På SVT just nu

Go'kväll

Historikern Curt Persson berättar om dokumentärserien "Jag var en lägre ras" som handlar om förföljelsen av svenska tornedalingar. Det är sportlovstider och kocken Erik Brännström lagar mat på spritkök utomhus. Monica Lindgren tipsar om läsvärda böcker. Reportage med stylisten Hedvig Andér om tyget tweed. Programledare: Beppe Starbrink och Linda Olofsson.

Även i SVT1 senare i natt

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 06:00 - Strömsö

    Jonas, Camilla, Lee, Jim, Elin och Anders i Strömsö.
  • Klockan 06:30 - Sverige!

  • Klockan 07:00 - Från Hisingen till Casablanca

    En roadtrip om åldrandet, livet och döden med Janne Josefssons och taxichauffören Mohammad Lamari.
  • Klockan 07:30 - McLeods döttrar

    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 08:15 - McLeods döttrar

    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 09:00 - McLeods döttrar

    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 09:45 - Tareq Taylors matresa

    Pappa Seif tar med sig bröderna Tareq och Zafer till sin hemstad Jerusalem.
  • Klockan 10:15 - Hem till byn

    Hem till byn.
  • Klockan 11:15 - Antikrundan

    Anne Lundberg, programledare för Antikrundan.
  • Klockan 12:15 - Vinterstudion

  • Klockan 12:45 - Skidor: Världscupen

  • Klockan 13:45 - Vinterstudion

  • Klockan 14:25 - Curling: Mästarmötet

    Curling.
  • Klockan 16:55 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 17:55 - Sportnytt

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:10 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 19:00 - Sportspegeln

  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Vem kan vad

    Clara Henry, Erik Ekstrand och Farah Abadi i Vem kan vad?
  • Klockan 21:00 - Tunna blå linjen

    Sara (Amanda Jansson).
  • Klockan 22:00 - Infiltratören

    Infiltratören
  • Klockan 22:30 - Killing Eve

    Eve (Sandra Oh) och Villanelle (Jodie Comer)
  • Klockan 23:15 - Rapport

  • Klockan 23:20 - The Good place

    The Good place
  • Klockan 23:45 - Undercover

    Nick Johnson (Adrian Lester) & Maya Cobbina (Sophie Okonedo).
  • Klockan 00:45 - Husdrömmar

    Anne Lundberg och Gert Wingårdh i Husdrömmar.
  • Klockan 01:45 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:45 - Sverige!

  • Klockan 05:00 - Pablo

  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - engelska ord

  • Klockan 05:15 - Babblarna

  • Klockan 05:20 - Babblarna

  • Klockan 05:25 - Sara och Anka

  • Klockan 05:30 - Olobob-toppen

  • Klockan 05:35 - Lilla prinsessan

  • Klockan 05:45 - Punky

  • Klockan 05:55 - Kojsagor

  • Klockan 06:00 - Stella och Sam

  • Klockan 06:10 - Vem räddar Alfons Åberg?

  • Klockan 06:20 - Regnbågsstadens hjälte

  • Klockan 06:35 - Pirata & Piloto

  • Klockan 06:45 - Biet Maya

  • Klockan 07:00 - Hej Jycke

  • Klockan 07:05 - Mästerflygarna

  • Klockan 07:20 - Kiri & Lou

  • Klockan 07:25 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 07:35 - Piggley Winks äventyr

  • Klockan 08:00 - Simon

  • Klockan 08:05 - Gigantosaurus

  • Klockan 08:15 - Alex hittar hobbyn

  • Klockan 08:30 - Ax till max

  • Klockan 08:40 - Heidi

    Heidi
  • Klockan 09:05 - Fixa rummet

  • Klockan 09:30 - Skattsökarna

  • Klockan 09:45 - Kosmoo

  • Klockan 10:05 - Snö + 7

  • Klockan 10:30 - Arthur & Excalibur

  • Klockan 10:40 - Ranchen

  • Klockan 11:05 - Djupet

  • Klockan 11:25 - Legendarerna

  • Klockan 11:45 - Zorro - legenden föds

  • Klockan 12:05 - Vilse i Oz

  • Klockan 12:30 - Alisa klarar sig alltid!

  • Klockan 12:55 - Pirater i huset intill

  • Klockan 13:05 - Geronimo Stilton

  • Klockan 13:35 - Magiska vidunder

  • Klockan 13:40 - Magiska vidunder

  • Klockan 13:45 - Pii ja Poju

  • Klockan 14:00 - Livet i Mattelandet - syntolkat

  • Klockan 14:15 - NO-tv - syntolkat

  • Klockan 14:30 - Grammatikbolaget

  • Klockan 14:40 - Blue water high

  • Klockan 15:05 - Leonardo

    Leonardo
  • Klockan 15:30 - Familjen Valentin

  • Klockan 15:55 - Backstage

  • Klockan 16:20 - Nina Patalo

  • Klockan 16:25 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

  • Klockan 16:50 - Furiki rullar

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:10 - Ax till max

  • Klockan 17:20 - Monsterskolan

  • Klockan 17:30 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 17:40 - Snipp, Snapp, Snut och tråkmånsarna

    Snipp, Snapp, Snut affischbild.
  • Klockan 17:45 - Greta Gris

  • Klockan 17:50 - Bing

  • Klockan 18:00 - Bolibompa

  • Klockan 18:10 - Lilla spöket Laban

    Lilla spöket Laban
  • Klockan 18:15 - Le Macaron

  • Klockan 18:20 - Stora maskiner

    Stora maskiner
  • Klockan 18:30 - Bamse och häxans dotter

  • Klockan 18:35 - Emil i Lönneberga

  • Klockan 19:05 - Spookys

  • Klockan 19:25 - Skolan: Bakom kulisserna

  • Klockan 19:35 - Super-duper-asgrymt!

  • Klockan 19:45 - Pelle Päras pruttiga värld

    Pelle Päras pruttiga värld
  • Klockan 19:55 - Småkryp

  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll