På SVT just nu

Filmer från ett svunnet Singapore

Det brittiska imperiet. Hur kan man avläsa klass och etnicitet genom att titta på hattar? Vi möter släktingar till amatörfilmare som dokumenterade vardagslivet i Singapore ur olika synvinklar. Del 2 av 2. UR.

Från 20/1 i K

  • Klockan 05:00 - Sverige idag
    Sverige idag
  • Klockan 05:30 - Sverige!
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion
    Programledarna Ted Widgren, Karin Magnusson, Carolina Neurath och Pelle Nilsson.
  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia
    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Rederiet
    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 10:15 - Arkitekturens pärlor
  • Klockan 10:25 - Alpint: Världscupen
  • Klockan 11:30 - Komma ut
  • Klockan 12:10 - Sverige!
  • Klockan 12:40 - Fråga doktorn
  • Klockan 13:25 - Alpint: Världscupen
  • Klockan 14:30 - Klipp ur Strömsö
    Jonas, Camilla, Lee, Jim, Elin och Anders i Strömsö.
  • Klockan 14:40 - Tack gud jag är homo
  • Klockan 15:00 - Det sista äventyret
    Jimmy (Göran Stangertz) och Helfrid (Ann Zacharias).
  • Klockan 16:55 - McLeods döttrar
    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 17:40 - Alpint: Världscupen
  • Klockan 18:00 - Rapport
    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna
  • Klockan 18:28 - Sportnytt
    Cecilia Ingman
  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter
  • Klockan 18:45 - Go'kväll
    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 19:30 - Rapport
    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter
  • Klockan 20:00 - Fråga doktorn hälsa
  • Klockan 21:00 - Från Hisingen till Casablanca
    En roadtrip om åldrandet, livet och döden med Janne Josefssons och taxichauffören Mohammad Lamari.
  • Klockan 21:30 - Tareq Taylors matresa
    Pappa Seif tar med sig bröderna Tareq och Zafer till sin hemstad Jerusalem.
  • Klockan 22:00 - Sportnytt
    Cecilia Ingman
  • Klockan 22:15 - Lokala nyheter
  • Klockan 22:25 - Rapport
    Katarina Sandström och Lisbeth Åkerman
  • Klockan 22:30 - Undercover
    Nick Johnson (Adrian Lester) & Maya Cobbina (Sophie Okonedo).
  • Klockan 23:30 - Jamestown
    Jamestown säsong 2
  • Klockan 00:20 - Killing Eve
    Eve (Sandra Oh) och Villanelle (Jodie Comer)
  • Klockan 01:05 - Infiltratören
    Infiltratören
  • Klockan 01:35 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Två snubbar
  • Klockan 05:05 - Sov gott Babblarna
  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - svenska ord
  • Klockan 05:15 - Babblarna
  • Klockan 05:20 - Babblarna
  • Klockan 05:25 - Ballonggården
  • Klockan 05:30 - Skåpbilen Olle
  • Klockan 05:35 - Gaspard och Lisa
  • Klockan 05:45 - Hej Jycke
  • Klockan 05:55 - Ti och Mo
  • Klockan 06:00 - Beccas gäng
  • Klockan 06:10 - Bing
  • Klockan 06:20 - Familjen Rävling
  • Klockan 06:30 - Greta Gris
  • Klockan 06:35 - Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 06:50 - Katten i hatten vet allt om ditten och datten
  • Klockan 07:00 - Paddingtons äventyr
  • Klockan 07:15 - Fåret Shaun
  • Klockan 07:20 - Miniräknarna
  • Klockan 07:30 - Tidsakuten
  • Klockan 07:35 - Om jag var ett djur
  • Klockan 07:40 - Ricky Zoom
    Ricky Zoom.
  • Klockan 07:50 - Tilde
  • Klockan 08:05 - Pyjamashjältarna
  • Klockan 08:15 - Fix och trix
  • Klockan 08:25 - Masha och björnen
  • Klockan 08:35 - Piggley Winks äventyr
  • Klockan 08:55 - Regnbågsstadens hjälte
  • Klockan 09:10 - Mästerflygarna
  • Klockan 09:20 - Katie Morag
  • Klockan 09:35 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna
  • Klockan 10:00 - Min riddare och jag
  • Klockan 10:10 - Magiska fyran
  • Klockan 10:20 - Gronkarna
  • Klockan 10:35 - Furiki rullar
  • Klockan 10:45 - Grötnöt & Fjädrik
  • Klockan 10:55 - På riktigt!?
  • Klockan 11:10 - Pelle Päras pruttiga värld
    Pelle Päras pruttiga värld
  • Klockan 11:20 - Tilde
  • Klockan 11:30 - I drömmarnas trädgård
  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - meänkieli
  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - meänkieli
  • Klockan 12:10 - Daniel Tigers kvarter
  • Klockan 12:20 - Ella, Oscar och Hoo
  • Klockan 12:30 - P King Älling
  • Klockan 12:45 - Träd Fu Tom
  • Klockan 13:05 - Djungelboken
  • Klockan 13:15 - Lille Roy
  • Klockan 13:30 - Magiska vidunder
  • Klockan 13:35 - Magiska vidunder
  • Klockan 13:45 - Thunderbirds
  • Klockan 14:05 - Gumballs fantastiska värld
  • Klockan 14:30 - Blue water high
  • Klockan 14:55 - M.I. High
  • Klockan 15:25 - Leonardo
    Leonardo
  • Klockan 15:50 - Fotbollsdrömmen
  • Klockan 16:15 - Backstage
  • Klockan 16:40 - Bangarang
  • Klockan 16:50 - Blinky Bills bravader
  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO
  • Klockan 17:15 - Safirdrakens krafter
  • Klockan 17:25 - Robyn och rymdpatrullen
  • Klockan 17:40 - Ho-ho, kör!
  • Klockan 17:45 - Simon
  • Klockan 17:50 - Godnatt, Alfons Åberg
  • Klockan 18:00 - Bolibompa
  • Klockan 18:10 - Greta Gris
  • Klockan 18:15 - Hunden Ib
  • Klockan 18:20 - James Blund
  • Klockan 18:30 - Trex
  • Klockan 18:35 - Masha och björnen
  • Klockan 18:45 - Geronimo Stilton
  • Klockan 19:05 - Grizzy och lämlarna
  • Klockan 19:15 - Lilla Aktuellt
  • Klockan 19:25 - Världen i mina ögon
  • Klockan 19:40 - Kolsvart
  • Klockan 19:55 - Djungelpuls
  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll