På SVT just nu

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:15 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 06:00 - Morgonstudion

  • Klockan 09:10 - Hemmagympa med Sofia

    Hemmagympa med Sofia.
  • Klockan 09:30 - Slappna av med Ulrika

    Ulrika Cassel i Slappna av med Ulrika.
  • Klockan 09:40 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 10:25 - Antikrundan

    Anne Lundberg, programledare för Antikrundan.
  • Klockan 11:25 - Alpint: Världscupen

  • Klockan 12:40 - Din hjärna

    Anders Hansen i Din hjärna.
  • Klockan 13:40 - Vem kan vad

    Clara Henry, Erik Ekstrand och Farah Abadi i Vem kan vad?
  • Klockan 14:40 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 15:40 - Quincy

    Quincy (Jack Klugman).
  • Klockan 16:30 - Hem till byn

    Hem till byn.
  • Klockan 17:30 - Sverige idag

  • Klockan 18:00 - Rapport

  • Klockan 18:15 - Kulturnyheterna

  • Klockan 18:28 - Sportnytt

  • Klockan 18:33 - Lokala nyheter

  • Klockan 18:45 - Go'kväll

    Pia Herrera, programledare för Go'kväll.
  • Klockan 19:30 - Rapport

  • Klockan 19:55 - Lokala nyheter

  • Klockan 20:00 - På spåret

    Fredrik Lindström och Kristian Luuk i På spåret.
  • Klockan 21:00 - Carina Bergfeldt

    Carina Bergfeldt
  • Klockan 22:00 - Svenska nyheter

    Programledaren Kristoffer Appelquist leder satirprogrammet Svenska nyheter.
  • Klockan 22:30 - Jamestown

    Jamestown säsong 2
  • Klockan 23:20 - Rapport

  • Klockan 23:25 - Helt lyriskt

    Fredrik Lindström i Helt lyriskt.
  • Klockan 00:25 - Tunna blå linjen

    Sara (Amanda Jansson).
  • Klockan 01:25 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 04:30 - Sverige idag

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 08:45 - SVT Forum

  • Klockan 12:00 - Rapport

  • Klockan 12:03 - SVT Forum

  • Klockan 16:00 - Rapport

  • Klockan 16:05 - SVT Forum

  • Klockan 16:15 - Finland från ovan

  • Klockan 16:45 - Universitetets djursjukhus

    En serie om vardagen på Finlands enda universitetsdjursjukhus, där man tar emot patienter 24 timmar om dygnet, året runt.
  • Klockan 17:15 - Nyheter på lätt svenska

    Nyheter på lätt svenska
  • Klockan 17:20 - Nyhetstecken

  • Klockan 17:30 - Oddasat

  • Klockan 17:45 - Uutiset

  • Klockan 18:00 - Egenland - Finland är fantastiskt

    Programledarna Nicke Aldén och Hannamari Hoikkala.
  • Klockan 18:30 - Min sanning: Nadim Ghazale

    Anna Hedenmo
  • Klockan 19:30 - Modern och dottern

    Gonul Aslan (Vahide Perçin), Melek Akcay (Beren Gokyildiz) och Zeynep Günes (Cansu Dere) i serien Modern och dottern.
  • Klockan 20:00 - Sanningen om Connie Converse

  • Klockan 21:00 - Aktuellt

  • Klockan 21:22 - Kulturnyheterna

  • Klockan 21:30 - Sportnytt

  • Klockan 21:45 - Julieta

    Julieta som ung (Adriana Ugarte) och som äldre (Emma Suárez).
  • Klockan 23:20 - Trump: En presidents fall

    Trump - en presidents fall
  • Klockan 00:15 - 30 minuter

    30 minuter med Anders Holmberg
  • Klockan 00:45 - Cirkus familj

    Ett program om hur man blir föräldrar utan att leva ihop.
  • Klockan 01:15 - Utrikesbyrån

    Programledaren Johan Ripås med gäster djupdyker i veckans mest fascinerande världshändelse i Utrikesbyrån.
  • Klockan 01:45 - Sportnytt

  • Klockan 02:00 - Nyhetstecken

  • Klockan 02:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Pablo

  • Klockan 05:10 - Timmy Lamm - engelska ord

  • Klockan 05:15 - Babblarna

  • Klockan 05:25 - Min lillebror

  • Klockan 05:30 - Fnissnisse

  • Klockan 05:35 - Lilla prinsessan

  • Klockan 05:45 - Punky

  • Klockan 05:55 - Kojsagor

  • Klockan 06:00 - Daniel Tigers kvarter

  • Klockan 06:15 - Ho-ho, kör!

  • Klockan 06:20 - Familjen Rävling

  • Klockan 06:30 - Greta Gris

  • Klockan 06:35 - Claude

  • Klockan 06:45 - Ax till max

  • Klockan 07:00 - Gigantosaurus

  • Klockan 07:10 - Fåret Shaun

  • Klockan 07:15 - Om jag var ett djur

  • Klockan 07:25 - Monsterbarnvakterna

  • Klockan 07:35 - Våfflan

  • Klockan 07:45 - Luo Bao Bei

  • Klockan 08:00 - Biet Maya

  • Klockan 08:10 - Pirata & Piloto

  • Klockan 08:25 - Octonauterna

  • Klockan 08:35 - Pippi Långstrump

    Pippi Långstrump
  • Klockan 09:05 - Masha och björnen

  • Klockan 09:15 - Pyjamashjältarna

  • Klockan 09:25 - Anden i lampan

  • Klockan 09:35 - Snö + 7

  • Klockan 10:00 - Pirater i huset intill

  • Klockan 10:10 - Arthur & Excalibur

  • Klockan 10:20 - Bagel & Beckys show

  • Klockan 10:35 - Blinky Bills bravader

  • Klockan 10:45 - Grötnöt & Fjädrik

  • Klockan 11:00 - Bangarang

  • Klockan 11:15 - Andys minsta babydjur

  • Klockan 11:25 - Simon

  • Klockan 11:30 - I drömmarnas trädgård

  • Klockan 12:00 - Gudar och badkar - somaliska

  • Klockan 12:05 - Läsa med - somaliska

  • Klockan 12:10 - De rättslösa - serbiska

  • Klockan 12:20 - Lilla prinsessan

  • Klockan 12:30 - Monsterskolan

  • Klockan 12:35 - Roboten Rob

  • Klockan 12:50 - Tilde

  • Klockan 13:00 - P King Älling

  • Klockan 13:10 - Träd Fu Tom

  • Klockan 13:30 - Miss Moon

  • Klockan 13:45 - Spookys

  • Klockan 14:05 - Sommarlägret

  • Klockan 14:25 - Lilla Aktuellt skola

  • Klockan 14:45 - Lilla Aktuellt teckenspråk

  • Klockan 15:00 - MI High

  • Klockan 15:25 - Leonardo

    Leonardo
  • Klockan 15:55 - Annedroider

  • Klockan 16:20 - Backstage

  • Klockan 16:40 - Vi forever

  • Klockan 16:50 - Min riddare och jag

  • Klockan 17:00 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 17:15 - På riktigt!?

  • Klockan 17:25 - Ricky Zoom

    Ricky Zoom.
  • Klockan 17:40 - Bing

  • Klockan 17:50 - Ella, Oscar och Hoo

  • Klockan 18:00 - Bolibompa

  • Klockan 18:01 - Om jag var ett djur

  • Klockan 18:10 - Nasse

  • Klockan 18:20 - Att få syskon

  • Klockan 18:30 - Krakel Spektakel

  • Klockan 18:40 - Fåret Shaun

  • Klockan 18:45 - Robin Hoods rabalder och rackartyg

  • Klockan 18:55 - Ett fall för KLURO

  • Klockan 19:10 - Kokobäng

  • Klockan 19:25 - Piñata

  • Klockan 19:45 - Gumballs fantastiska värld

  • Klockan 20:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 05:00 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll

  • Klockan 20:00 - På spåret - syntolkat

    Fredrik Lindström och Kristian Luuk i På spåret.
  • Klockan 21:00 - Hem till byn - syntolkat

    Hem till byn.
  • Klockan 22:00 - Antikrundan

    Anne Lundberg, programledare för Antikrundan.
  • Klockan 23:00 - Utredningen

    Utredningen
  • Klockan 23:45 - Ekonomibyrån

  • Klockan 00:15 - Svart kärlek

  • Klockan 00:25 - Tunna blå linjen - syntolkat

    Sara (Amanda Jansson).
  • Klockan 01:25 - Rederiet - syntolkat

    Skådespelaren Johannes Brost i rollen som bartendern Torbjörn Jonasson även kallad Joker i Rederiet.
  • Klockan 02:10 - Min sanning: Nadim Ghazale - teckenspråkstolkat

    Anna Hedenmo
  • Klockan 03:10 - Sändningsuppehåll

    Sändningsuppehåll