På SVT just nu

  • Klockan 05:00 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 05:45 - Fråga doktorn

  • Klockan 06:30 - Uppdrag granskning

  • Klockan 07:30 - Hjälp, vi har köpt en bondgård!

    Hjälp, vi har köpt en bondgård! Kalle och Brita är tillbaka! Sommaren är på väg till gården och nu ska alla idéer förverkligas.
  • Klockan 08:00 - Engelska Antikrundan

    Fiona Bruce i Engelska Antikrundan.
  • Klockan 09:00 - Trädgårdstider

    Malin Persson, Pernilla Månsson Colt, John Taylor och Tareq Taylor i Trädgårdstider.
  • Klockan 10:00 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 10:45 - Motor: Rally-VM

    Ogien.
  • Klockan 12:00 - Tumba - en släktsaga

    Sven och Mona i Tumba en släktsaga.
  • Klockan 13:00 - Kulturfrågan Kontrapunkt

  • Klockan 14:00 - Bäst i test

    Babben Larsson och David Sundin i Bäst i test.
  • Klockan 15:00 - Innebandy: SM-finaler

    Innebandy
  • Klockan 17:30 - Anslagstavlan

  • Klockan 17:35 - Charlotta x 8

    Charlotta x 8. Svensk humorserie från 2021. Receptionistans flörtande med sjuksköterskan går snett medan mellanchefen sitter och dagsuper på sitt stammishak. Av och med Charlotta Björck.
  • Klockan 17:50 - Helgmålsringning

    Se Helgmålsringning i SVT Play.
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:15 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 19:00 - Sverige!

  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:45 - Sportnytt

  • Klockan 20:00 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 21:00 - Belgravia

    Maria Grey (Ella Purnell) och Charles Pope (Jack Bardoe).
  • Klockan 21:50 - Rapport

  • Klockan 21:55 - The Hateful Eight

  • Klockan 00:35 - Sling Blade

  • Klockan 02:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:45 - Sverige!

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 08:10 - Mordets DNA

    DNA-forskaren Jari Louhelainen.
  • Klockan 08:30 - Tasha17K

    Natasha, 18 år, är en rappare med artistnamnet Tasha 17K som drömmer om att få släppa sina låtar till en större publik och kunna leva på sin musik
  • Klockan 09:00 - Bach på 90 minuter

    Bach på 90 minuter
  • Klockan 10:30 - Cirkus familj

    Ett program om hur man blir föräldrar utan att leva ihop.
  • Klockan 11:00 - Kulturveckan

    Malin Jacobson och Kristofer Lundström
  • Klockan 11:30 - Ekonomibyrån

  • Klockan 12:00 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 12:30 - Elizabeth II: Motgångarnas drottning

    Elizabeth II: Motgångarnas Drottning
  • Klockan 13:25 - Artistisk gymnastik: EM

    Barr.
  • Klockan 16:10 - Rapport

  • Klockan 16:15 - 15 minuter från Sápmi

  • Klockan 16:30 - Teckenspråksartisterna i Mello

    Teckenspråksartisterna i Mello
  • Klockan 16:45 - Suzanne möter

    Programledare Suzanne Axell
  • Klockan 17:00 - Motor: Rally-VM

    Ogien.
  • Klockan 18:00 - Anslagstavlan

  • Klockan 18:05 - Jodie Foster - hela livet på film

  • Klockan 19:00 - Kulturstudion

  • Klockan 19:05 - Betroffenheit, ett dansdrama

    Betroffenheit, ett dansdrama.
  • Klockan 20:50 - Kulturstudion

  • Klockan 20:55 - Les indes galantes, operabalett av Rameau

    Les indes galantes, operabalett av Rameau.
  • Klockan 22:45 - Kulturstudion

  • Klockan 22:50 - Suits

    Suits säsong 8
  • Klockan 23:35 - Bates Motel

    Norman Bates (Freddie Highmore) och Norma Bates (Vera Farmiga)
  • Klockan 00:20 - Girls

  • Klockan 00:50 - Under klubban

    Ole Steen Christensen från auktionshuset Hørsholm.
  • Klockan 01:20 - Möte med - Puhuthaan

  • Klockan 01:35 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 01:45 - Sportnytt

  • Klockan 02:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Två snubbar

  • Klockan 05:05 - Sov gott Babblarna

  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - svenska ord

  • Klockan 05:15 - Babblarna

  • Klockan 05:20 - Babblarna

  • Klockan 05:25 - Ballonggården

  • Klockan 05:30 - Henry och...

  • Klockan 05:35 - Gaspard och Lisa

  • Klockan 05:45 - Monsterskolan

  • Klockan 05:55 - Ti och Mo

  • Klockan 06:00 - Bing

  • Klockan 06:05 - Sara och Anka

  • Klockan 06:15 - Godnatt, Alfons Åberg

  • Klockan 06:25 - Draken Digby

    Draken Digby
  • Klockan 06:35 - Tilde

  • Klockan 06:45 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 07:00 - Hej Jycke

  • Klockan 07:05 - Pirata & Piloto

  • Klockan 07:20 - Kiri & Lou

  • Klockan 07:25 - Tilde

  • Klockan 07:35 - Octonauterna

  • Klockan 07:45 - Molang

  • Klockan 07:50 - Safirdrakens krafter

  • Klockan 08:00 - Fix och trix

  • Klockan 08:15 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

  • Klockan 08:25 - Fixarna

  • Klockan 08:30 - På riktigt!?

  • Klockan 08:40 - Heidi

  • Klockan 09:05 - Disneydags

  • Klockan 10:05 - Lilla Aktuellt lördag

  • Klockan 10:20 - Kosmoo

  • Klockan 10:45 - Djupet

  • Klockan 11:05 - Legendarerna

  • Klockan 11:30 - Zorro - legenden föds

  • Klockan 11:50 - Ranchen

  • Klockan 12:10 - Min riddare och jag

  • Klockan 12:25 - Gronkarna

  • Klockan 12:35 - Miss Moon

  • Klockan 12:45 - Snigeln och valen

    Snigeln och valen
  • Klockan 13:15 - Lilla Aktuellt teckenspråk

  • Klockan 13:30 - Hästvänner

  • Klockan 13:45 - Riepien Svargeldahke

  • Klockan 13:50 - Riepien Svargeldahke

  • Klockan 13:55 - Riepien Svargeldahke

  • Klockan 14:00 - Handformshissen

  • Klockan 14:15 - Djuren på Djuris - teckenspråkstolkat

  • Klockan 14:25 - Fel väder - teckenspråkstolkat

  • Klockan 14:30 - Typiskt teknik - teckenspråkstolkat

  • Klockan 14:40 - På vingliga vingar

  • Klockan 15:00 - Elefantprinsessan

    Elefantprinsessan
  • Klockan 15:25 - Familjen Valentin

  • Klockan 15:50 - Tidlös prinsessa

  • Klockan 16:15 - Oddbods

  • Klockan 16:25 - Arthur & Excalibur

  • Klockan 16:35 - Pelle Päras pruttiga värld

  • Klockan 16:45 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:10 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 17:20 - Claude

  • Klockan 17:35 - Familjen Rävling

  • Klockan 17:45 - Daniel Tigers kvarter

  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

  • Klockan 18:01 - Monsterskolan

  • Klockan 18:10 - Maja Sprall

  • Klockan 18:15 - Hej Jycke

  • Klockan 18:20 - Bolibompa: Prinsessorna och Pruttas hämnd

  • Klockan 18:30 - Paddingtons äventyr

  • Klockan 18:45 - Sommarskuggan: Skuggornas dal

  • Klockan 18:55 - Agenterna

  • Klockan 19:25 - Min bror kollokungen

  • Klockan 19:55 - Djungelpuls

  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - Älska mig

    Peter (Sverrir Gudnason) och Clara (Josephine Bornebusch).
  • Klockan 20:45 - Bäst i test - syntolkat

    Babben Larsson och David Sundin i Bäst i test.
  • Klockan 21:45 - Tumba - en släktsaga

    Sven och Mona i Tumba en släktsaga.
  • Klockan 22:45 - Sverige!

  • Klockan 23:15 - Mästarnas mästare - teckenspråkstolkat

    Deltagare tävlar i Mästarnas mästare.
  • Klockan 00:15 - Mästarkvalet - teckenspråkstolkat

    Pernilla Wiberg i Mästarkvalet
  • Klockan 00:45 - Babel

    Babel med Jessika Gedin.
  • Klockan 01:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll