På SVT just nu

Rederiet - syntolkat

Säsong 12 — Avsnitt 3: Svek och sabotage

Del 3 av 18. Kommer Bengtsson att lyckas befria Louise? Regi: Pelle Berglund. I rollerna: Gösta Prüzelius, Gaby Stenberg, Bengt Bauler, Margaretha Byström, Carina Lidbom, Marie Robertson, Bert-Åke Varg, Johannes Brost, Hans V Engström, Ola Forssmed, Patrik Bergner, Kenneth Söderman, Stina Rautelin, Johan H:son Kjellgren, Yvonne Schaloske, Helena af Sandeberg, m.fl.

  • Klockan 05:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

    Programledarna Ted Widgren, Karin Magnusson, Carolina Neurath och Pelle Nilsson.
  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Slappna av med Ulrika

    Ulrika Cassel i Slappna av med Ulrika.
  • Klockan 09:40 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 10:40 - Rederiet

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 11:25 - Sportspegeln

    Mats Nyström
  • Klockan 11:55 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 12:40 - Bäst i test

    Babben Larsson och David Sundin i Bäst i test.
  • Klockan 13:40 - Melodifestivalen 2021: Andra chansen

    Melodifestivalens programledare 2021. Deltävling 1: Lena Philipsson, Deltävling 2: Anis Don Demina & Oscar Zia, Deltävling 3: Jason Diakité, Deltävling 4: Per Andersson & Pernilla Wahlgren, Andra chansen: Shirley Clamp, Finalen: Måns Zelmerlöw & Shima Niavarani.
  • Klockan 15:10 - Morrhår och ärtor

    Regi: Gösta Ekman. I rollerna: Gösta Ekman, Lena Nyman, Margaretha Krook, Kent Andersson, Sten Ljunggren, Claes Jansson, Sanna Ekman m.fl.
  • Klockan 16:45 - McLeods döttrar

    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

  • Klockan 18:00 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna

  • Klockan 18:28 - Sportnytt

    Cecilia Ingman
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Fråga doktorn

  • Klockan 19:30 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Husdrömmar

    Anne Lundberg och Gert Wingårdh i Husdrömmar.
  • Klockan 21:00 - Atlantic crossing

    Kronprins Olav (Tobias Santelmann), kronprinsesse Märtha (Siofia Helin) och president Franklin D. Roosevelt.
  • Klockan 22:00 - Sportnytt

    Cecilia Ingman
  • Klockan 22:15 - Lokala nyheter

  • Klockan 22:25 - Rapport

    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 22:30 - Sanningens pris

    Sanningens pris
  • Klockan 23:30 - Malony

  • Klockan 01:25 - Svenska nyheter

    Programledaren Kristoffer Appelquist leder satirprogrammet Svenska nyheter.
  • Klockan 01:55 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Sov gott Babblarna

  • Klockan 05:05 - Hunden Ib

  • Klockan 05:10 - Ho-ho, kör!

  • Klockan 05:15 - Sara och Anka

  • Klockan 05:25 - Ballonggården

  • Klockan 05:30 - Henry och...

  • Klockan 05:35 - Gaspard och Lisa

  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

  • Klockan 05:55 - Min lillebror

  • Klockan 06:00 - Ella, Oscar och Hoo

  • Klockan 06:10 - Louie & Yoko bygger

  • Klockan 06:20 - Fix och trix

  • Klockan 06:30 - Greta Gris

  • Klockan 06:35 - Lilla prinsessan

  • Klockan 06:45 - Ax till max

  • Klockan 06:55 - Gigantosaurus

  • Klockan 07:10 - Fåret Shaun

  • Klockan 07:15 - Om jag var ett djur

  • Klockan 07:20 - Monsterbarnvakterna

  • Klockan 07:35 - Våfflan

  • Klockan 07:45 - Octonauterna

  • Klockan 08:00 - Biet Maya

  • Klockan 08:10 - Draken Digby

    Draken Digby
  • Klockan 08:25 - Fix och trix

  • Klockan 08:35 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 09:00 - Varför så?

  • Klockan 09:10 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 09:20 - Fixarna

  • Klockan 09:30 - Anden i lampan

  • Klockan 09:40 - Zorro - legenden föds

  • Klockan 10:00 - Pirater i huset intill

  • Klockan 10:15 - Arthur & Excalibur

  • Klockan 10:25 - Bagel & Beckys show

  • Klockan 10:35 - Blinky Bills bravader

  • Klockan 10:50 - Ugglan och co

  • Klockan 10:55 - Bangarang

  • Klockan 11:05 - Andys minsta babydjur

  • Klockan 11:20 - Olobob-toppen

  • Klockan 11:25 - Simon

  • Klockan 11:30 - I drömmarnas trädgård

  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:10 - Sara och Anka

  • Klockan 12:15 - Beccas gäng

  • Klockan 12:25 - Monsterskolan

  • Klockan 12:35 - Bing

  • Klockan 12:40 - Victor & Josefine

  • Klockan 12:55 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 13:05 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

  • Klockan 13:30 - Pii ja Poju

  • Klockan 13:45 - Ranchen

  • Klockan 14:05 - Gumballs fantastiska värld

  • Klockan 14:30 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

  • Klockan 14:55 - MI High

  • Klockan 15:20 - Ridtur

  • Klockan 15:45 - Penny på M.A.R.S

  • Klockan 16:05 - Tidlös prinsessa

  • Klockan 16:35 - Gumballs fantastiska värld

  • Klockan 16:45 - Sommarlägret

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:15 - Greta Gris

  • Klockan 17:20 - Klaga lagom, Alfons Åberg

  • Klockan 17:30 - Livet i Mattelandet

  • Klockan 17:45 - Djur som tar slut

  • Klockan 17:50 - Animated Science - Molekyler

  • Klockan 17:55 - Pinos dagbok

  • Klockan 18:00 - Bolibompa

  • Klockan 18:01 - Karsten och Petra

  • Klockan 18:20 - Simon

  • Klockan 18:30 - Skattsökarna

  • Klockan 18:45 - Djupet

  • Klockan 19:05 - Abel och Fant

  • Klockan 19:15 - Lilla Aktuellt

  • Klockan 19:25 - KlurTub

  • Klockan 19:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Klassen

  • Klockan 04:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll