På SVT just nu

KGB:s hemliga arkiv

Säsong 1 — Avsnitt 3: Putin & Co

Statskupper, avrättningar, sexskandaler och radioaktiva giftskandaler. Det är som taget rakt ur en Bond-film. Men i dagens Ryssland är detta en verklighet. Under Vladimir Putins styre har KGB, eller nuvarande FSB, fått ökad makt och styrs med järnhand från Kreml. Att utmana makten i Ryssland är att utmana döden. Del 3 av 3.

Från 10/4 i K. Även i K 15/4

Tv-tablå

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Slappna av med Ulrika

    Ulrika Cassel i Slappna av med Ulrika.
  • Klockan 09:40 - Rederiet

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 10:25 - Trädgårdstider

    Malin Persson, Pernilla Månsson Colt, John Taylor och Tareq Taylor i Trädgårdstider.
  • Klockan 11:25 - Sportspegeln

  • Klockan 11:55 - Mästarnas mästare

    Deltagare tävlar i Mästarnas mästare.
  • Klockan 12:55 - Mästarkvalet

    Pernilla Wiberg i Mästarkvalet
  • Klockan 13:10 - Muren

    Kattis Ahlström, programledare för Muren.
  • Klockan 14:10 - Anslagstavlan

  • Klockan 14:15 - Landet runt

    Henrik Kruusval, programledare för Landet runt.
  • Klockan 15:00 - En enkel till Antibes

    George (Sven-Bertil Taube) och Maria (Rebecca Ferguson).
  • Klockan 16:45 - McLeods döttrar

    Tess McLeod (Bridie Carter) och Stevie Hall (Simmone Mackinnon).
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna

  • Klockan 18:28 - Sportnytt

  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Fråga doktorn

    Programledare Sofia Rågenklint.
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - Husdrömmar

    Anne Lundberg och Gert Wingårdh i Husdrömmar.
  • Klockan 21:00 - Atlantic crossing

    Kronprins Olav (Tobias Santelmann), kronprinsesse Märtha (Siofia Helin) och president Franklin D. Roosevelt.
  • Klockan 22:00 - Sportnytt

  • Klockan 22:15 - Lokala nyheter

  • Klockan 22:25 - Rapport

  • Klockan 22:30 - White material

    Maria Vial (Isabelle Huppert)
  • Klockan 00:15 - Stan Lee's Lucky Man

    Stan Lee's Lucky Man, (Säsong 3).
  • Klockan 01:00 - Svenska nyheter

    Programledaren Kristoffer Appelquist leder satirprogrammet Svenska nyheter.
  • Klockan 01:30 - Tack gud jag är homo

    Programledarduon Alice och Linda är tillbaka och reder ut begreppen hbtqia+
  • Klockan 01:45 - Skam France

  • Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:45 - Sverige idag

  • Klockan 05:00 - Sov gott Babblarna

  • Klockan 05:05 - Sov gott Babblarna

  • Klockan 05:10 - Ho-ho, kör!

  • Klockan 05:15 - Sara och Anka

  • Klockan 05:25 - Ballonggården

  • Klockan 05:30 - Henry och...

  • Klockan 05:35 - Gaspard och Lisa

  • Klockan 05:45 - Hej Jycke

  • Klockan 05:55 - Min lillebror

  • Klockan 06:00 - Ella, Oscar och Hoo

  • Klockan 06:10 - Louie & Yoko bygger

  • Klockan 06:20 - Fix och trix

  • Klockan 06:30 - Greta Gris

  • Klockan 06:35 - Lilla prinsessan

  • Klockan 06:45 - Ax till max

  • Klockan 06:55 - P King Älling

  • Klockan 07:10 - Fåret Shaun

  • Klockan 07:15 - Om jag var ett djur

  • Klockan 07:20 - Monsterbarnvakterna

  • Klockan 07:35 - Luo Bao Bei

  • Klockan 07:45 - Octonauterna

  • Klockan 08:00 - Biet Maya

  • Klockan 08:10 - Draken Digby

    Draken Digby
  • Klockan 08:20 - Tilde

  • Klockan 08:35 - Piggley Winks äventyr

  • Klockan 09:00 - Varför så?

  • Klockan 09:10 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 09:20 - Fixarna

  • Klockan 09:30 - Anden i lampan

  • Klockan 09:40 - Zorro - legenden föds

  • Klockan 10:00 - Pirater i huset intill

  • Klockan 10:15 - Arthur & Excalibur

  • Klockan 10:25 - Bagel & Beckys show

  • Klockan 10:35 - Blinky Bills bravader

  • Klockan 10:50 - Ugglan och co

  • Klockan 10:55 - Bangarang

  • Klockan 11:10 - Andys minsta babydjur

  • Klockan 11:20 - Simon

  • Klockan 11:25 - Olobob-toppen

  • Klockan 11:30 - I drömmarnas trädgård

  • Klockan 12:00 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:05 - Pinos dagbok - finska

  • Klockan 12:10 - Sara och Anka

  • Klockan 12:15 - Beccas gäng

  • Klockan 12:25 - Monsterskolan

  • Klockan 12:35 - Bing

  • Klockan 12:40 - Charlie och Lola

    Charlie och Lola
  • Klockan 12:55 - Biet Maya

  • Klockan 13:05 - Lexi och Lottie, tvillingdetektiverna

  • Klockan 13:30 - Pii ja Poju

  • Klockan 13:40 - Bolibompa: Prinsessorna och Pruttas hämnd

  • Klockan 13:50 - Ranchen

  • Klockan 14:10 - Gumballs fantastiska värld

  • Klockan 14:30 - Hank Zipzer - världens bästa underpresterare

  • Klockan 14:55 - MI High

  • Klockan 15:20 - Spartikelmysteriet

    Spartikel mysteriet
  • Klockan 15:50 - Penny på M.A.R.S

  • Klockan 16:10 - Tidlös prinsessa

  • Klockan 16:35 - Bangarang

  • Klockan 16:50 - Sommarlägret

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:20 - Godnatt, Alfons Åberg

  • Klockan 17:30 - Livet i Mattelandet

  • Klockan 17:45 - Uppdrag framtid

  • Klockan 18:00 - Bolibompaklubben

  • Klockan 18:01 - Vem?

    Vem
  • Klockan 18:05 - Karsten och Petra

  • Klockan 18:20 - Simon

  • Klockan 18:30 - Molang

  • Klockan 18:35 - Skattsökarna

  • Klockan 18:45 - Djupet

  • Klockan 19:05 - Abel och Fant

  • Klockan 19:15 - Lilla Aktuellt

  • Klockan 19:25 - Småkryp

  • Klockan 19:30 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Klassen

  • Klockan 04:40 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll