På SVT just nu

KGB:s hemliga arkiv

Säsong 1 — Avsnitt 3: Putin & Co

Statskupper, avrättningar, sexskandaler och radioaktiva giftskandaler. Det är som taget rakt ur en Bond-film. Men i dagens Ryssland är detta en verklighet. Under Vladimir Putins styre har KGB, eller nuvarande FSB, fått ökad makt och styrs med järnhand från Kreml. Att utmana makten i Ryssland är att utmana döden. Del 3 av 3.

Från 10/4 i K. Även i K 15/4

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Slappna av med Ulrika

    Ulrika Cassel i Slappna av med Ulrika.
  • Klockan 09:40 - Rederiet

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 10:25 - Trädgårdstider

    Malin Persson, Pernilla Månsson Colt, John Taylor och Tareq Taylor i Trädgårdstider.
  • Klockan 11:25 - Sportspegeln

  • Klockan 11:55 - Mästarnas mästare

    Deltagare tävlar i Mästarnas mästare.
  • Klockan 12:55 - Mästarkvalet

    Pernilla Wiberg i Mästarkvalet
  • Klockan 13:25 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 14:25 - Bäst i test

    Babben Larsson och David Sundin i Bäst i test.
  • Klockan 15:25 - Far till sol och vår

  • Klockan 16:45 - McLeods döttrar

    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna

  • Klockan 18:28 - Sportnytt

  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Fråga doktorn

    Programledare Sofia Rågenklint.
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Husdrömmar

    Anne Lundberg och Gert Wingårdh i Husdrömmar.
  • Klockan 21:00 - Älska mig

    Peter (Sverrir Gudnason) och Clara (Josephine Bornebusch).
  • Klockan 21:45 - Mötet

  • Klockan 22:00 - Sportnytt

  • Klockan 22:15 - Lokala nyheter

  • Klockan 22:25 - Rapport

  • Klockan 22:30 - Jag, Daniel Blake

    Daisy (Briana Shann), Katie (Hayley Squires), Daniel (Dave Johns) och Dylan (Dylan McKiernan).
  • Klockan 00:05 - Stan Lee's Lucky Man

    Stan Lee's Lucky Man, (Säsong 3).
  • Klockan 00:50 - Svenska nyheter

    Programledaren Kristoffer Appelquist leder satirprogrammet Svenska nyheter.
  • Klockan 01:20 - Tack gud jag är homo

    Programledarduon Alice och Linda är tillbaka och reder ut begreppen hbtqia+
  • Klockan 01:35 - Skam France

  • Klockan 02:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:45 - Sverige idag

  • Klockan 05:00 - Två snubbar

  • Klockan 05:10 - Ho-ho, kör!

  • Klockan 05:15 - Sara och Anka

  • Klockan 05:25 - Ballonggården

  • Klockan 05:30 - Henry och...

  • Klockan 05:35 - Gaspard och Lisa

  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

  • Klockan 05:55 - Min lillebror

  • Klockan 06:00 - Ella, Oscar och Hoo

  • Klockan 06:10 - Louie & Yoko bygger

  • Klockan 06:15 - Fix och trix

  • Klockan 06:30 - Greta Gris

  • Klockan 06:35 - Lilla prinsessan

  • Klockan 06:45 - Ax till max

  • Klockan 06:55 - P King Älling

  • Klockan 07:10 - Fåret Shaun

  • Klockan 07:15 - Fixarna

  • Klockan 07:20 - Monsterbarnvakterna

  • Klockan 07:35 - Luo Bao Bei

  • Klockan 07:45 - Octonauterna

  • Klockan 07:55 - Biet Maya

  • Klockan 08:10 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 08:20 - Simon

  • Klockan 08:30 - Piggley Winks äventyr

  • Klockan 08:55 - Titta Noah!

  • Klockan 09:05 - Allt och lite till

    Allt och lite till
  • Klockan 09:30 - Räkna med skägg

    Räkna med Skägg
  • Klockan 09:45 - Stava med skägg

    Stava med Skägg
  • Klockan 10:00 - Lärtimmen för lågstadiet

  • Klockan 11:00 - Förskoletimmen med Johannes

  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:10 - Sara och Anka

  • Klockan 12:15 - Beccas gäng

  • Klockan 12:25 - Bing

  • Klockan 12:35 - Victor & Josefine

  • Klockan 12:45 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 13:00 - Shoooms otroliga resa

    Shoooms otroliga resa
  • Klockan 13:25 - Pii ja Poju

  • Klockan 13:35 - Bolibompa: Prinsessorna och Pruttas hämnd

  • Klockan 13:45 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

  • Klockan 14:05 - Ranchen

  • Klockan 14:30 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

  • Klockan 14:55 - M.I. High

  • Klockan 15:20 - Spartikelmysteriet

    Spartikel mysteriet
  • Klockan 15:45 - Penny på M.A.R.S

  • Klockan 16:10 - Tidlös prinsessa

  • Klockan 16:35 - Bangarang

  • Klockan 16:50 - Sommarlägret

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:10 - Monsterskolan

  • Klockan 17:20 - Odjuret och Alfons Åberg

  • Klockan 17:30 - Mattemacken

  • Klockan 17:35 - Historiehopparna

  • Klockan 17:40 - Animated science - Magma

  • Klockan 17:45 - Uppdrag framtid

  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

  • Klockan 18:01 - Vem?

    Vem
  • Klockan 18:10 - Karsten och Petra

  • Klockan 18:20 - Simon

  • Klockan 18:30 - På riktigt!?

  • Klockan 18:45 - Djupet

  • Klockan 19:05 - Abel och Fant

  • Klockan 19:15 - Lilla Aktuellt

  • Klockan 19:25 - Småkryp

  • Klockan 19:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Klassen

  • Klockan 04:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll