas Källner i Arvinge okänd.
  • Klockan 00:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll