På SVT just nu

Mästarnas mästare - teckenspråkstolkat

Avsnitt 6

Dags för den andra gruppfinalen i årets säsong och nu ska det avgöras vilka tre från Grupp 2 som går vidare till slutstriden. Det blir en mycket dramatisk kamp i tre helt nya grenar: Stavsprint, Trädbana och Lagaosets nycklar. Grupp 2: Therese Alshammar (simning), Linnea Torstensson (handboll), André Myhrer (slalom), Fredrik Lindström (skidskytte) och Tomas Eriksson (fyrspann). Programledare: Micke Leijnegard. Del 6 av 10.

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Programledarna Ted Widgren, Karin Magnusson, Carolina Neurath och Pelle Nilsson.
  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Slappna av med Ulrika

    Ulrika Cassel i Slappna av med Ulrika.
  • Klockan 09:40 - Solens mat

    Solens mat.
  • Klockan 10:10 - Anslagstavlan

  • Klockan 10:15 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 11:15 - Sportspegeln

    Mats Nyström
  • Klockan 11:45 - Mästarnas mästare

    Deltagare tävlar i Mästarnas mästare.
  • Klockan 12:45 - Mästarkvalet

    Pernilla Wiberg i Mästarkvalet
  • Klockan 13:15 - Charlotta x 8

    Charlotta x 8. Svensk humorserie från 2021. Receptionistans flörtande med sjuksköterskan går snett medan mellanchefen sitter och dagsuper på sitt stammishak. Av och med Charlotta Björck.
  • Klockan 13:30 - Bäst i test

    Babben Larsson och David Sundin i Bäst i test.
  • Klockan 14:30 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 15:15 - Miss and Mrs Sweden

    Sylvia (Margareta Sjödin) och Rose (Gunn Wållgren).
  • Klockan 16:45 - McLeods döttrar

    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

  • Klockan 18:00 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna

  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Cecilia Ingman
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Fråga doktorn

  • Klockan 19:30 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Vem bor här?

  • Klockan 21:00 - Älska mig

    Peter (Sverrir Gudnason) och Clara (Josephine Bornebusch).
  • Klockan 21:45 - Mötet

  • Klockan 22:00 - Sportnytt

    Cecilia Ingman
  • Klockan 22:15 - Lokala nyheter

  • Klockan 22:25 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 22:30 - Fotbollsstudion

    André Pops, Therese Strömberg och Daniel Nannskog.
  • Klockan 23:00 - Marguerite

    Marguerite Dumont (Catherine Frot).
  • Klockan 01:05 - Stan Lee's Lucky Man

    Stan Lee's Lucky Man, (Säsong 3).
  • Klockan 01:50 - Skam España

  • Klockan 02:25 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Sov gott Babblarna

  • Klockan 05:05 - Sov gott Babblarna

  • Klockan 05:10 - Ho-ho, kör!

  • Klockan 05:15 - Sara och Anka

  • Klockan 05:25 - Ballonggården

  • Klockan 05:30 - Henry och...

  • Klockan 05:35 - Gaspard och Lisa

  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

  • Klockan 05:55 - Min lillebror

  • Klockan 06:00 - Ella, Oscar och Hoo

  • Klockan 06:10 - Louie & Yoko bygger

  • Klockan 06:20 - Evi & Co

  • Klockan 06:30 - Simon

  • Klockan 06:35 - Lilla prinsessan

  • Klockan 06:45 - Mästerflygarna

  • Klockan 07:00 - Fix och trix

  • Klockan 07:10 - Fåret Shaun

  • Klockan 07:15 - Fixarna

  • Klockan 07:25 - Monsterbarnvakterna

  • Klockan 07:35 - Luo Bao Bei

  • Klockan 07:45 - Octonauterna

  • Klockan 08:00 - Biet Maya

  • Klockan 08:10 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 08:25 - Gigantosaurus

  • Klockan 08:35 - Draken Digby

    Draken Digby
  • Klockan 08:50 - Greta Gris

  • Klockan 08:55 - Titta Noah!

  • Klockan 09:05 - Allt och lite till

    Allt och lite till
  • Klockan 09:30 - Mäta med skägg

    Mäta med Skägg
  • Klockan 09:45 - Stava med skägg

    Stava med Skägg
  • Klockan 10:00 - Lärtimmen för lågstadiet

  • Klockan 11:00 - Förskoletimmen med Johannes

  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:10 - Sara och Anka

  • Klockan 12:15 - Beccas gäng

  • Klockan 12:25 - Monsterskolan

  • Klockan 12:35 - Bing

  • Klockan 12:40 - Victor & Josefine

  • Klockan 12:55 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 13:05 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

  • Klockan 13:30 - Pii ja Poju

  • Klockan 13:40 - Mössakuten

    Mössakuten
  • Klockan 13:45 - Bolibompa: Prinsessorna och Pruttas hämnd

  • Klockan 13:55 - Ranchen

  • Klockan 14:15 - Gumballs fantastiska värld

  • Klockan 14:30 - Almost never

  • Klockan 14:55 - M.I. High

  • Klockan 15:20 - Elefantprinsessan

    Elefantprinsessan
  • Klockan 15:45 - Pinsamheter

  • Klockan 16:10 - Tidlös prinsessa

  • Klockan 16:35 - Bangarang

  • Klockan 16:45 - Nina Patalo

  • Klockan 16:55 - Oddbods

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:15 - Där går Tjuv-Alfons

  • Klockan 17:25 - Maja Sprall

  • Klockan 17:30 - Mattemacken

  • Klockan 17:35 - Varmt, kallt och mittemellan

  • Klockan 17:45 - Uppdrag framtid

  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

  • Klockan 18:01 - Vem?

    Vem
  • Klockan 18:10 - Bing

  • Klockan 18:15 - Simon

  • Klockan 18:25 - Linneas sommarland

  • Klockan 18:35 - På riktigt!?

  • Klockan 18:45 - Djupet

  • Klockan 19:05 - Abel och Fant

  • Klockan 19:15 - Lilla Aktuellt

  • Klockan 19:25 - Småkryp

  • Klockan 19:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Klassen

  • Klockan 04:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll